כעת גולשים באתר: 229
מספר הספרים באתר: 17,639
מספר הביקורות באתר: 40,241
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - פרוזה מקור

פרוזה מקור - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

Pages

הם כאן. בכל מקום, בכל זמן. חיים בלי שתראו, בלי שתשמעו. זה עולם אחר, והוא מאחורי הגב שלכם.

פיגוע דקירה ושפני סלע, צבאים חרמנים וסבא עצבני, סבתא שמאכילה ציפורים כדי להתגבר על הבדידות, אקשן בבית קברות, תערוכת צילומי טבע והרבה דם, ברווז נדיר והתאבדות.

זה אישי. אנושי. חייתי.

 

ניב הוא אלוהים. זה לא אומר שהוא לא בן אדם.
גאון מחשבים בן עשרים וחמש מתייסר בגלל באג לא פתיר. שלוש פגישות מקריות עם סמדר ונשיקה אחת שמצילה אותו ממוות, לא משאירות לו ברירה אלא להתאהב בה נואשות. הוא מתרגש, מתבלבל, מפחד – כמו בן אדם, ובמקביל מתחיל להבין שהוא שולט במציאות ומצליח לכוון אותה כרצונו, פעם אחר פעם. 
אבל אם הוא אלוהים, למה סמדר מתחמקת ממנו? איך יכול להיות שהאהבה הגדולה של חייו מתמוססת לו מול העיניים? 

"שום דבר שתגידי לא ישנה את דעתי. זוהר, אני לא רוצה להגיד את זה ככה אבל את פשוט דוחפת אותי לזה. תקשיבי לי טוב עכשיו." אני מסתובבת אליו לאט, עיניי פוגשות את מבטו הקשה. פניי שטופות דמעות אבל זה לא משפיע עליו בכלל – זיע לא נע בפניו. "זה או 'זה' או אני. הבחירה שלך." אני מביטה בו ויודעת שכבר בחרתי ובא לי למות."

בעלה של זוהר מציב בפניה אולטימטום: לוותר על הריון רביעי לא מתוכנן או שהוא עוזב את הבית. הבחירה מכריעה אותה וזוגיות של עשרים שנים מסתיימת בשבר גדול.

סיפור זה עוקב אחר שלוש אהבות שונות בחייו של כוכב סיפורנו - בקיבוץ בצפון ובדרום, בניו ג׳רסי, בת״א ובקליפורניה. הוא בודק את הקשר בין טיב היחסים בין המינים לפוסט טראומה קיומית כתוצר של מציאות מלחמתית מתמדת, מעלה שאלות נוקבות לגבי המונוגמיה המגמגמת ואף מנסה ״להמציא״ מנגנון חדש שכן עובד ברמה הזוגית. הספר עוסק בבדידות וחוסר משמעות קיומית, במשבר נפשי קשה וההשלכות שלו ובמעטפת של ביקורת נוקבת בממסד העיוור. סדר האירועים בספר הוא לא בהכרח כרונולוגי, 

"אין לי מספיק מילים בגוף" הוא רומן קצבי, מקורי ומרתק.
סיפור אהבתם הגדולה של שי ויעל אינו נרתע מלשאול שאלות גדולות על החיים. 
האם אהבה ואומנות משלימות או הורסות זו את זו? האם ניתן לגשר על פערים בין אנשים על ידי אהבה? האם האומן יכול לחיות בדואליות עם אהבתו ועם יצירתו האומנותית? ומה מקום המשפחה בחיי היצירה?  

זוגיות, אמהות, יוגה ומסע פיזי  ורוחני בין שני עולמות 
המורה ליוגה ואשת העסקים הישראלית, יונית כהן המתגוררת בסן פרנסיסקו חושפת בספר הביכורים שלה "המסע אל הלא נודע" סיפור שיכול להוות השראה להצלחה עבור כל אישה.

".... הסיפור הטוב ביותר שלי על אהבה לא מתחיל בהיכרות מופלאה. או בהצטלבות קוסמית או 
באיזו תשוקה מרעישת סיפים. ולא נגמר בחתונה, ילדים משפחה או טרגדיה נוראה אחרת.

מחלת הסרטן היא מחלה המאיימת על אורח החיים של החולה ומשפחתו ומובילה לשאלות רבות, כמו: איך מסתגלים למציאות שהשתנתה בפתאומיות? אילו החלטות רפואיות יהיו היעילות ביותר? האם מספרים? ואם כן, למי וכיצד? איך מבקשים תמיכה בתוך המשפחה ומחוצה לה? איך מתמודדים עם פחדים ומועקות ועם מצב כלכלי וחברתי שונה? כל חולה וכל משפחה מתמודדים בסגנון המיוחד להם, וכמעט כולם מרגישים בטוחים יותר במחיצת אנשים שמצבם דומה.

"שנה במתנה" מאת מייה בן יאיר בהוצאת "ספרי ניב", הוא מעשייה מודרנית העוסקת בהגשמת החלומות שלנו, בהחלטות שאנו מקבלים ובהשפעה שלהן על חיינו ועל הסביבה שלנו. איזו משאלה אתם הייתם בוחרים שיגשימו לכם?

"הרהורים" מאת אריה רייזל בהוצאת "ספרי ניב", הוא שם לא מחייב. אין בו לקבוע רעיון מסוים או לתמוך באג'נדה מסוימת בנוקשות. יום יום והרהור משלו. גם לכם הרהורים דומים. העלאתם על הכתב תצביע כי רבים מהנושאים החיוניים אינם נדונים כלל. יש להעלותם לדיון ציבורי מקיף וזהו זה תפקידכם.

Pages

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI