כעת גולשים באתר: 251
מספר הספרים באתר: 17,738
מספר הביקורות באתר: 40,728
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

רומן היסטורי - מ

Pages

ההמשך לעלילות

המיילדת מוונציה והמיילדת מההרמון

1575.  המיילדת חנה לוי מצילה את מתיאו התינוק, בן למשפחה עשירה ונציאנית, מרצח על ידי דודו תאב הבצע ונמלטת עמו ועם בעלה האהוב איזק לקונסטנטינופול. משפחתו של מתיאו מתה במגפה, וחנה ואיזק הם כל עולמו.

וַתָּבֹא לְנַסֹּתוֹ בְּחִידוֹת...

בָּשִׂימָה, הלוא היא מלכת שבא, יוצאת למסע אל ממלכת ישראל כדי לנסות בחידות את המלך שלמה שנודע כחכם באדם. אך מאחורי מסווה החידות מסתתרת מטרה נוספת: לשכנע את המלך לוותר על הסחר בים סוף הפוגע קשות בכלכלת ארצה.

בנפשה של בשימה מתחולל מאבק כביר. האם תיכנע למשיכה העזה לשלמה המלך, או תבחר בנסיך המִדבר יפה התואר, שאותו פגשה בדרכה ולו יועדה מילדות?

מלך זהב ודם, הרומן החדש של גבריאלה אביגור־רותם, מזמין אותנו לצלילה עמוקה אל תקופה מרתקת בהיסטוריה הלאומית שלנו, ימים של חילופי שלטון וחרדות.

 

במניפה אפית מרהיבה נפרשים לנגד עינינו ימי מלכותו של הורדוס, המלך הבנאי, שקומם את בית המקדש השני ובנה את האמפיתיאטרון בקיסריה, השכיל להתנהל עם האימפריה הרומית, אך נהג באכזריות פראית בכל מי שהיה נדמה לו שמאיים על שלטונו, ובהם רבים מבני משפחתו.

מיכל - בת המלך הוא סיפור חייהם של מיכל ובני משפחתה - שאול ואחינועם, יונתן ודוד, פלטי בן - ליש, אישבעל ותמר - כפי שלא סופר בתנ"ך. המאורעות מתרחשים על רקע המאבק על השליטה בארץ בין פולחן האלה הכנענית עשתורת, הכולל המלכת מלכים וקרבנות אדם, לבין עבודת יהוה, אלם של שבטי המדבר המתיישבים בארץ. נקודות השיא בספר הן המלכת שאול ולידת מיכל, נישואי מיכל ודוד, בריחת דוד ונישואי מיכל לפלטי, מות שאול ומלוכת אישבעל, מיכל בירושלם וסיפור תמר ואמנון, מות דוד והמלכת שלמה.

עם שנת היובל למדינת ישראל מגישה הוצאת עם עובד הדפסה חדשה ומרוכזת של מיטב הרומנים של משה שמיר - במלאת חמישים שנה להופעת הרומן הראשון שלו, הוא הלך בשדות. המבחר כולל כמה מיצירות המופת של הספרות העברית בדורנו - הוא הלך בשדות, במו ידיו (פרקי אליק), מלך בשר ודם, כבשת הרש. מן הטרילוגיה המונומטנלית רחוק מפנינים כלולים במהדורת היובל הרומנים יונה מחצר זרה,  הינומת הכלה, ועד הסוף. בשנת 1998 זכה משה שמיר בפרס ישראל - על כלל יצירתו.

בפסוקים ספורים בתנ"ך מתוארת דרישה משונה שנדרשה מהנביא הוֹשֵׁעַ לשאת אשה זונה, ובנישואים אלה לסמל את בגידת עם ישראל באלוהיו. ”מיתרים של אור שמש“ מספר את סיפורם של הושע וגּוֹמֶר בת דִיבְלָיִם, ילדותם, פגישתם, ואהבתם שמסתבכת.

 

"האישה המבוגרת יצאה לפרוזדור בפסיעות מהירות ורצה אל ראש גרם המדרגות.

לאחר מותו של סבו זלמן, נובר אוריה בן האחת-עשרה בהר קופסאות הנעליים מלאות המסמכים במרפסת של סבא וסבתא שלו. הוא חושף שיר רומנטי ומסתורי שנשלח אל סבתא אביגיל לפני שנים רבות. בעקבות התגלית המפתיעה יוצא אוריה למסע בן שלושה דורות בתולדות משפחתו ושומע על הרפתקאותיה של אביגיל כאישה צעירה, אמיצה ויצרית, מורדת במוסכמות ורודפת צדק.

 

אין אדם שאינו מכיר את מריה אמו של ישוע, הדמות המסתורית הנערצת שהעולם הנוצרי כולו סוגד לה. אף על פי כן לא נכתבו עליה בברית החדשה אלא משפטים ספורים, מעורפלים וסותרים. מדוע? מה ניסו להסתיר מאתנו? האם היו רעיונותיו המהפכניים של ישוע רעיונותיה של אמו? ברומן תקופתי זה משרטט הסופר את דמותה הנועזת והשנויה במחלוקת של מרים, אותה יהודיה שהפכה לימים למריה, הבתולה מנצרת. מה משמעותו של אותו מסתורין? מי היה אביו של ישוע? האם הרתה מריה לרוח הקודש? האם היה ישוע יציר רוחה?

ברצלונה, תחילת המאה ה-20. העיר מתפתחת ורוח המודרניזם מעוררת את חובבי תורות האופל. כתות, לשכות ואגודות סוד צצות כפטריות אחר הגשם והופכות את ברצלונה לבירת האזוטריקה ואת האדריכל אנטוני גאודי לחוליה החסרה להגשמת נבואה בת אלף שנים.

בימים של תונו ובוהו חברתי, גאודי, המודע לסכנה הנשקפת לחייו, מצפין שריד קדוש בלב לבה של יצירתו, המעוצבת בצלמה ובדמותה של התכנית האלוהית: אמא טבע.

Pages

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI