כעת גולשים באתר: 450
מספר הספרים באתר: 15,325
מספר הביקורות באתר: 31,261
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
שחפים רצים יחפים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
90
  הוצאה לאור ספרי ניב
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
04/02/2018
     
 
שחפים רצים יחפים - יאיר כהן - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1366
 

ספר השירים "שחפים רצים יחפים" מאת יאיר כהן בהוצאת ספרי ניב, מציג בפני הקורא שירים מגוונים שכולם ככולם נוגעים בכולם. החל בזכות הטבע המוצע לעיני כל, המשך בימי הזיכרון המשותפים שצפים ובהזדהות האדם עם מולדתו על סך נופה הייחודי ועברה המיוחד. "מזוודת העם שלי" פרושה כדפי יומן צהוב שנשתמר מאז, בעוד מציאות החיים נעה בין מלחמה לבין שלום. מציאות שמתוארת באופנה החד מנקודת מבט של חיילת, של אויב מת ושל מצבות אילמות שעליהן מתנפצות התפילות.

המשורר קשור לאדמת הארץ. הוא אומנם מגיע לחופים אחרים, אך עושה זאת למען השיבה. הוא מתאר בדידות דרך ניו יורק המרהיבה, דרך הבתים הגבוהים וההמון הרץ ומתאר חמלה דרך ההתבוננות בדייגים שזורקים חכה למי האוקיינוס ומנסים את מזלם.

כאן נמדדת יכולתו של המשורר להגדיל את הפרטים הקטנים שהיא ברוכה. כבר בהתחלה פוגש המשורר בית קפה שבו ממתין לו קפה קצר וגעגוע ארוך שיכול להיות שייך לכל אחד. בהמשך הוא שם את לב הקורא אף למנגן הרחוב ואולי אף לסיפור חייו. כתיבתו של המשורר ישירה, כמו נכתבת אל אנשי העם ובכך טיבה.

יאיר כהן, נשוי למרים (מיה) ואב לארבעה ילדים, תושב להבים. נולד בתל אביב ב1937 יחד עם הנמל העברי הראשון. גדל עם המדינה שבדרך, עם מלחמת העצמאות וכל המלחמות שלאחר מכן.

אהבה לתעופה

האהבה של יאיר לתעופה נולדה בשמי תל אביב של מלחמת העצמאות כאשר צפה במטוס קרב ישראלי מיירט מפציצים מצרים. בתחילת שירותו הצבאי טיפל באחזקה של מטוסי המוסטנג היפהפיים לדבריו, "לגעת ולטפל במטוס הקרב האולטימטיבי של מלחה"ע השנייה. חוויה!". בהמשך עבר בשנת 1957 ליחידת ההליקופטרים שבהקמה של חיל האוויר. "הרבה אימונים, הרבה פעולות להצלת חיי אדם, מרדפים אחרי מחבלים (פדאיונים), מלחמת 6 הימים, מלחמת כיפור, מלחמת לבנון הראשונה. הכרה של א"י על כל שביליה  יישוביה, הרריה, עמקיה והמדבריות שלה". 

"השרות הצבאי בטייסת ההליקופטרים הראשונה של ח"א (כמכונאי מוטס) היה פרק משמעותי בחיי. שרתתי בטייסת 36 שנה (חובה וקבע 4 שנים ומילואים 32 שנה). הטייסת הייתה הבית השני שלי. במשך שנות השרות נוצרו קשרי חברות וידידות  חמים בין רבים מהמשרתים, קשרי ידידות שנמשכים לאורך שנים ומתבטאים הן במפגשים קבוצתיים והן במפגשים אישיים. לחברי עמותת  124 יש "קשר גורדי" לטייסת עד עצם היום הזה.

לאחר השחרור מחיל האוויר  עבד יאיר במחלקת ניסויי טיסה של התעשייה האווירית. טכנאי מוטס בטיסות ניסוי על מגוון מטוסים ביניהם מטוס הפוגה הסילוני אשר נבנה בתעשייה האווירית. "המראות לגבהים, מעבר למעוף נשרים". מבט על א"י ממטולה ועד אילת, מהירדן ועד ים תיכון . "כל טיסה – חוויה" הוא מספר.

מלחמת יום כיפור

יאיר כתב ספר שירים על המעברים החדים מההמתנות המתוחות בכוננות לטיסות בגובה נמוך אל אש ועשן וחזרה. "'הכיסא השלישי' מספר על 'חוויות' ורגשות של איש צוות בהליקופטר במלחמת יום כיפור". הוא מספר: "למי שיוצא בריא, פיזית ונפשית, ממלחמה זוכר 'חוויות' וסיפורים".

 

המלץ לחבר

שחפים רצים יחפים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

תאטרון אומרים יש אהבה
תאטרון - שמן הולך
תאטרון ירושלים

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
ביבוקס
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI