כעת גולשים באתר: 536
מספר הספרים באתר: 15,090
מספר הביקורות באתר: 30,577
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - היסטוריה

היסטוריה - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

עמודים

הספר מספר את סיפורם של חיילי הריינג'רס-ה'דיביזיה האדומה' במלחמת העולם השנייה, לוחמים אמיצים ביותר שהיסבו נזק כבד לאוייב הגרמני, תיאורי קרב לא שיגרתיים

התנועה הלאומית הפלסטינית, ובתוכה הרשות הפלסטינית, שמה לה למטרה לשכתב את ההיסטוריה של ארץ ישראל. היא טוענת השכם והערב שהערבים-הפלסטינים הם למעשה האוכלוסייה הוותיקה של ארץ ישראל, "פלסטין" בפיהם, וליהודים אין כלל זיקה לארץ. הגדיל לעשות פרופ' שלמה זנד שאימץ את אחת האג'נדות הפלסטיניות וגרס כי הרומאים מעולם לא הגלו את היהודים לפני כאלפיים שנים, אך היהודים התאסלמו בתקופת הכיבוש הערבי-מוסלמי ולפיכך הפלסטינים הם צאצאי היהודים והארץ שייכת להם.

התפנית מגולל בפרוזה סוחפת ווירטואוזית את סיפור היעלמו ומציאתו מחדש של הספר על טבע היקום, יצירת המופת של לוקרטיוס הרומי, בתקופת הרנסנס באחד ממנזרי גרמניה. סיפורו של ספר אחד בתולדות התרבות המערבית, ספר בן למעלה מאלפיים שנה, אוצר בחובו את גרעינה של ההשקפה המדעית, של החילוניות ושל המודרניות כולה.

קונרד קויאו, הידוע גם כקונרד פישר, שהוא גם פטר פישר, היינץ פישר, דוקטור פישר, דוקטור קויאו, הפרופסור גנרל, התחיל בזיוף תלושי אוכל וסיים את דרכו בכלא, לאחר שהנפיק את היומנים שהיטלר מעולם לא כתב. גרד היידמן, צלם עיתונות, שהיה מסובך בחובות ענק עקב האובססיה החדשה שלו – מזכרות מימי הנאצים – היה הפתי. מעסיקיו מהשבועון שטרן, שתאוות הבצע והפרסום שלהם גברה על שיקולים עיתונאיים בסיסיים, היו ספקי המזומנים לרכישת ה"יומנים".

היחסים בין מדינת ישראל לשכנותיה, מדינות ערב, ניצבים במוקד מפעל המחקר הענף של ההיסטוריון בני מוריס. בספר זה מובאים מחקרים היסטוריים, מאמרים עיתונאיים ורשימות אישיות פרי עטו. לצד דיונים על קרבות מלחמת השחרור בדיר יאסין וטנטורה, ניתן למצוא בקובץ זה דיון ביחסו של חיים ויצמן לערבים וביחסו ופועלו של אלברט איינשטיין לסכסוך הציוני-ערבי.

כחיצים ביד גיבור מאת אבי רונצקי חלק ב'כחיצים ביד גיבור מאת אבי רונצקי חלק ג' שאלות ותשובות בענייני צבא ומלחמה 182 עמודים ראה כל החלקים של הספר כחיצים בידי גיבור בבוקספר הרב אביחי (אבי) ניסן רונצקי (נולד ב-י"ד בתשרי ה'תשי"ב, 14 באוקטובר 1951) הוא ראש הישיבה הגבוהה באיתמר וקצין בכיר במילואים. תפקידו האחרון בשירות קבע, בדרגת תת אלוף, היה הרב הצבאי הראשי החמישי של צה"ל (בשנים 2010-2006).
מחיר כולל משלוח 

סיפורם המרתק והייחודי של חברי תנועת הרזיסטנס היהודי בצרפת בתקופת מלחמת העולם השנייה ובמאבק להקמת מדינת ישראל: 1949-1940. לנוכח שיתוף הפעולה של משטר וישי בצרפת עם הנאצים, הרימו חברי תנועת ההתנגדות היהודית בצרפת את נס המאבק נגד הנאצים ומשתפי הפעולה הצרפתיים. בתום המלחמה, רבים מהם נרתמו למאבק להקמת מדינת ישראל.

הבחירות לכנסת התשיעית, במאי 1977, חוללו מה שכונה מאז ״מהפך״ רב־חשיבות ומשמעות בפוליטיקה בישראל. לאחר שלושים שנה של שלטון לא מעורער שלחו הבוחרים את מפלגת פועלי ישראל (מפא״י) אל ספסלי האופוזיציה. ההלם וההפתעה היו גדולים. מנהיג המפלגה שמעון פרס כתב לידידו הסופר א.ב. יהושע אחרי הבחירות: ״נותקנו מהעם, ליבנו היה גס למשאלות ליבו, ואוזנינו אטומות לציפיותיו״. ועוד הוסיף וסיפר לו על ״משחקי הכוח״ בתוך המפלגה ועל ״דלותה  האינטלקטואלית״.

הו הסיפור המרתק על הולדת חיל האוויר כשברקע הולדת המדינה.

"כיפה סרוגה נשק בהצלב", מביא את סיפורם של 18 לוחמים שאינם עוד בחיים.

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
ביבוקס
לחנות
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI