כעת גולשים באתר: 217
מספר הספרים באתר: 17,817
מספר הביקורות באתר: 41,084
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - מתח

מתח בלש ואימה - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

Pages

בכפר גמלאים מנומנם, המקום האחרון שמשהו מסעיר קורה בו, מתגבשת חבורה: ארבעה קשישים נפגשים מדי שבוע בחדר הפאזלים כדי לדון בפשעי עבר לא מפוענחים. אין להם יומרות של ממש, רק רצון לשמור על המוח עובד. הם קוראים לעצמם "מועדון הרצח של יום חמישי".

 ואז קורה דבר שאיש לא ציפה לו: רצח אמיתי, אלים ואכזרי! ועוד של הקבלן שבנה את כפר הגימלאים. מישהו חבט בראשו בחפץ קהה והותיר ליד גופתו תמונה מסתורית. חברי מועדון הרצח לא מאמינים למזלם הטוב: סוף-סוף הם מוצאים את עצמם במרכזו של תיק רצח חי ובועט. 

רב־פקד בילוש רוי גרייס חוזר ליחידה המקורית שלו בסאסקס בתום תקופה, שבה סופח למשטרת המטרופולין של לונדון, בדיוק כשבנמל ניוהייבן מסוכל ניסיון הברחה של מכונית פרארי עמוסה סמים מסוכנים. כעבור זמן קצר, הוא מוזעק לזירת רצח מזעזע שנראה חסר סיבה.

בית סלאו הוא המקום שאליו מגיעים סוכנים כושלים של סוכנות הביון הבריטית כדי להעביר את מה שנשאר מחורבות הקריירה שלהם. קוראים להם "סוסים איטיים", כיוון שהשפילו והביכו את עצמם בעת מילוי תפקידם. ייתכן שהם פישלו במבצע בצורה מחפירה עד כדי כך שכבר אי אפשר לסמוך עליהם. ייתכן שעמדו בדרכו של עמית שאפתן, והקרקע נשמטה תחת רגליהם. ואולי הם פשוט פיתחו תלות מוגברת בטיפה המרה – לא עניין נדיר במקצוע. אבל לכולם יש מכנה משותף אחד – הם רוצים לחזור לשטח ולפעילות.

"אל תשקר לי" מאת גרג הורביץ בהוצאת "דני ספרים", הוא מותחן מסחרר וחד מתמיד. 

קורבנות טראומה אינם דבר חדש עבור החוקרת הרפואית פיית' מקינטייר, אבל המקרה החדש שהגיע אליה שונה. מייסי קרואו, סוכנת אף־בי־איי ששוכבת בבית החולים מחוסרת הכרה לאחר תאונת פגע וברח, דומה לה דמיון מטלטל. כשפיית' רואה את מייסי לראשונה היא מרגישה כאילו היא מביטה במראה. אבל איך זה ייתכן?
מה עשתה מייסי בסמטה אפלה באמצע הלילה, באותו היום שבו שלחה לפיית' הודעה? 

בלשית כזאת עוד לא הכרתם – שירה, רק בת 19, בוגרת אולפנה סקרנית וסוערת, שהחליטה להתגייס לצבא בניגוד לכל חברותיה ומתעקשת לשרת בירושלים, הרחק מביתה, ודווקא במחלקת "נעדרים קרים" – המחלקה שחוקרת מחדש תיקי נעדרים שלא פוענחו. אדם יצא מביתו כבכל בוקר, ולא חזר. למה? לאן נעלם? למה הוא לא נותן שום אות חיים?

אולד אאוט הוא רומן מתח דיסטופי המתרחש בעתיד הקרוב, ומתאר מזימה אפלה הנרקמת כנגד בני הגיל השלישי. הדור הצעיר כורע תחת נטל המסים התופחים, בעוד שנתח גדול מתקציב המדינה מוקדש למימון שירותי בריאות, סיעוד ורווחה לקשישים, שמספרם גדל בהתמדה.

ביקום אקראי, אומר ג'ק ריצ׳ר, פעם ביובל העניינים מסתדרים כמו שצריך.
אבל זאת לא אחת הפעמים האלה.

"מחול הרפאים" מאת סם ש. רקובר בהוצאת הספרים "כרמל", הוא רומן מתח פסיכולוגי-פילוסופי מרתק בצורה בלתי רגילה. זהו רומן שדן במצב השברירי של תקופתנו, בו אמיתות ידועות נשברות ונעלמות והאמת היחידה שנשארה היא "פייק ניוז", עולם הכזב והפנטזיה. 

העלילה הבלשית מטפלת בהיעלמותו המסתורית של סגן ניצב ירמיהו השֵנִי. פקד שוש לוגסי, אדומת הראש והמהממת ביופייה, בעלת כוח דמיון מרקיע שחקים יחד עם רב סמל מתקדם, דויד אפללו, גבר נאה בעל מוח מבריק ופרקטי, מנסים לפתור את תעלומת סגן ניצב ירמיהו – האם יצליחו? 

בכל בוקר אנה מתעוררת לשגרת חיים מעוררת קנאה: יש לה בעל אוהב, עבודה מוצלחת, תאומות מתוקות בנות שלוש ובית שאפשר רק לחלום עליו. אז איך אישה כזאת נדחפת, ברגע אחד, למהלך שאין ממנו דרך חזרה? מה גורם לה לקום בוקר אחד ולעזוב הכול בלי להביט לאחור? האם ייתכן שהיא עושה את כל זה עבור גבר שלא מבטיח לה דבר?

Pages

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI