כעת גולשים באתר: 581
מספר הספרים באתר: 15,943
מספר הביקורות באתר: 33,770
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  יפתח אלוני  

יפתח אלוני, 57 , צעד בחייו במסללול לא שיגרתי: הוא בן קיבוץ גבולות בנגב, בן להורים קומוניסטים שהתעקשו להישאר בקיבוץ למרות שהוא הלך והתפורר.  יפתח גדל כבן יחיד (אחותו נשלחה לקיבוץ אחר) וכילד יחיד בבית הילדים כי לא נותרו בקיבוץ ילדים בגילו. בגיל 4,  הוא למד עם ילדים בגילאים שונים בבית ספר - כי לא היה מה לעשות איתו. ובכ"ז, למרות הבדידות התהומית בה  היה שרוי, אביו התעקש להישאר בקיבוץ. החוויות הקשות והמטלטלות מתקופה זו, נתנו בו את חותמם, והן  באות לידי ביטוי ברומן  "חלפים" פרי עטו, שראה אור בסדרת אפיק.

בהמשך דרכו עבד כרתך, טייל בכל העולם כשהוא חסר גרוש, הפך למאבטח מטוסים באל על, ולכוורן, ובגיל 25 סיים אדריכלות בטכניון, מקצוע אליו התקבל על תנאי אחרי שכתב מכתב לדיקן האוניברסיטה. בסופו של דבר סיים בהצטיינות. כאדריכל הוא היה ממקימי מצפה אביב, ובהמשך דרכו היה מעורב בהרפתקאות אישיות ומקצועיות, וגם הפיק סרטים דוקומנטיים על מסעות בארץ ובעולם. 

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

ספרי ניב

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI