כעת גולשים באתר: 484
מספר הספרים באתר: 15,071
מספר הביקורות באתר: 30,573
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
המסות
  כותרת משנה
(כרך ג)
  שם הספר בשפת המקור
Les Essais (Vol. 3)
  שם הסופר
  שפת מקור
צרפתית
  ז'אנר
  מתרגם אביבה ברק - הומי
  מספר עמודים
400
  הוצאה לאור הוצאת שוקן
  שנת הוצאה לאור בארץ
2016
  תאריך הכנסה לאתר
23/06/2016
     
 
המסות - מישל דה מונטיין - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 825
 

מישל דה מונטיין, מחשובי הפילוסופים הצרפתים (1592-1533), הומניסט, ספקן וצופה חד עין, החליט בשלב מסוים בחייו להסתלק מכל פעילות ציבורית ולהקדיש את חייו לקריאה, להגוּת ולפנאי. בהשראת רעיונות שקרא בספרים שהיו בספרייתו ועל סמך נסיונו האישי הוא החל בכתיבתן של מסות, ובכך יצר למעשה סוגה חדשה של כתיבה ספרותית.

הספר השלישי והאחרון של המסות יצא לאור ב-1588 ובו מביא מונטיין את אומנות כתיבת המסה לשיא שכלולה. בסגנונו הישיר אך המתעתע, החף מכל פאתוס, הצטעצעות או הטפה, הוא חושף עצמו לפרטי-פרטים במאמץ עליון לשקף את עצמו באופן הכּן והמדויק האפשרי. כשגופו מתחיל לבגוד בו והוא חש שסופו קרב, שב מונטיין לטפל בנושאים שדן בהם בעבר ואינו מהסס לשנות את דעתו כשהוא מוצא לנכון. לרובד החקרני, האסוציאטיבי, המשחקי, שמוכּר לנו מהספרים הקודמים, נוסף רובד כבַד ראש יותר של חשבון נפש והכנה לקראת המוות, שמשלים את הפיכת המסות מצורת כתיבה לצורת חיים.

בתוך שפע התובנות המפתיעות, האנקדוטות המשעשעות, הציטוטים מהספרות הקלאסית והזכרונות מעוררי ההשראה, מצטייר מונטיין כמחבר המקדים את זמנו, שאינו מהסס למצוא דרכים חדשות לטיפול בנושאים נפיצים כמו המיניות האנושית או הקולוניאליזם באמריקה. מסעו הרוחני מסתיים במסה הכבירה “על הניסיון”, המביעה את האִמרה העתיקה “דע את עצמך” על-ידי מסר עמוק של שיתוף פעולה בין הגוף והרוח, המקדש את היומיומי והארצי וממתן את יומרות ההפשטה וההכללה של השכל האנושי.

 

לראשונה מוגשת לקוראים מהדורה עברית מלאה של הספר השלישי של המסות, בתרגומה הרהוט של אביבה ברק, ועמה מגיע לסיומו מפעל תרגום של אחת מיצירות המופת החשובות ביותר בספרות העולמית, שחותמה על התרבות המערבית ניכר עד ימינו. הספרמלֻווה בהערות ובביאורים המספקים מידע רב להבנת הרקע והתקופה.

שני הספרים הראשונים ראו אור בהוצאת שוקן וזכו לשבחים רבים.

 

המלץ לחבר

המסות
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
ביבוקס
לחנות
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI