כעת גולשים באתר: 359
מספר הספרים באתר: 13,225
מספר הביקורות באתר: 25,451
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - ביוגרפיות / זיכרונות

ביוגרפיות - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

עמודים

ב 21- בפברואר 2011 , ערב יום הולדתו השבעים, ישב אריה הרצוג, ראש מִנהלת חומה, בבסיס הצי האמריקאי "פוינט מוגו" והביט בדריכות בסדרת המסכים שמולו.

הספירה המסורתית לאחור הושמעה, והניסוי ה־ 18 של מערכת נשק החץ יצא לדרכו ובוצע בהצלחה. הייתה זו פסגה אחת בשרשרת של אירועים השוזרים את ההיסטוריה האישית של הרצוג ואת עשייתו במסגרת מערכת הביטחון הישראלית.

הספר הגנה אקטיבית מגלם בשמו את תמצית פועלו של מי שצמח עם מערכת הבטחון הישראלית ובתוכה, מערכת שהאירה לו פנים ואפשרה לו להתפתח.

“בבוקר 30 באוקטובר 1918 קיבל קולונל תומס אדוארד לורנס זימון לארמון בקינגהם. המלך ביקש לראותו [...] בהגיעו לארמון הוכנס הקולונל לאולם נשפים, וכעבור שעה קלה נכנסו לשם המלך והמלכה מוקפים בחצי תריסר מכובדים ואנשי חצר. דרגש מרופד הוצב לפני כס המלך הנישא, ולימינו נשא הלורד צ׳מברליין כרית קטיפה ששלל עיטורים עליה [...] קולונל לורנס למד היסטוריה בריטית וידע בדיוק מה עתיד להתרחש [...] זה היה רגע שלורנס חלם עליו כל חייו .

יצחק רבין היה חייל, אחר כך נעשה למדינאי ולמנהיג. אחר כך נרצח.

ישראל עוד לא התאוששה מהרצח ההוא, אבל כבר גדל בה דור חדש שבקושי ידע את רבין.

הנה ההזדמנות להכיר:

 

פרופסור איתמר רבינוביץ', שהיה יועצו הקרוב של רבין והשגריר שלו בוושינגטון בימים הסוערים של ממשלתו האחרונה, כתב ביוגרפיה תמציתית ומקיפה של חייו - מהיכן בא, להיכן חתר ומה היה סוד כוחו.

סיפור מסע אמיתי ונפלא. גלנון דויל היתה ילדה רגישה מאוד שחיה בתוך מסיכה. בגיל צעיר החלה לעטות על עצמה מסכות כדי לקיים את מה שחשבה שמצופה ממנה – להיות רזה יותר, יפה יותר, שקטה יותר, ומתאימה. העמדת הפנים גררה אותה להתמכרויות רבות – הכול כדי להסתיר את הנפש הפגיעה מעיני העולם.

עלילה מרתקת שהיא גם סיפור יפהפה של פיוס ותקווה באזור של סכסוך מתמשך.

 

ידידוּת בלתי אפשרית מספר את סיפור חברותן המפתיעה והסודית של שתי נשים יוצאות דופן ומעוררות השראה, רות דיין וריימונדה טוויל. טוויל, עיתונאית פמיניסטית פלסטינית, וחמותו של יאסר ערפאת, פגשה את רות דיין לראשונה ב-1967 ומאז הצטלבו דרכיהן.

יתומה בת חמש וחצי, לבדה באוטובוס הדמים והזמן לא זז במדבר
זה היה היום הכי גרוע בעולם. בשביל ילדה אהובה ושמחה בת חמש וחצי, הטבח במעלה עקרבים היה יותר מהפיגוע הגדול הראשון במדינת ישראל הצעירה. זה היה סוף החיים. 

אופקימניש — אהבה אחרי התופת הוא רומן המתרחש על רקע גירוש יהודי רומניה, ההעפלה ומחנה המעצר בקפריסין, שם צומחת אהבה עזה בין גבר לאישה. הגורל המשותף מאחד את לִבם של שני הניצולים מהתופת, אך אבני נגף רבות עומדות בדרכה של כמיהתם להינשא ולאסוף את השברים.

 

הידעת כי את הספר 'חברים מספרים על ג'ימי' [הקיבוץ המאוחד, 1961] אייר הצייר הידוע מנחם שמי, אביו של ג'ימי. 

ברגע שבו עלה לראשונה על הבמה בגיל שבע, בתפקיד הכוהן הגדול בהצגת בית הספר היסודי, חש יהורם גאון בהתרגשות החריפה ובעונג המתלווים לחיי הבמה והבין שמצא את ייעודו. מאז ועד היום, במשך חמישה עשורים, הוא לא מפסיק לשיר, לשחק להצחיק ולהקסים.

חייו ופועלו של גאון שזורים בקורות המדינה לבלי הפרד. הוא נולד לתוך ימי המנדט הבריטי, גדל עם הקמת המדינה וליווה באמנותו את כל המלחמות, הניצחונות והשגרה המבורכת.

"נעליים גדולות הוא מסע יוצא דופן של גיבור, סיפור רחב יריעה של אמונה, נחישות שאין כדוגמתה, מצוינות, כישלון, ניצחון ותבונה שנקנתה בדם ואהבה. העובדה שנייקי קיימת היא לא פחות מנס. סיימתי את המשפט האחרון כשאני המומה, מלאת השראה ואסירת תודה על החוויה".
- ליסה ג'נובה, מחברת רבי-המכר של הניו יורק טיימס- "עדיין אליס" ו-Inside the O`Briens

 

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI