כעת גולשים באתר: 108
מספר הספרים באתר: 17,122
מספר הביקורות באתר: 37,995
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מחיר האלטרואיזם
  שם הסופר
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם מיכל בן יעקב
  מספר עמודים
485
  הוצאה לאור ידיעות ספרים , ספרי עליית הגג
  שנת הוצאה לאור בארץ
2013
  סדרה פילוסופיה ומדע
  פירוט נוסף
ג'ורג' פרייס והחיפוש אחר מקורות טוב הלב
  תאריך הכנסה לאתר
14/08/2013
     
 
מחיר האלטרואיזם - אורן הרמן - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3737
 

בחורף שנת 1975, בלונדון הקרה, בבית נטוש, הרג את עצמו ג'ורג' פּרַייס - חסר-בית, חולה, גאון. ואלה מי שהגיעו להלוויה: חמישה חסרי-בית ושניים מן הביולוגים החשובים בעולם, ביל המילטון וג'ון מיינָרד סמית. חמשת חסרי-הבית היו עדים לדרך שבה ניסה פרייס לממש בחייו, עד כְּלוֹת, את עקרון הנדיבות; שני הפרופסורים ידעו ממְרוֹם תהילתם המדעית כי האיש ששַׂם קץ לחייו בגיל 52 השאיר אחריו נוסחה מתמטית פשוטה, אלגנטית, ובעלת משמעות מרחיקת-לכת: האלטרוּאיזם בטבע אכן אפשרי!

 

מחיר האלטרוּאיזם הוא הסיפור על העילוי שבדרכו המפותלת הצליח לפצח את החידה המדעית שלא חדלה להטריד את חוקרי הטבע, בעיקר מאז שתורת האבולוציה של דרווין היא בסיס הביולוגיה המודרנית: אם הטבע מתנהל כתחרות אכזרית שבה מצליחים לשרוד "המתאימים ביותר", איך נסביר את הראָיות הרבות המעידות על גילויים של נדיבות, התחשבות באחרים, עד כדי הקרבה עצמית? ואולי כך הדבר אצל בעלי-חיים, אבל לא בין בני אנוש?

 

ג'ורג' פרייס לא ניהל קריירה רגילה של אקדמאי. הוא גם לא היה ביולוג מן השורה. ובכל-זאת, דרכו הובילה אותו אל כמה מן הצמתים המרכזיים במדע ובטכנולוגיה של המאה העשרים. על-כן, את סיפור חייו המרתק שוזר כאן אורן הַרמן בפוליטיקה ובמדע המודרניים: ממסע הבִּיגְל במימי האוקיינוס הדרומיים אל חצר הצאר הרוסי ולחדרי החברה המלכותית של לונדון; מן השוחות המדממות של מלחמת העולם הראשונה ועד להפגנות נגד מלחמת וייטנאם; ממניפסטים מרקסיסטיים ועד לטרור של הנאצים; המירדף המדעי להבנת חידת האלטרוּאיזם מזַמן לבמה אמֶבּות ערמומיות ואנרכיסטים רוסיים, צבאים על המשמר ורודנים עריצים, דימוּת מוח, תורת המשחקים, את פצצת האטום ואת התנ"ך. זהו סיפור רב השראה, בכיכובם של כמה מגדולי המוחות של העידן המודרני, על החיפוש אחר מקורות טוּב-הלב.

 

מחיר האלטרוּאיזם מציג תמונה מקורית ונוקבת של מחשבת המאה העשרים, והוא גם מסע אישי מאוד. ממרומי פרויקט מנהטן למשוואה המסבירה את האלטרוּאיזם, ועד לתהומות העליבות והייאוש, חייו של פּרַייס מגלמים את התעלומה של דרווין. התאבדותו הטרגית בדירה שאליה פלש, בקרב חסרי-הבית אשר להם נתן את כול רכושו, מעמידה בצורה דרמטית את השאלה: האם חסד אמיתי אפשרי בכלל בעולמנו?

סיפור מרתק וחשוב, גדוש ברעיונות מעניינים ומורכבים, ועם זה מצליח גם לרגש.

הספר זכה בתואר "ספר השנה" של Los Angeles Times

 

המלץ לחבר

מחיר האלטרואיזם
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
אבולוציות - אורן הרמן - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI