כעת גולשים באתר: 207
מספר הספרים באתר: 15,321
מספר הביקורות באתר: 31,250
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
סודו של הרבי
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
334
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2013
  פירוט נוסף
חסידות ותורת ר` נחמן מברסלב
  תאריך הכנסה לאתר
06/05/2013
     
 
סודו של הרבי - יחיאל הררי - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 5575
 

כיצד הפך הרבי מילובביץ' קומץ חסידים למעצמה אדירה, חוצה גבולות ויבשות?

מה סוד הכריזמה של הרבי מילובביץ' שקסם למאות-אלפים ברחבי העולם?

מי הוא הרבי בעיני מאמיניו ומי היה באמת?

אחת הדמויות המרתקות ביותר במאה האחרונה, והנה יוצאת לאור ביוגרפיה חדשה שבוחנת את המושג הכה-חמקמק הזה שנקראכריזמה.

תשע-עשרה שנים אחרי פטירתו של הרבי מלובביץ', מנחם-מענדל שניאורסון, דמותו מעוררת עניין ציבורי גובר והולך. כיום, השפעתו והשפעת תורתו גדולות אפילו יותר מבחייו. בתוך שישים שנה מיום עלותו למנהיגות תנועת חב"ד נפרסו בהשראתו ברחבי העולם קרוב לחמשת אלפים זוגות שלוחים. אין כמעט ישראלי שאינו נעזר באחד מאלפי בתי-חב"ד הפועלים כמעט בכל מדינה.

הרבי מלובביץ' הוא דמות מרתקת ורבת ניגודים. אדמו"ר חסידי ועם זה בעל השכלה כללית רחבה, שאותה רכש באוניברסיטאות ברלין ופריז. אדם שזכה לתואר 'היהודי המפורסם ביותר בעולם', ובה בעת חי חיים צנועים ושמר בקנאות על פרטיותו. איש שהקים אימפריה של שליחים ומוסדות בעולם כולו, בעוד הוא לא יצא במשך עשרות שנים משכונת מגוריו בברוקלין. מנהיג שדאג כי שום יהודי לא יהיה בודד בליל הסדר, אבל הוא עצמו ערך את הסדר שלו, אחרי מות רעייתו, לבדו, בחדר עבודתו.

גם כיום שאלות רבות נותרו בלתי מפוענחות: כיצד הפך את קומץ החסידים שנותרו אחרי השואה למעצמה חוצה גבולות ויבשות? מה סוד הכריזמה שלו, שקסמה למאות אלפים ברחבי העולם? מדוע לא עלה לישראל ולא בא אליה אפילו לביקור? וכמובן, מה עומד מאחורי התסיסה המשיחית שהצית, שחוצה עד היום את חסידי חב"ד?

סיפור חייו מעורר עניין רב. תקופת חייו הראשונה, עד שנעשה רבי, נחשבה בעבר לוטה בערפל. הוא נולד באוקראינה, נחלץ מאימת הקומוניזם ללטביה ומשם עבר לברלין. עליית הנאציזם הובילה אותו לפריז, ולבסוף הצליח לברוח לארצות הברית. בשנים אלה הכיר את המגמות הרבות ביהדות אירופה, ורכש השכלה כללית רחבה, לצד ידע מקיף בתורה ובמחשבה היהודית לגווניה. אך מה בדיוק עשה באותן שנים? מדוע התרחק מעיני הציבור וחי כמעט בהתבודדות – על כך היו בעיקר שמועות ואגדות.

בשנים האחרונות נחשפו עשרות מסמכים חדשים והתכתבויות, השופכים אור חדש ואמין על קורות חייו בשנים האלה. מסמכים נדירים, רשימות שכתב לעצמו, מכתבים שקיבל ושלח, תיעוד רשמי של המדינות שבהן התגורר והמוסדות שבהם למד – כל אלה, עליהם נסמךסודו של הרבי, מתארים את נתיב חייו, ומסבירים את הבחירות שלו, את אופי המפגשים שלו עם אישים מגוּונים ואת דפוסי פעולתו.

הד"ר יחיאל הררי יצא למסע בעקבות הרבי מלובביץ'. הוא קיבל גישה לארכיונים שבהם שמורים המסמכים המתארים את קורות חייו של הרבי, ראיין ארוכות את מקורביו ואת מזכיריו האישיים, והעמיק בספרים המכילים את משנתו הרעיונית.

סודו של הרבי הוא פרי עבודת מחקר מעמיקה, שמנסה לפצח את חידת כוחו ואישיותו של הרבי. הספר מזמין את הקוראים למסע שבמהלכו ייחשף מי הוא הרבי בעיני מאמיניו ומי היה באמת. מסע שבמסגרתו מתברר כיצד ליטש הרבי את תורתו רבת-הפנים, ועד כמה השפיעה תורה זו על העולם היהודי בכללותו.

הספר מתחקה אחר קורות חייו של הרבי, מתאר את התהליכים שהובילו להתמנותו למנהיג השביעי של תנועת חב"ד, מספק הצצה אל אורח חייו וסדר יומו, ומנסה להבין את מקומה של אשתו, חיה-מושקא, בחייו כמנהיג, ואת טיב היחסים ביניהם.

עיקר החידוש בסודו של הרבי הוא בזווית הראייה המקיפה שהוא מבקש לספק לקורא על סוד קסמו. אותו סוד שהפך אותו ואת תורתו לבעלי משיכה רבה כל-כך בשישים השנים האחרונות. אותו סוד שגורם לאלפי חסידים ושלוחים ברחבי העולם לנהל דרך חיים ייחודית ולא שגרתית בעולם המודרני, דרך שיש בה מצד אחד חיבור מפתיע עם הציבור הרחב ועם חידושי הטכנולוגיה, ובה-בעת שמירה על אורח-חיים דתי וחסידי אותנטי.

 
סרטון:
תמונות:
סודו של הרבי - יחיאל הררי - אתר נוריתה - בנין 770 - בית המדרש ובית המגורים של הרבי מלובביץ בארצות הברית
סודו של הרבי - יחיאל הררי - אתר נוריתה - מנחם מענדל בגיל שנתיים
סודו של הרבי - יחיאל הררי - אתר נוריתה - חיה מושקא

המלץ לחבר

סודו של הרבי
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
אומנות ההגבהה - יחיאל הררי - אתר נוריתה
לנצח כל רגע מחדש - יחיאל הררי - אתר נוריתה
יום הולדת - יחיאל הררי - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

תאטרון אומרים יש אהבה
תאטרון - שמן הולך
תאטרון ירושלים

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
ביבוקס
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI