כעת גולשים באתר: 250
מספר הספרים באתר: 17,438
מספר הביקורות באתר: 39,244
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מערה בשלג
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מתרגם שחר שילוח
  מספר עמודים
238
  הוצאה לאור פראג הוצאה לאור
  שנת הוצאה לאור בארץ
2010
  פירוט נוסף
אשה מערבית במסע אל ההארה
  תאריך הכנסה לאתר
26/06/2013
     
 
מערה בשלג - ויקי מקנזי - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2889
 

הספר מגולל את סיפורה של טנזין פלמו, צעירה אנגליה שבחרה לחיות כנזירה בוהיסטית בהודו בשנות השישים. לאחר שתים-עשרה שנים של לימוד ותרגול בודהיזם היא פנתה לחיי פרישות במערה בהימלאיה, שם תרגלה מדיטציות רבות עוצמה, תוך שהיא מגדלת את מזונה בעצמה, מתמודדת עם כפור, רעב, מחלות וחיות פרא, מתוך מטרה להשיג את הבלתי אפשרי – להגיע להארה בגוף של אישה.
מבעד לביוגרפיה המיוחדת במינה של טנזין פלמו, נפרשת תמונה מרתקת של התמורות התרבותיות שחלו בתרבות הטיבטית ובתרבות המערבית משנות השישים ואילך, ושל יחסי הגומלין בין התרבויות הללו, על רקע שיקום חיי הרוח הטיבטיים בהודו לאחר כיבוש טיבט, ועליית הפמיניזם במערב.

בעולם חיים כיום לא מעט תלמידי בודהיזם מערביים שהפכו לנזירים במסורת הבודהיזם הטיבטי. ג'טסונמה טנזין פאלמו בולטת ביניהם בייחודה. לא רק שהיא אחת הנזירות הוותיקות ביותר, אלא שהיא הצליחה לעשות מה שמתרגלים מערביים רבים שאפו, אך לא הגיעו לממש. היא הקדישה שנים רבות וארוכות ללימוד, תרגול וחיים באורח חיים נזירי פשוט ומסורתי. בניגוד לחבריה היא לא התפתתה להפוך למורה, ולא מבלה את חייה בטיסות סביב העולם. מאז סיימה את תקופת פרישותה במערה בילתה ג'טסונמה טנזין פאלמו את מרבית זמנה בקידום הפרוייקט החשוב של מנזר הנזירות. לשם כך פינתה חלק מזמנה בתקופה מסוימת להוראה, ששולבה עם מסעות גיוס כספים ותמיכה. ברגע שפחת הצורך בכך, הודיעה מיד כי תפסיק את מסעותיה, והיא מבלה את ימיה יחד עם נזירותיה בצפון הודו, מנצחת על עבודת הבניין והתנהלות המנזר.
בעז עמיחי

טנזין פלמו משווה בין החיים של הקהילה הטיבטית בהודו ובין החיים בחברה המערבית:
בלאהול היה עושר בחיים, למרות כל הקשיים. כאן האנשים רעבים למשמעות אמיתית, לעומק בחייהם. כאשר אדם מפסיק להלעיט את החושים הם רוצים עוד. לכן האנשים תוקפניים ומדוכאים. הם חשים שהכל עקר כל כך. יש לך כל מה שאתה רוצה, ומה הלאה? התשובה שהחברה נותנת היא להשיג עוד ועוד, אבל לאן זה מביא אותך? אני רואה בדידות בכל מקום, ואין לזה שום קשר עם היות לבד. זהו ניכור של הנפש.
 

 

המלץ לחבר

מערה בשלג
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI