כעת גולשים באתר: 245
מספר הספרים באתר: 12,993
מספר הביקורות באתר: 24,734
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - שירה

שירה - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

עמודים

שירים נכתבים בכל מקום, בכל זמן. הם נולדים מכל סיבה שהיא ומספרים את מה שרואים ושומעים, את מה שאפשר לגעת בו, לטעום אותו – כל מה שנישא באוויר. השירים קיימים ומסתובבים בבית, במסעות, בטבע, בשבילים, בתוך אנשים וסביבם. הם נותנים דרור למה שבלב ומעניקים חיים לרגש, למילים. השירים זקוקים לכך שיכתבו אותם, ואנו זקוקים להם כדי לספר לכולם ולעצמנו מי אנחנו, מה קורה לנו ומי אנו רוצים להיות.

כְּשֶׁהַיָּם הָיָה בְּשֵׁפֶל הִשְׂתָּרַעְנוּ בְּגַבֵּנוּ
עַל הָאֲדָמָה הַבּוֹצִית,
חַשְׁנוּ אֶת גְּבוּלוֹת הַגּוּף
וְכָל הַיְּקוּם מֵעָלֵינוּ סָבַב.
הָיִינוּ בְּלִבּוֹ שֶׁל הַיָּם.
הִשְׁתַּעֲשַׁעְנוּ בַּמַּחְשָׁבָה שֶׁאָנוּ נִרְאוֹת
וְצִמְצַמְנוּ עֵינֵינוּ לִלְכֹּד
מַבָּט תּוֹעֶה,
עַד שֶׁעָלְתָה הַגֵּאוּת,
הָאִי הַקָּטָן הוּצַף מַיִם קְרִירִים
ונְעֱֶלםַ.

השירים בספר זה, כמו הזמן — אינם מתכלים ואינם דוהים. העיסוק בזמן הוא אינסופי, כמו הזמן עצמו, והמשוררת נוטלת מתוכו פיסות ומעבה אותו במחשבות פילוסופיות והרהורים. חלקו השני של הספר הוא כחומר ביד היוצר; המשוררת משחקת בו ומהתלת. תמהיל זה של תשוקה לאהבה המקבלת ביטוי ארוטי מרתק והעיסוק פילוסופי בזמן מעניקים לשירתה המיוחדת של תמי כץ־לוריא ארומה מרתקת ונדירה.

אלבום זה מאגד את רוב-רובם של הפזמונים המולחנים והיצירות שנכתבו על ירושלים, מפרי עטם של הבולט

ספרהּ החמישי של איריס אליה כהן - פלא – פואמות ושירים – הוא קובץ השירים השני פרי עטה המכיל שלוש פואמות ושני מחזורי שירים.

 הפואמה המרכזית - "יולדות", שנכתבה במשך 20 שנים, מתארת את לידת ביתה הבכורה, את 36 השעות שעברו עליה בספטמבר של שנת 1996. אישית ככל שהיא, מעלה הפואמה שאלות אוניברסליות נשיות רבות על היחס בין רפואה למגדר, שליטת האישה על גופה, תקנות וההבניות חברתיות בתקופת ההיריון ובשעות הלידה ועוד.

לאורך דפי ספרו החדש, אוֹטְהוֹן, רץ צביקה ניר את חייו בתנועה כאוטית  של הִזָּכְרֻיּוֹת אסוציאטיביות. פלשבקים חושיים ואירועים רגשיים מִתְעַבִּים במשק כנפי הפרפר, ומעירים במשורר סופה שירית.
במשך כשנתיים כתב נמרוד שיין שירים בפייסבוק תחת שם העט Alguns Pebree וצבר לעצמו אלפי עוקבים. שיריו הם יומן אישי ומסע לגילוי העצמי - האדם אל מול האהבה. לאחר פניות הקוראים נפלה ההחלטה לצאת אל האור. זהו ספרו הראשון.

מאצ`י טאווארה, מורה בת 26 מטוקיו, כבשה בסערה את יפאן בשנת 1988, כשפרסמה את קובץ שיריה: ``יום השנה לסלט``. תוך חצי שנה נמכרו יותר משניים וחצי מליון עותקים של הספר, שיא כל הזמנים, במיוחד לגבי שירה מודרנית. 

חַדּוּת הָרְאִיָּה שֶׁל הַנֶּשֶׁר
"... וזהו אוסף השירים שנכתבו במשך עשרים שנה אל אותה הנמענת, פחות או יותר.

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI