כעת גולשים באתר: 119
מספר הספרים באתר: 16,277
מספר הביקורות באתר: 34,892
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

מדע בידיוני ופנטסיה - ל

עמודים

ריזֶק נואַוֶוק הוא רודן השולט ביד קשה בעמו, עַם שוטט. אחותו הצעירה, סַיירה, ניחנה בסגולת זרם הגורמת כאב לה ולסובבים אותה, וריזק מנצל את סגולתה זו של אחותו כדי לעַנות את אויביו.

אבל סיירה היא הרבה יותר משוֹט ביד אחיה, היא זריזה, נחושה וחכמה ובלי ידיעתו היא לומדת לנצל את מעלותיה.

 

אַקוס הוא בנם של אורַקל ושל איכר מכוכב־האומה הקפוא ת'ובה.

שבעה סיפורים הקשורים לעולמה של "נוכרייה"

ומצטלבים עם הספרים הגדולים בסִדרה ועם דמויותיהם.

 

 

כמנהג הצבא מתחיל כשלורד ג'ון גריי חוטף הלם חשמלי מצלופח חשמלי ומסתיים בקרב בקוויבק;

הרווח שביניהן מספר על סוחר יינות צעיר ואלמן המלווה נזירה חניכה־לעתיד למנזר בפריז;

לאורך כל מערכת היחסים שלהם קאת ובונז הסקסי, הערפד - עכשיו כבר מאסטר - עמדו כנגד כוחות שאיימו להרוס אותם.
הם נלחמו באין ספור יצורים אל-מתים, התגברו על הפרידה הכפויה וצלחו קרבות בערפד מאסטר נקמני עם כוחות על-טבעיים.
בשוך הקרבות הם הצהירו על אהבתם קבל עם ועולם האל-מתים, ונשבעו אמונים זה לזו בברית דמים, החזקה מכל ברית אחרת.
עכשיו הם רצו קצת חופש. אך התקווה לחופשה רומנטית בפריז מתנפצת, כשקאת מתעוררת לילה אחד אחוזת אימה מסיוט, שכמעט עלה לה בחייה;

"אם תברח ממני, אני ארדוף אחריך, ואני אמצא אותך..."

זהו ספר מלחמה. מלחמה איומה המתנהלת בחלל. מלחמה נוראה ונהדרה כאחת. "לוחמי החלל" עורך מחלוקות אין-ספור, ובגלל הספר הזה נתגבש דימוי ה"פשיסט" של היינליין. אך איש לא חלק על היכולת המופלאה שגילה כאן לספר סיפור, והספר היה אכן לאחד מן הגדולים שברבי המכר שלו. "לוחמי החלל" הוא סיפור על מלחמה חסרת מעצורים בין גזע האדם לגזע מתועב של דמויי-עכבישים. גיבור הספר, הלוחם ללא-חת חואן ריקו, נחלץ לקרב, ועמו רעיו הלוחמים. רוברט היינליין (1907-1988) הוא מחשובי הסופרים של המדע הבדיוני.

אין גיבורים.
לפני עשר שנים הופיע האסון. הוא הופיע כאור בשמים שהעניק לאנשים רגילים כוחות על-אנושיים. העולם הנדהם קרא להם נפילים.

לאקי סטאר - אייזיק אסימוב. סדרת פנטזיה לנוער. דיוויד סטאר הוא גבר צעיר בן 28 שלמרות גילו הצעיר הוא זכה להיות חבר מן המניין ב"מועצת המדע" המנהלת את "ממלכת האדמה" והארץ. חייו לא היו הכי מאושרים לאחר שאיבד את שני הוריו, לאורנס (לארי) וברברה סטאר, בעת מסע בספינת חלל לסיור בכוכב נוגה שנקטע בהתקפה אכזרית של שודדים פרועים שנהגו בחללית מתוצרת כוכב סיריוס, האויב הגדול של "ממלכת האדמה" במערכת השמש.

במסגרת המגזין מתפרסמים תרגומים של סיפורים שפורסמו במהלך חמש השנים האחרונות ב- Fantasy and Science Fiction, בהם מוגש לכם לכם טעם של חו"ל. בנוסף מתפרסמים ביקורות ומאמרים כמו גם סיפורים ישראליים. לפריקון רואה אור בפורמט צנוע ואנו מקווים שעם הזמן נוכל להשביח ולעבות אותו, והדבר תלוי כמובן בהיענות קהל חובבי המדע הבדיוני והפנטסיה בארץ.

ללפריקון, כתב עת חדש לפנטסיה ולמדע בדיוני אשר נועד להעשיר את כולנו בסיפורים משובחים, מאמרים, ביקורות ועוד ממיטב היבול העולמי המודרני. לפריקון הוא תוצאה של פעילות חובבים ענפה בארץ, פעילות שהניבה עד כה לא פחות משש הוצאות ספרים מתמחות שהוקמו על ידי חובבי הז'אנר, שלושה מגזינים שראו אור בעשור הקודם, וכמובן אינספור אגודות, עמותות ומועדונים, הכול כיד הדמיון הטובה.

חריקת הצירים השיבה לחיים עולם שנשכח לפני דורות. עד מהרה אגיס פנדולפיני מבין שיש דלתות שמוב לא לפתוח, ויש כוחות שמוטב לא להעיר. הסוד האפל מעברה של משפחתו מאיים עתה לסחוף אחריו עולם שלם אל תוך העלטה.

רדוף רשות אשם על מות אביו המכשף, אגיס יוצא להגן על העיר עטורת התהילה ארמלין מפני אויב שאיש אינו מאמין בקיומו. מסעו מפגיש אותו עם העולם שאביו הסתיר מפניו, ועם העולם אגיס הסתיר מפני עצמו.

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI