כעת גולשים באתר: 613
מספר הספרים באתר: 13,813
מספר הביקורות באתר: 27,140
לייק לנוריתה
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - ביוגרפיות / זיכרונות

ביוגרפיות - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

עמודים

צעירה, יפהפייה ונרגשת עמדה הנערה רונית רינת בת השמונה-עשרה, מלכת היופי של ישראל לשנת 1964, על בימת אולם האירועים של מלון “פאונטיין בלו” במיאמי ביץ’, פלורידה, כאשר הונח בידיה הגביע שהכתיר אותה לסגנית שנייה של מיס תבל.
באותו הרגע השתנו לעד חייה של הנערה החיפאית.
רונית רינת הפכה לשגרירת רצון טוב של מדינת ישראל, מצאה אהבה מעבר לים ושבה ארצה אחרי שנים בארצות הברית, ובידיה מתנה שבכוחה לשנות חיים ולהביא שלום אישי, בין-אישי ועולמי.

בשנות השבעים של המאה התשע-עשרה מצא עצמו ישראל דב פרומקין, עורכו של עיתון “החבצלת” בירושלים, בעימות קשה וחריף עם הממסד הדתי של הימים ההם על שתבע לחלק את כספי החלוקה באופן שוויוני וצודק יותר, וקרא לבני הישיבות ללמוד עברית, ללמוד מקצוע ולצאת להתיישבות – עימות שהתבטא בהטלת חרמות על העיתון ובהלשנות עליו באוזני נציגי השלטון התורכי בעיר.

בשנת ,1945 מיד לאחר שחרור המחנות, החיילים הסובייטיים שפיקחו על האסירים במחנה קטוביץ בפולין ביקשו מפרימו לוי ומלאונרדו דה בנדטי, עמיתו לשבי, לכתוב דוח מפורט על התנאים הבריאותיים ששררו במחנה. תוצאת עבודתם היא "הדוח על אושוויץ": עדות יוצאת דופן, מהדוחות הראשונים שנכתבו אודות
מחנה השמדה מאז ומעולם.

הביוגרפיה הייחודית של גדול חכמי ישראל, מעצב המשנה ומדרשי התנאים - רבי עקיבא

מ"ילדי טהרן" לפיקוד על צליחת הטנקים במלחמת יום הכיפורים -

סיפור חיים שמשיק לסיפורה של המדינה: השואה, התקומה, בניית העוצמה הצבאית והכלכלית

 

ארבע תמונות, ארבעה זיכרונות, עיצבו את חייו של אלוף במילואים חיים ארז:

 

המקום: בארֶּבזֶייה במחוז שראנט Charentais) ).

השנה: 1984

פיליפ בסון הוא נער בן שבע-עשרה, תלמיד טוב ומושא ללעג קל בגלל המראה וההתנהגות השונים שלו.

נער בן ארבע-עשרה, מחוטט פנים, יושב עם משפחתו בערב במטבח. רמקול עץ משדר את נאום הברכה לחג של ראש הממשלה לוי אשכול. עיתון "הארץ", לחם וגבינה קשה ועגבנייה, ארבעה שרפרפים, אם, אב ואחות קטנה. זבוב בחלון. תריס זז במרפסת, וממנה נשקף נוף השנה האחרונה של מדינה חילונית חמושה בת תשע-עשרה, נטולת המקומות הקדושים, ערב המלחמה שתשנה הכול.

 

אחרי 24 שנים בכלא, מתוכן 5 שנים בבידוד ושעוד 16 שנות מאסר  לפניו, הצליח חיים חביו להביא "סאגה של כבוד ודם" לדפוס, בספר "נאמנות, לא בכל מחיר" שיוצא לאור בימים אלו.

"בילדותי היתה אפרידר מקום בלתי-מושג, מעבר לגבול. כדי להיכנס לשכונה היה עלינו להסתנן בדרך לספרייה העירונית. כנער עבדתי בבית הקפה במרכז אפרידר, פעם כשוטף כלים ופעם כעוזר למוכר המזכרות לתיירים בקפה 'מעדן'. כשהייתי סטודנט טיילתי עם כלתי יפעת בשכונה. יחד חלמנו לקנות בה דירת חדר וחצי. עכשיו אנחנו רוכשים את החברה שבנתה אותה, וזוהי רק ההתחלה".

 

"אני חייל ומרגל. אני הסיוט הכי גדול של האויב שלנו והנכס הכי אפל של המדינה."

 

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

סמינר הקיבוצים

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI