כעת גולשים באתר: 273
מספר הספרים באתר: 17,757
מספר הביקורות באתר: 40,812
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  יורם קניוק  

יורם קניוק נולד ב-1930 בתל אביב. הוא כתב יותר מעשרים ספרים, בהם רומנים, קובצי סיפורים ונובלות. ספריו תורגמו ליותר מעשרים שפות, הומחזו והוסרטו. קניוק הוא חתן פרס ברנר, פרס ביאליק ופרס זאב לספרות ילדים. חתן פרס ספיר (2010) על ספרו תש"ח. קניוק מתגורר גם היום בתל אביב, עם אשתו מירנדה וכלבו אדם

 

יורם קניוק הוא  אחד הסופרים החשובים הפועלים במסגרת הספרות הישראלית כיום.

הוא כתב למעלה מ-20 ספרים; ביניהם רומנים, קבצי סיפורים ונובלות, ספרים למבוגרים, לבני נוער ולילדים. ספריו תורגמו ללמעלה מ-20 שפות זרות, הומחזו והוסרטו.

 

קניוק היה חבר בפלמ"ח ונפצע במלחמת השחרור. כימאי היה מעורב בהעלאת ניצולי שואה לארץ.  מגיל צעיר היה מעורב בעשייה התרבותית והפוליטית בארץ. שנים ארוכות היה עיתונאי ומבקר תיאטרון. כמו כן ניהל גלריה, היה חבר בהנהלה האמנותית של תיאטרון "הקאמרי" ושימש כמנהל תיאטרון "גיורא גודיק". הוא אף ניהל יחד עם בועז עברון את בית-הספר "בית צבי". מאז ומעולם היה מעורב בכתיבה ובעשייה חברתית ופוליטית. יחד עם אמיל חביבי, שהיה חברו הטוב, פעל רבות בהקשר הישראלי-פלסטיני, והשניים אף זכו בפרס מטעם יונסקו. 

 

בשנה האחרונה זכה בפרס לספרות של קרן ישראל-צרפת. בימים אלו עולה בהוט הסדרה נבלות על בסיס ספרו של קניוק. ספרו "היהודי האחרון" תורגם לאחרונה לצרפתית וזכה לשבחי הביקורת, בימים אלו רואה אור בגרמנית ספרו "על החיים ועל המוות", ובקרוב יראה אור "חיים על נייר זכוכית" בארה"ב.  

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI