כעת גולשים באתר: 210
מספר הספרים באתר: 17,485
מספר הביקורות באתר: 39,516
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
אנציקלופדיה של הרעיונות
  שם הסופר
,
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
1,325
  הוצאה לאור הוצאת בבל , ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2012
  תאריך הכנסה לאתר
07/06/2013
     
 
אנציקלופדיה של הרעיונות - אתר נוריתה - דוד גורביץ', דן ערב
מס' גולשים שצפו בספר: 3123
 
אנציקלופדיה של הרעיונות היא אנציקלופדיה ראשונה מסוגה בעברית על תרבות פופולרית, מחשבה ותקשורת בנות זמננו, שעליה עומלים בהוצאת בבל כבר 13 שנה. מחברי אנציקלופדיה של הרעיונות הם ד"ר דן ערב וד"ר דוד גורביץ´. זו הפעם הראשונה שיוצא ספר כזה בישראל, וזו האנציקלופדיה היחידה בתחום שנכתבה על ידי ישראלים למען קוראי עברית.
אנציקלופדיה של הרעיונות היא מסע בין תחומי דעת ובין רעיונות מרכזיים המסבירים את מציאות חיינו; מדריך תיאורטי ושימושי לחיי הרוח והיומיום, המקיף ערכים על מגוון המושגים, התופעות, האמונות ואופני השיח, או בקצרה - הרעיונות המעצבים את דורנו. האנציקלופדיה – המאוגדת בכרך אחד – מקיפה יותר מ-600 מושגי מפתח בתיאוריה של התרבות: האני והאחר, הגבר והאישה, הקניון והמוזיאון, המרכז והפריפריה, העיר והחוויה האורבנית, הקולנוע והספרות, ארכיטקטורה ורוק, אוכל ומחשבה.
כל ערך כתוב כמסה שאורכה בין חצי עמוד ל-5 עמודים, ולכל ערך נלווים ציטוטים רלוונטיים ומקורות ביבליוגרפיים עשירים, שמאפשרים למעמיקים להרחיב את הידע שלהם בכוחות עצמם. כל הערכים מותאמים לשיח המקומי ולנלמד במוסדות החינוך הגבוה בארץ, ומקושרים הן לתרבות המקומית הן לתרבות העולמית. את הערכים ניסחו ד"ר ערב וד"ר גורביץ´ בכתיבה ייחודית, נדיבה וידידותית למשתמש, וכזו שיוצרת רשת של ידע, עם קישורים לערכים אחרים.
אנציקלופדיה של הרעיונות נולדה בפגישה מקרית באוקטובר 1998. ויקיפדיה היא שמועה רחוקה. דוד גורביץ´, שהוציא שנה קודם לכן את ספרו "פוסטמודרניזם" מקבל הצעה לכתוב מילון מושגים שילווה את הספר. עודף הזמן הפנוי והתחושה שמדובר במשימה קצרה, ממוקדת ומהנה מביאים את דוד להיעתר להצעה. דן מצטרף בשמחה למיזם. כשבאוויר נישאת מילת הקסם "מילניום", מחליטים השניים לסיים את העבודה במהירות ולהוציא את הספר לאור לקראת שנת 2000, תחת השם: "מילוניום". המשימה צוברת נפח ומשמעות, והופכת למפעל אינטנסיבי ושוחק. עלייתה של ויקיפדיה מצריכה לבדל את המיזם; להפקיעו מזירת המידע היבש ולבססו על מארג של משמעויות והקשרים מפתיעים.
 

המלץ לחבר

אנציקלופדיה של הרעיונות
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
הבלש כגיבור תרבות - דוד גורביץ' - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI