כעת גולשים באתר: 303
מספר הספרים באתר: 16,292
מספר הביקורות באתר: 34,943
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

מדע בידיוני ופנטסיה - ס

עמודים

אדגר אלן פו נולד ב- 1809 בבוסטון, מסצ'וסטס. הוריו היו שחקנים, ונפטרו משחפת כשאדגר היה כבן שנתיים. התינוק גודל בידי ידידיה של אמו, וקיבל את שמם, פו. המשפחה נסעה לבריטניה, לרגל עסקיו של האב, ושהתה שם חמש שנים. יחסיו של פו עם אביו החורג לא היו טובים, הוא הסתבך בשתיה לשוכרה ובהימורים, וסבל מחסרון כיס חמור. אביה של אהובתו, אלמירה, החביא מפניה את מכתביו ולכן נישאה לאחר.

למלקולם הסקרן יש חוש בלשי – הוא שם לב לכל פרט ומקשיב לכל שיחה המתקיימת בפונדק של הוריו שעל גדות נהר התמזה. באחד הטיולים בסירה האהובה שלו הוא מוצא הודעה מוזרה על חומר סודי ושמו "אבק" ומנסה לגלות למי היא מיועדת. עד מהרה הוא נשאב לתוך מזימה אפלה ולמאבק מסוכן בין מחתרת מדענים לשלטון הקנאי של המגיסטריום.

כמו‭ ‬כל‭ ‬רוכב‭ ‬אופנוע‭, ‬גם‭ ‬אדם‭ ‬סטון‭ ‬יודע‭ ‬שהדרך‭ ‬היחידה‭ ‬לצאת‭ ‬בחיים‭ ‬מהמסלול‭ ‬היא‭ ‬לסיים‭ ‬אותו‭. ‬ועכשיו‭ ‬הגיע‭ ‬תורו‭ ‬לנסות‭ ‬לצלוח‭ ‬את‭ ‬המסלול‭. ‬אדם‭ ‬מתכנן‭ ‬לצאת‭ ‬לדרך‭ ‬על‭ ‬אופנוע‭ ‬הלונגתורן‭ ‬שלו‭, ‬ומי‭ ‬שחושב‭ ‬שהאופנוע‭ ‬הוא‭ ‬רק‭ ‬מכונה‭, ‬טועה‭.

‬הלונגתורן‭, ‬שעבר‭ ‬אל‭ ‬אדם‭ ‬בירושה‭, ‬הוא‭ ‬שותף‭ ‬אמיתי‭ ‬שמהדהד‭ ‬את‭ ‬האישיות‭ ‬של‭ ‬אביו‭ ‬ושל‭ ‬אחיו‭ ‬פרנק‭ ‬שרכבו‭ ‬עליו‭ ‬לפניו‭. ‬ 

"..שימוש בסמים אינו מחלה, אלא החלטה, בדומה להחלטה לפסוע אל מול מכונית נוסעת...טעות בשיפוט...בסגנון החיים המסויים הזה, המוטו הוא 'הייה מאושר עכשיו כי מחר תמות', אבל המוות מתחיל כמעט מיד, והאושר הוא רק זיכרון...אין מושר השכל ברומן הזה; הוא אינו בורגני...כאן מופיעה נמזיס אלת הנקם: לא הגורל, כי כל אחד מאיתנו יכול היה להפסיק...נמזיס נוראית לאלה שהמשיכו לשחק. אני עצמי איני דמות בספר; אני הספר"
 - פיליפ ק. דיק

היה היה פעם, בעתיד הלא רחוק...

 

בסדרת תולדות הלבנה מעניקה מריסה מאייר עיבוד עתידני פוסט אפוקליפטי לדמויותיהם של האחים גרים ומשלבת טכנולוגיה מתקדמת עם קסם, מתח, רומנטיקה והומור. ספרי הסדרה התקבלו בהתלהבות עצומה ברחבי העולם, ראו אור ב-30 מדינות והיו לרבי-מכר.

 

סדרת הפנטזיה פרידיין, מאת הסופר האמריקני לויד אלכסנדר, זכתה בפרסים רבים וסיפוריה נחשבים לאחת הפסגות של ספרות הנוער. אלה הם סיפורים של קסם והרפתקה, של צדק ורשע, במסורת הנפלאה של טולקין - סיפורים מלאי פעולה ומעשי גבורה, ספוגי דמיון והומור. טרן היה משועמם מחייו כסגן חזירן בחווה של המכשף הזקן דולבן. אבל הוא מעולם לא תיאר לעצמו שייסחף בפתאומיות למסע רב סכנות להצלת ממלכת פרידיין. כאשר הן-ון בורחת, יוצא טרן לחפש אותה.

ורד דמים
 
קאלה טוֹר אף פעם לא נרתעה ממלחמה.
אבל עכשיו זו כבר לא סתם מלחמה; קאלה יודעת שהיא עומדת בפני הקרב של חייה. 
היא חייבת להציל את רֶן, גם אם שֵיי לעולם לא יסלח לה. 
היא חייבת לשמור על אחיה, למרות שכולם חושבים שהוא בוגד.
היא חייבת להוכיח לעצמה ולכולם שהיא האלפא-השלטת, כי רק כך תשחרר את העולם מהכישוף ההרסני של השומרים.
 
המשימה כמעט בלתי אפשרית, אבל ההתמודדות הקשה באמת מחכה לה דווקא אם תצליח.

השנה היא 2074 והמצב נראה די מבאס כשאלבי נארה בת ה-16 ממריון התחתונה מוצאת את עצמה בהיריון רגע לפני הבחינות הטרום-פסיכומטריות שלה. אם זה לא מספיק גרוע, קול ארצ'ר, ההורס-ברמות-קשות והמהמם מכדי להיות אמיתי, שגם נושא באחריות למצבה של אלבי, נעלם ברגע שנודע לו מה קרה. בלית ברירה, במקום לחזור לתיכון שבו למדה, אלבי נרשמת לבית הספר הנובר, ספינת חלל שהפכה לתיכון לנערות הרות. 

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI