כעת גולשים באתר: 187
מספר הספרים באתר: 17,326
מספר הביקורות באתר: 38,550
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
אש בבית
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
316
  הוצאה לאור הוצאת כנרת , הוצאת זמורה
  שנת הוצאה לאור של המקור
2008
  תאריך הכנסה לאתר
26/04/2013
     
 
אש בבית – איריס לעאל - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2688
 

אש בבית. שני זוגות, 24 שעות ומניפת חיים שלמים הנפתחת ונסגרת חליפות במחול סיפורי אלים. ליזה ואדי, ארכדי ואניה, שני זוגות חברים, המכירים משכבר, מתכנסים לבלוי שישי-שבת בביתם החדש של ליזה ואדי, ביישוב כפרי ליד תל-אביב.

במהלך הביקור מתרחשת רעידת אדמה. כעסים ותחושות השפלה ורצון לנקום, שהיו עצורים במשך שנים פורצים בכוח, ממוטטים את מחסומי השקרים וההכחשות, חושפים סודות ופצעים ומבעירים אש בבית.

איריס לעאל מספרת את הסיפור שלה דרך מבטה של ליזה שר, המנסה להשתחרר ממבטים אחרים הכובלים ומענים אותה: מבטה המצמית-מלגלג של אמה, איבון, מרוקאית קשת יום וקשת נפש. מבטו של חנן, בעלה לשעבר, פסיכולוג, מבוסס כלכלית, המתבונן בליזה כבתופעת טבע: "סובייקט" הראוי להערצה או לרחמים. וכמובן, מבטו של אדי שעל חסדיו היא נאלצת לצאת לקרב של חייה עם אישה המייצגת נשיות אחרת, מפתיעה ומסוכנת.

קרב המבטים שליזה נקלעת אליו הוא בבואה מזהירה של קרב הזהויות בחברה הישראלית. הבית הלאומי באש בבית הוא מרחב דורסני וציני. החברה המעוצבת כאן איבדה כל שמץ של סולידאריות. זוהי חברה חומרנית גסה המוצפת בגלי מהגרים הנלחמים אלו באלו בניסיון נואש לשרוד ולהתקדם.

בין הרובד האישי לרובד החברתי-לאומי ברומן המסחרר הזה יש אפוא יחסים טעונים מאוד. איריס לעאל, כותבת כאן, ביד אמן בוטחת ואמיצה שאלה ענקית: איך אפשר לספר את סיפורה של "הטרגדיה הנשית הגדולה", חומר הגלם של כמה מהרומנים הגדולים של המאה השמונה עשרה והתשע עשרה, שעיצבו את עולם הפנטזיות שלנו, בתחילת המאה ה- 21 במציאות לשונית-תרבותית שספגה לתוכה כמויות רעילות אדירות, בלתי נסבלות של אלימות גזעית, מעמדית ומגדרית.

 

המלץ לחבר

אש בבית
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
לא העזנו לדעת - איריס לעאל - אתר נוריתה
חובות אבודים - איריס לעאל - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI