כעת גולשים באתר: 273
מספר הספרים באתר: 12,651
מספר הביקורות באתר: 23,884
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - עיון

עיון - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

עמודים

בבוקר ה־19 באוקטובר 2009 נמצא מוני פנאן תלוי ללא רוח חיים בפנטהאוז המפואר שבו התגורר. נסיבות מותו והחובות שהותיר האירו באור חדש את עולמו האפור של פנאן וסיפקו בעקיפין הצצה לארגון שלו הקדיש את חייו: מועדון הכדורסל מכבי תל אביב. 
מה הרג את מוני פנאן? בשאלה זו נפתח המסע אל עמקי קרביו של ארגון הספורט ההישגי, הגדול והחזק ביותר בישראל: קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב.

"לא הרפיתי מהספר עד שקראתי אותו בשלמותו. לדעתי הספר נותן תמונה אמתית באשר לטיפולי ההפריה, והייתי ממליץ לכל מטופלת לקראו". 

פרופ' שלמה משיח, מומחה לטיפולי הפריה 

 

"ילדים, את רוצה?" עיניה נוקבות אותי מבעד לזגוגיות עבות.

  • מדוע נבחר דונאלד טראמפ, להפתעת כל הפרשנים והמומחים?
  • איך רוסיה, סין ואמריקה משחקות בדעת הקהל של אזרחיהן?
  • איך גוגל, פייסבוק, אמזון ושאר ענקיות המידע משמרות את השליטה בדעת הקהל בעולם?
  • מדוע המדינות והחברות האלה צפויות להמשיך ולעשות זאת ביתר שאת בשנים הקרובות?

 

בראשית שנות הארבעים של המאה ה־20, תחת זרקוריו האימתניים של הפשיזם, דימה פייר פאולו פאזוליני את האנושי לנצנוצן החמקמק של הגחליליות. ב־1975 הוא כבר מבכה את היעלמותן בבוהק המסמא, הטוטליטרי, של חברת הראווה. כארבעים שנה חלפו מאז פרסם פאזוליני את "המאמר על הגחליליות", ומסקנותיו הקודרות נראות נכוחות מא פעם.

 

"קולונל מקגרגור הוא לצבא המשולב של עידן המידע מה שהיה בילי מיטשל לחיל  האוויר, ומה שהיו לידל הארט, פולר, דה-גול וגודריאן בשביל לוחמת השיריון. הוא מבין מה צריך לעשות... ומתווה מדריך מעשי לתכליתיות הצבאית של אמריקה ברבע המאה הבאה. כל אזרח המגלה אכפתיות כלפי הביטחון הלאומי צריך לקרוא את הספר הזה, וכל איש מקצוע שרוצה לרכוש את ההכשרה הדרושה לעידן המידע חייב לקרוא ספר הזה". 

'המדריך האולטימטיבי להצלחה כלכלית – לחיות טוב ולהתעשר לפני גיל 40' יקנה לך כלים שימושיים להשגת השפע. המחבר תמצת בו את תפיסת חייו מתוך קורלציה מובהקת לעסקים, כדי להגיש לקורא מעין "ספר כללים" להשגת שפע כלכלי. הוא מלמד שבעזרת התמדה ודבקות במטרה וקיום כמה כללים בסיסיים למדי, ניתן לעלות על הדרך הנכונה, הדרך למעלה, גם אם נקודת המוצא אינה מבטיחה טובות.

אחד הנושאים המרכזיים שמעסיקים את מדינת ישראל עוד מתקופת המדינה שבדרך, ושנובעים מהיותה מדינת הגירה, הוא הצורך במתן שיכון ודיור למאות, אלפים ויותר מהגרים המתדפקים על דלתותיה. 

המחלוקת על עתיד שטחי יהודה ושומרון מטלטלת את ישראל. המחלוקת נובעת מזרמים רעיוניים תת־קרקעיים שפרצו לשיח הציבורי לאחר מלחמת ששת הימים, התנגשו בעוצמה זה בזה וקרעו לגזרים את החברה הישראלית. במרוצת חמישים השנים שחלפו מאז המלחמה הפכה המחלוקת מוויכוח על רעיונות לקרב בין זהויות. השיחה הישראלית התמוטטה. מלכוד 67 הוא מסע לחקר הרעיונות והזהויות הללו.
 

“עם חלוף השנים אסף רייבן סיפורים על חילופי העונות, על מוות ופרידה, על רעב ושפע. את הסיפורים שטווה אסף בשק עור רך וחבוט, שאותו קשר תמיד לחגורת עור הלווייתן העבה שלמותניו.”
סיפור ריפוי הוא סיפור עַם המסופר בעל פה, ומאפשר לגעת בתכנים שהמטופלים מתקשים לעסוק בהם ישירות, לייצר שיח עוקף הגנות ולבטא תכנים מושתקים.

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI