כעת גולשים באתר: 337
מספר הספרים באתר: 16,292
מספר הביקורות באתר: 34,938
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
היורש
  שם הספר בשפת המקור
LE SUCCESSEUR
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
ISMAIL KADARE
  שפת מקור
צרפתית
  ז'אנר
  מתרגם חגית בת-עדה
  מספר עמודים
204
  הוצאה לאור כתר ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2003
  שנת הוצאה לאור בארץ
2008
  מעצב העטיפה טליה בר
  תאריך הכנסה לאתר
21/06/2013
     
 
היורש - איסמעיל קאדרה - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2955
 

לילה שבו מת היורש היה ליל אימים. ברקים, רעמים וגשם עז - ומעבר להם השתוללו גם האימה, החרדות, השמועות והמזימות, ערפל סמיך של פחד וזוועה שתושביה של מדינה קטנה תחת שלטון רודני התרגלו לחיות בתוכו.

האם האיש שאמור היה לרשת את השלטון אכן התאבד, כפי שנטען בהודעות הרשמיות? או שמא הירייה שפילחה את ראשו נורתה על ידי מתנקש - כפי שטענו סוכנויות הידיעות הזרות?

"היורש" הוא מותחן פוליטי מהפנט, המשחזר בדיוק מצמרר את ההתרחשויות באלבניה של שנות השמונים - ימי השלטון הקומוניסטי של אנוור הוג'ה. למרות שהיא שוכנת באירופה, אלבניה הייתה אז מוקפת חומה אפלה ובלתי חדירה, חומה של נקמנות, משפטי ראווה, הוצאות להורג וטרור מאורגן.

יורש, ראש הממשלה שעתיד היה לקבל לידיו את מושכות השלטון, נמצא מת, לאחר שהוחשד בריגול ובגידה במולדת, אך נטען גם כי הוא סבל מדיכאון והחליט לשים קץ לחייו. סיפורו - המבוסס על מאורעות אמיתיים שהסעירו את טיראנה בירת אלבניה - הוא סיפור של מציאות שבה הפחד מחלחל לחיים מכל סדק, סיפור על תאוות כוח וניצול חולשות אנוש, סיפור שחזר על עצמו לא רק באלבניה - אלא בכל מדינה שאי פעם נאנקה תחת עולו של דיקטטור.

איסמעיל קדארה, הסופר האלבני הגולה שבערוב ימי השלטון הקומוניסטי במולדתו (ולאחר שהכריז כי הספרות היא אויבתה הטבעית של הדיקטטורה) קיבל מקלט מדיני בפריז, מספר את סיפור הדמים, החשדות והתככים בשפה צלולה, כמעט רגועה, ועם זאת סוחפת ומסעירה.

באמצעות כתיבה רווית ביקורת, הומור ואירוניה ועל ידי התבוננות מנקודות המבט האישיות של כל מי שחייהם הושפעו מן האירועים - החל בבתו של היורש, שאהבתה נגזלה ממנה ולאחר מכן גם אביה, דרך האדריכל שתכנן את ביתו המפואר והפתולוג החושש לבצע נתיחה בגופתו וכלה ביורש עצמו, המדבר מן הקבר - קדארה מצליח להעיר לחיים את אחת הפרשיות המורכבות והמסקרנות בתולדותיה של אלבניה.

לאיסמעיל קדארה, החולק היום את זמנו בין פריז לטיראנה, הוענק באחרונה פרס מאן-בוקר על מכלול יצירתו, ובשנת 2005 נכלל ברשימת המועמדים לפרס נובל לספרות

 

המלץ לחבר

היורש
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
הפירמידה - איסמעיל קאדרה  - אתר נוריתה
אפריל שבור -איסמעיל קאדרה - אתר נורית
גנרל צבא המתים - איסמעיל קאדרה - אתר נוריתה
התאונה - איסמעיל קאדרה - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI