כעת גולשים באתר: 267
מספר הספרים באתר: 16,292
מספר הביקורות באתר: 34,943
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

מדע בידיוני ופנטסיה - ז

עמודים

אישה מסתורית בעלת כוחות מיוחדים, שֶׁמַּסֵּכָה מוזהבת על פניה, מכריזה שבעוד שישה ימים ושש שעות היא מחריבה את היקום.

שמה הוא זציה והיא נאבקת בסוכנים מיומנים היוצאים למסע בזמן בעקבותיה כדי למנוע את האסון בעתיד... וגם בעבר.

 

זהו ספרו הראשון של תום שיניצקי בסדרת הספרים זציה. תום הוא סטודנט למשחק. זציה הוא סיפור על מסעות בזמן ובחלל ובעיקר על נשים כוחניות. 

גֵ'ייסון טַוֶורנֶר, מנחה טלוויזיה נודע, מתעורר בוקר אחד ומגלה שהוא אינו קיים. איש אינו מכיר אותו, ושמו לא מופיע במאגרי הנתונים של המשטר האמריקאי שקם בעקבות מלחמת האזרחים השנייה. במדינה שבה העדר זהות הוא פשע ומחסומי משטרה מוצבים בכל רחוב, אין לו ברירה אלא להיות לפושע נמלט ולהיעזר בשורה של טיפוסים מפוקפקים יותר ופחות, ובהם שוטרים מושחתים וסוחרי סמים משני תודעה.
 
"ויגיעו אותם הימים, כפי שהגיעו בעבר וכפי שיגיעו שוב, שבהם נחה האפלה על הארץ וכבדה על לב האדם, הצמחים הירוקים קמלו והתקווה מתה" – מחזור הדרקון.
 
"ויגיעו אותם הימים, כפי שהגיעו בעבר וכפי שיגיעו שוב, שבהם נחה האפלה על הארץ וכבדה על לב האדם, הצמחים הירוקים קמלו והתקווה מתה" – מחזור הדרקון.
 
קאלה טוֹר נמלטה מהאיחוד עם רֶן לָרוּשׁ, זכר האלפא של להקת זאבי הבּיש, ומהגורל שיועד לה. 
היא מתעוררת פצועה ומגלה שהיא בידי החפשנים, אויביה משכבר הימים. קאלה משוכנעת שהם עומדים להרוג אותה ולנקום את נקמתם, אך מופתעת לגלות שכוונותיהם שונות לחלוטין. החפשנים מציעים לה לכרות עמם ברית, ולעזור לה להרוס את השומרים, אדוניה הקודמים, ולהציל את להקת צל-לילה ואת רֶן, שהשאירה מאחור. 
לקירבי מזרחי היה מזל. טוקיו, הכלב הפרוע שלה, הצליח להבריח את האלמוני שניסה לרצוח אותה. היא נפצעה באופן אנוש, אבל החלימה והשתקמה לגמרי והפכה לנתון סטטיסטי של המשטרה: עוד פשע בלתי מפוענח. קירבי סירבה לקבל את חוסר הצדק הזה, והזמן שחלף רק העצים את נחישותה למצוא ולהעניש אותו.
חמושה בז´קט עור, שיער פרוע וסרקזם מושחז, היא מצטרפת ככתבת זוטרה ל׳שיקגו סאן טיימס׳ כדי לעבוד לצידו של דן ולסקז, כתב הפלילים הוותיק. כך היא מקווה לאתר מידע נוסף על חקירת המשטרה בעניינה ולפצח את המקרה.

במכון ויצמן מתרחשת זה שנים פעילות סודית ביותר, במסגרתה יתאפשר מסע בזמן לנקודות מסוימות בעבר הקרוב. לצורך ההפעלה הניסיונית של המסעות הללו, מגייס הגוף בראשותו של פרופ' ציון שפירא, שלושה אנשים (שני בחורים ובחורה) שנבחרו בקפידה. אנשים אלו אינטליגנטים במיוחד, בעלי תכונות אופי מתאימות וחוסן גופני. תוך מתן הסברים על פרדוקסים בזמן והכשרה לשלושת הנבחרים, מתחילים המסעות בזמן.

הספר "זיוה" הינו רומן עלילתי המתרחש על רקע חיפה של שנות השבעים של המאה העשרים. "זיוה" מביא את סיפורם של שלושה נערים – זיו, גל ושמואל, המגדלים זיקית בשם זיוה – כחיית מחמד. במהלך הסיפור - מתחוור לנערים שזיוה אינה זיקית רגילה כלל, אלא זיקית שהגיעה ממימד אחר, שם הזיקיות יכולות להגיע לגודל ענק , וניחנות בכוחות קסם. כאשר היא במימד "שלנו", רק ילדים מסוגלים לראות את זיוה, ומבוגרים אינם מסוגלים להבחין בקיומה.

 

מורוון המכשפה גרה ביער המכושף בשקט ובשלווה עם תשעת החתולים שלה. יום אחד מפריע את שלוותם ארנב בגובה שני מטרים.

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI