כעת גולשים באתר: 282
מספר הספרים באתר: 17,787
מספר הביקורות באתר: 41,020
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

עיון - ד

Pages

“פברואר 1960 ואני תלוי בגובה 40,000 רגל מעל תעלת סואץ, בשטח מצרים. רק נהמת המנועים נשמעת באוזניות. עינַי נעוצות בתוואי הקרקע כדי לזהות את המטרות שהוטל עלי לצלם. לפתע נגלה לעינַי פס עשן לבן מסתלסל מתחת למטוס כעשן סיגר, ובקצהו, במקום סיגר אני רואה מיג מצרי שמתקרב כדי ליירט אותנו...”
“דצמבר 1971. חשכת הערב שוב יורדת על מצרים. זה הערב ה-540 שבו אני סגור בחדר בית החולים, בשבי, מבלי לדעת עד מתי זה יימשך והאם יהיה לי כוח לעמוד בכך.

הגותו של ישעיהו ליבוביץ מרתקת אותנו כבר יובל שנים, בעיקר דבריו על
הדת היהודית, העם היהודי ומדינת ישראל. תמיד נראתה לנו הגותו של ליבוביץ ראויה מאין כמוה לתשומת הלב המתמשכת של כל מי שיש לו עניין רב ומתמיד ביהדות ובפילוסופיה.
בספר זה מכונסים עשרים מאמרים שכתבו נעמי כשר ואסא כשר על הגותו של ליבוביץ. בחלק הראשון, "על אם הדרך", מופיעים מאמרים המבהירים את תפיסתו של ליבוביץ ומציגים אותה מחדש, באחריות פילוסופית ובשפה שווה לכל

מה קרה בדיר יאסין בבוקר 9 באפריל, שנת 1948?

 

על מקצת העובדות אין מחלוקת: בבוקר זה תקפו ארגוני המחתרת היהודיים אצ"ל ולח"י את הכפר הערבי דיר יאסין, ממערב לירושלים. בבוקר זה נהרגו בכפר תושבים רבים. בבוקר זה התרחש אירוע דרמטי שהפך לאבן דרך, לסמל, למותג.

 

הספר שלפניכם הוא פרי מחקר מעמיק המציב את רא"ל דן שומרון (2008-1937), הרמטכ"ל ה-13 של צה"ל, במקומו הראוי בין דפי ההיסטוריה של מדינת ישראל. ההיסטוריון הצבאי פרופ' זאב דרורי (אל"מ מיל') משרטט בספר זה קווים לדמותו של שומרון, מצביא אמיתי שמסכת חייו שזורה בהיסטוריה רצופת התהפוכות מקום המדינה ועד לסיומן של מלחמת המפרץ והאינתיפאדה הראשונה.דן שומרון החל את דרכו כצנחן בגדוד 890 וזכה לתהילת עולם כמפקד מבצע אנטבה.

כיצד הצליחה קבוצה זעירה ושולית של אסלאמיסטים קיצונים והזויים לצמוח לארגון טרור מפלצתי שמאיים על העולם כולו? בדרמטיות מצמררת מתאר ג'ובי ווריק, זוכה פרס פוליצר לשנת 2016 על ספר זה, את עלייתו של ארגון המדינה האסלאמית – דאעש, בעזרתם הלא-מודעת של שני נשיאים אמריקאים.

יורי טניאנוב (1943-1894) – חוקר, סופר, משורר, מחזאי, תסריטאי, מתרגם ומבקר ספרות. מנציגיה הבולטים והמוכשרים של חבורת ה  - OPOYAZ האגודה לחקר הלשון הפואטית, שכונתה בהמשך דרכה "האסכולה הפורמלית", עסק רוב חייו האקדמיים בחקר ההיסטוריה הספרותית.

לאחר שנעשה לראש הממשלה הִרבה אריאל שרון להשתמש בביטוי "דברים שרואים מכאן לא רואים משם"

"במזרח התיכון הולך ומתרחב הכאוס, וקרוב לוודאי שהוא לא ייעלם בעשורים הקרובים, אך יש דברים שנשארים יציבים וקבועים, ובהקשר זה יש להדגיש את חשיבות היחסים המיוחדים של ישראל עם ארצות-הברית, למרות הנסיגה במעמדה הבינלאומי, שחלקה מרצון ויש לקוות שהיא זמנית". כך קובע זלמן שובל, האיש היחיד שמילא פעמיים את התפקיד הדיפלומטי המשמעותי ביותר בישראל – שגריר בוושינגטון, בין השנים 1990-93 ו-1998-2000, תחת ארבעה ראשי ממשלה שונים באופיים ובגישותיהם: יצחק שמיר, יצחק רבין, בנימין נתניהו ו

הספר שלפניכם: "דשנים ורעננים" הוא ספר מקיף ביותר העוסק בפסיפס הבריאות – עקרונות, ערכים ומידות, עצות והכוונה והכל על מנת לפתח מודעות ולהביא לאריכות ימים בבריאות טובה.

 

בין פרקי הספר – המגוון בתכניו – מצויים הנושאים הבאים:

 

·       הבריאות והתזונה בהגות הרמב"ם – לקט זוויות מעניינות וחשובות.

 

·       ראיית היהדות את שמירת הבריאות על פי חוקי הטבע – מובאות מתוך "קיצור שולחן ערוך".

דור ה-Y הישראלי נולד בשנות השמונים והתשעים של המאה העשרים. 

אלה צעירים חילונים שגדלו ועוצבו בתקופה של צמיחה כלכלית מואצת, בזמן שהחברה הישראלית נעשתה יזמית, צרכנית, תקשורתית, אינדיווידואלית וגלובלית יותר.

זהו דור מתירני, שיוויוני, מלא הומור, מפרגן, פתוח וזורם. הוא מאחר להתבגר, חי בלהקות אורבניות, מהסס להתחייב ולקחת אחריות, ממוקד בעצמו ומנהל את חייו כאילו אין מחר.

Pages

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI