כעת גולשים באתר: 214
מספר הספרים באתר: 17,804
מספר הביקורות באתר: 41,054
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
המחוגים של יעל
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מאייר איל אילת
  הוצאה לאור אופיר ביכורים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2011
  תאריך הכנסה לאתר
13/05/2013
     
 
המחוגים של יעל - הדר רוזנמן - האתר של נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3033
 

"נו, אמא, מתי נגיע כבר?", "אבא, עוד כמה זמן זה חצי שעה?", "מתי תבואו לקחת אותי מהגן?", "עכשיו בוקר או אחרי הצהריים?"

מושג הזמן לא נתפש בקלות בקרב הילדים. לא רק שהשעון אינו פשוט לקריאה, גם הזמן הוא דבר-מה מופשט, שאי אפשר לראות, למשש, להרגיש. אחת הדרכים הנכונות להמחיש לילדים את מושג הזמן היא דרך פעילויות היומיום שלהם ושגרת יומם האישית.

זמן מובנה וממוספר תורם להתפתחות תפישת עולם מסודרת. ילד בגיל הרך, החווה סדר יום קבוע, מסתגל מהר יותר למציאות הקיימת, מבין יותר את התנהלות הזמנים ולמעשה – שולט טוב יותר בסביבתו. הוא יודע מה צפוי לקרות ומה מצופה ממנו לעשות כרגע. חוסר הוודאות שלו הולך ומצטמצם והידיעה של רצף ההתרחשויות החוזר ונשנה בעקביות – היא זו שמקנה לו תחושה של ביטחון.

הלמידה הראשונה של ילדים היא מהמודל אליו הם נחשפים בבית. הם רואים, שומעים ו"מתוזזים" לפי ההתנהלות של הוריהם במסגרת של הזמן. בספר הילדים החדש, "המחוגים של יעל", מאפשרת הדר רוזנמן, המחברת, הצצה ליום בחייה של יעלי, ילדה מתוקה, נבונה וסקרנית, שבגיל שלוש כבר מנהלת אורח חיים קבוע, שמוכר באופיו לילדים רבים בני גילה. ביום הולדתה, יעלי מקבלת במתנה שעון מחוגים, וכדי ללמדה לקרוא אותו, הוריה ממחישים לה את הזמן תוך תיאור הפעילות של כל שעה: "זה מה שקורה, כשהמחוג הקטן מצביע על המספר שמונה והמחוג הגדול אל המספר 12 פונה". הקוראים הצעירים מתוודעים לאורח החיים של בת גילם, הרצוף בשמחות גדולות וקטנות בחיק משפחתה, מביטים במחוגים ובאיורים הקסומים בהנאה, ולומדים יחד עם יעל – מה השעה?

"הספר אמנם מלמד על קריאת המחוגים שבשעון נכונה," מציינת הדר רוזנמן, "אך המסר המהותי יותר בסיפור טמון בחשיבות של תחושת יציבות, שייכות וערך כחלק מעיצוב אישיותו של ילד בגיל הרך. תחושת ביטחון זו מושגת הן באמצעות שליטה בסביבה האישית של הילד – מתי יעירו אותי בבוקר? מתי הגננת תקרא לי לאכול? מתי יבואו לקחת אותי? מתי אלך לישון? – אך בעיקר באמצעות הווי משפחתי עוטף ודואג, חם ואוהב, שמקנה לילד בסיס איתן לפיתוח עצמאות, להעשרה, לתפקוד יעיל ולאחריות אישית."

זהו ספרה הראשון של הדר רוזנמן, בת 29, בוגרת אוניברסיטת תל אביב בפסיכולוגיה ובמנהל עסקים. 

 

 

המלץ לחבר

המחוגים של יעל
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI