כעת גולשים באתר: 454
מספר הספרים באתר: 15,325
מספר הביקורות באתר: 31,261
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
ארץ חמדת אבות
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
338
  הוצאה לאור ספרי ניב
  שנת הוצאה לאור של המקור
2017
  תאריך הכנסה לאתר
04/12/2017
     
 
ארץ חמדת אבות - רוי דוידזון - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2383
 

"ארץ חמדת אבות" מאת רוי דוידזון בהוצאת ספרי ניב הוא ספר הכולל 74 סאטירות על פוליטיקה, חברה, דת ואמונות טפלות. הסאטירות נוגעות במעשי החלמאות של הפוליטיקאים וחוסר ההיגיון בהווי חיינו. הספר אינו קובע עמדות מה נכון או לא נכון, המחבר מנסה להציג את האבסורדים שמנהלים את חיינו ואת האבסורד בלאומנות החברתית והפוליטית, לכן  עטיפת הספר מסמלת את העוקצנות החברתית: הצבר מייצג את העוקצנות בחברה הישראלית וכובע הטמבל מסמל את "השטוטניקיות" הישראלית ובמידה מסוימת לועג לכל אלה המאמינים בהבלי החיים. 

 

הספר מנסה לשקף את האירוניה בחיינו ואת האבסורדים כשאנו מקבלים בהבנה ואת התהליכים המגוחכים שנוחתים עלינו השקם וערב. לדעת המחבר, מאז קום המדינה דבר לא השתנה. הדבר השונה והיחיד שהשתנה מאז ועד היום הן הדמויות המגוחכות החדשות שקמו לנו כדי למוטט את עצבינו. לעיתים נוטעות בנו הממשלות תחושה שאנחנו חיים במדינה אוטופית, אולם כל בוקר אנחנו מתעוררים למציאות בנאלית. ההבטחות הן רבות ויש בינינו רבים המאמינים שהפוליטיקאים כיום הם אבות המדינה, אולם אבות המדינה בעבר הפכו כיום למילת גנאי הידועה כ"שמאלנים עוכרי ישראל". אילו הרצל, בן גוריון וז'בוטינסקי היו חיים כיום לדעת המחבר הם היו נחשבים לאבות "השמאל הישראלי".

 

רוי דוידזון (68), נשוי ואב ל-3, תושב נתניה, ולשעבר תושב חיפה. התגורר בוואדי סאליב. בשנות ה-70 המאוחרות למד מדעי החברה ועבד עד לפרישתו בחברת עמידר. מנערותו החל לעסוק במוסיקה - המורה למוסיקה שלו היה שייקה פייקוב (מלחין ידוע באותה תקופה). מאז ילדותו היו בו תכונות/כישרונות בתחום הכתיבה, הציור, והמוסיקה. כשסיים את שירותו הצבאי נסע לארה"ב לשלוש שנים שם נהג להופיע במועדוני לילה כזמר וגיטריסט בהופעות יחיד.

 

לאחר פרישתו, החל לעסוק בכתיבה ובהלחנת שירים. את ספרו "ארץ חמדת אבות" התחיל לכתוב בשנת 2013 כשמידי פעם זנח את המשך הכתיבה. בדיעבד התברר לו שזה עשה רק טוב לספר  והוא התחיל לכתוב אותו מחדש. את ההשראה לסאטירות קיבל לרוב מצפייה בטלוויזיה ומקריאה בעיתונות. בחופף לכך המשיך לשדרג את הספר הראשון שלו "בין קלנדיה לירושלים" שעד היום הוא ממשיך בכתיבתו.

 

רוי דוידזון מספר כי הוא ממשיך לעבוד על כתיבת ספרו השני "בין קלנדיה לירושלים". מדובר ברומן טרגי בין טייס ישראלי שמתאהב בפלשתינית מקלנדיה. בספר תיאור מאבקם של שני הגיבורים לשרוד את שתי החברות שאינן מוכנות לעכל את המפגש בין שתי דמויות כה שנות זה מזו.

 

המלץ לחבר

ארץ חמדת אבות
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

תאטרון אומרים יש אהבה
תאטרון - שמן הולך
תאטרון ירושלים

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:n[email protected]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
ביבוקס
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI