כעת גולשים באתר: 236
מספר הספרים באתר: 17,817
מספר הביקורות באתר: 41,089
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
האב הבן והגן
  שם הספר בשפת המקור
Nature Via Nurture
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
Matt Ridley
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם אוריאל גבעון
  מספר עמודים
368
  הוצאה לאור הוצאת זמורה
  שנת הוצאה לאור בארץ
2009
  פירוט נוסף
גילויים חדשים על הוויכוח הישן בין תורשה לסביבה
  תאריך הכנסה לאתר
19/05/2013
     
 
האב הבן והגן - מאט רידלי - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3661
 

בפברואר 2001 הוכרז כי הגנום האנושי אינו מכיל 100,000 גנים בהתאם להנחה המקורית, אלא רק 30,000. התוצאה החדשה הזאת הביאה מדענים אחדים למסקנה שפשוט אין מספיק גנים אנושיים כדי להסביר את כל ההתנהגויות השונות שיש לאנשים: אנחנו חייבים להיות תוצר של טיפוח ולא של טבע.

אך גורלה של הביולוגיה היה להיקשר שוב למיטת סדום של הפולמוס "טבע לעומת טיפוח". מאט רידלי טוען שהאמת הרבה יותר מעניינת מהמיתוס הזה: הטיפוח תלוי גם בגנים, והגנים זקוקים לטיפוח.

הגנים לא רק קובעים את המבנה הכולל של המוח, אלא גם סופגים התנסויות בונות, מגיבים לאותות חברתיים, ואפילו מפעילים את הזיכרון. הם התוצאות וגם הסיבות של הרצון.

זהו ספר המשך לרב-המכר המהולל מאט רידלי: "גנום: אוטוביוגרפיה של המין האנושי ב-23 פרקים", המנסה להעמיק ולהתחקות על שורשיה של ההתנהגות האנושית. האב, הבן והגן דן בשאלה המורכבת והמעניינת עד מאוד: מה עושה אותנו למה שאנחנו?

האב, הבן והגֶן רואה אור יותר מחמישים שנה לאחר גילוי הסליל הכפול של הדנ"א, ומתעד את המהפכה בהבנתנו את הגֶנים. רידלי מגולל את סיפור מלחמת מאה השנים בין מצדדי התורשה למצדדי הטיפוח, ומסביר כיצד היצור הפרדוקסאלי הזה — בן האנוש — יכול להיות בו-זמנית בעל רצון חופשי ומוּנע באמצעות אינסטינקטים ותרבות. האב, הבן והגֶן הוא תיאור מרתק, דקה אחר דקה, של הדרך שבה הגֶנים בונים את המוח לשם ספיגת התנסויות.

"האב, הבן והגֶן מציג את המונחים המודרניים של פולמוס עתיק, ובו בזמן נותן לנו שיעור נהדר בגנטיקה עכשווית. הזמנים שבהם אנו חיים דורשים ספר כמו זה." איאַן מקיואן

"אחרי כמה אלפי שנים היה אפשר לחשוב שלא נותר עוד משהו לומר בפולמוס הטבע לעומת הטיפוח, אך מאט רידלי מראה שזאת טעות. האב, הבן והגֶן מסביר בצורה בהירה את רוב התגליות האחרונות על מה שעושה אותנו למי שאנחנו... כמו כל ספריו האחרים של רידלי, הספר הזה הוא תענוג." סטיבן פּינקֶר

 

המלץ לחבר

האב הבן והגן
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
גנום - מאט רידלי - אתר נוריתה
האופטימסט הרציונאלי - מאט רידלי - האתר של נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI