כעת גולשים באתר: 225
מספר הספרים באתר: 17,806
מספר הביקורות באתר: 41,069
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
אוצר שירים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
502
  הוצאה לאור שופרא לספרות יפה
  שנת הוצאה לאור של המקור
2013
  תאריך הכנסה לאתר
28/10/2013
     
 
אוצר שירים - אילן שיינפלד - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3311
 

     "אוצר שירים," מאסף השירה של אילן שיינפלד, ראה אור בהוצאת "שופרא לספרות יפה" שבבעלותו.

     הספר מכנס שירים מכל ספרי השירה שלו, שנדפסו עד כה, ואזלו זה מכבר: "לטאה מכושפת" (עקד, 1981), "עושים אהבה בלשון" (דביר, 1984), "טורים לרע בפרידה" (אלף, 1986), "וראשיתו באהבה" (הקיבוץ המאוחד, 1989), "ארעי" (תמוז ואגודת הסופרים, 1992), "תשליך" (תג, 1994), "כרת" (שופרא, 1997) ו"המדריך לתייר" (שופרא, 2003).

     הוצאת הספר לאור התאפשרה בזכות סיוע מאקו"ם ומקרן רבינוביץ' לאמנויות.

     הופעתו של הספר מבשרת גם את חידוש פעילותה של הוצאת "שופרא לספרות יפה,", בה ראו אור זה עתה גם שני קבצי שירה ראשונים מאת רחל מדר-איינהורן ומרסלה לונדון. בעבר התמקדה ההוצאה בעיקר בספרות לקהילה הלהט"ב. כיום תוציא ספרים שונים לקהל הרחב, במימון מחבריהם ו/או קרנות.

     "אני מחדש את פעילותה של הוצאת שופרא מפני שאני אוהב את עבודת העריכה, השכתוב, ההוצאה לאור והטיפול ביחסי הציבור של הספרים. אחרי שש שנות הוראת כתיבה במסגרת 'אסכולות' של האוניברסיטה הפתוחה ובמסגרות פרטיות, הבנתי, שאני מורה הכתיבה היחיד, שיכול לספק לתלמידיו וגם למי שאינם נמנים עליהם ליווי לכל אורך הדרך - מן הרצון הראשוני לכתוב, דרך לימוד הכתיבה, גיבוש הטקסט, עריכתו, הוצאתו לאור ותיווכו לתקשורת," אומר אילן שיינפלד.

     "בסדנאות שאני עורך מזה שנים כבר התגבשו עשרות כתבי-יד, מהם ראו אור ספרים רבים, חלקם במסגרת 'החממה' של סטימצקי וחלקם במסגרות אחרות."

     "את מאסף השירים החלטתי להוציא כבר בגיל ארבעים וחמש, כשגילו אצלי שני עורקים סתומים ועברתי צינתור," אומר אילן שיינפלד. "אחרי כן מצאו אצלי תחילתה של תסמונת בארט, שעלולה להתפתח לסרטן הוושט, והבנתי שאני חייב להוציא את המאסף, אבל לא יכולתי לעשות כן מסיבות כספיות. בסוף התסמונת נעלמה כליל, וגם הלב בסדר, אבל בזכות הפחד שעוררו בי הולדתי שני בנים,  שאני מגדל בעצמי, וכעת גם מוציא לאור את הספר הזה."

 

     כינוס שיריו יחד מאפשר להיווכח בשינויים שעברו מצד תכניהם וצורותיהם, משירי הדימוי הפשוט והשיר החופשי, עד השירים המורכבים יותר, רגשית ואסתטית, היונקים ממסורת ישראל וספרותה.      המבקרים שכתבו על ספריו הקודמים עמדו על טבעם:

 

     "אילן שיינפלד מחובר חזק לתרבות וללשון על כל רבדיה. יש לו שליטה מלאה בצורות כתיבה שונות, ועל כן הוא מסוגל ליטול על עצמו משמעת צורנית קפדנית, שרק מחדדת את החושים היצירתיים. יש בו גם עוצמה רגשית בלתי מעורערת" (שולמית הר אבן, ידיעות אחרונות).

     "ספרו של אילן שיינפלד אוצר בתוכו שורות אהבה מהיפות ביותר שהופיעו כאן על מפת השירה בשנים האחרונות" (עודד פלד, ידיעות אחרונות).

     "הסגנון, המודוס האינטימי ששינפלד בחר בו, מכניע אותך. מצליח להכניס אותך בסוד מחשבתו של הכותב. ארעי הוא ספר טוב ואמיץ. משורר טוב הוא משורר טוב" (אפרת מישורי, מעריב).

     "שיינפלד מגלה מידות חדשות לשירה, המאפשרות לו ביטוי יפה יותר. הוא מצחיק לעיתים קרובות, חכם הרבה יותר, רגשן במידת בני-אדם" (רובי שונברגר, דבר).

      "באילן שיינפלד פועם כוח. הוא מונע באהבה ובכוח האקסטזה התמידית שבו, הכוח להתפעם מאירועים קטנים וגדולים. לאילן שיינפלד נוסף גם כוח ההתפעמות מטקסטים עתיקים - כל אלה מייצגים תפיסה שירית, השונה מאוד משלנו כיום" (משה זינגר, הארץ).

     "בהיסטוריה שתיכתב בעתיד על השירה ההומוסקסואלית בספרות העברית המודרנית יתפוס אילן שיינפלד מקום מרכזי. ה'תשליך' שהוא מבצע הוא ניסיון מרדני להשליך את דעת הרוב. ההיטהרות שלו לא באה באמצעות חזרה בתשובה אלא באמצעות השלכת המבט ההומופובי של הרוב לים. במקום הניכור והיעדר הקשר שאליו אנו מורגלים בשירה ההומוסקסואלית העברית, מציע לנו שיינפלד שירת אהבה" (מיכאל גלוזמן, מוסף ספרים, הארץ).

 

*

 

     אילן שיינפלד, יליד 1960, הוא אב לתאומים, סופר ומורה לכתיבה, מחבר רבי-המכר "מעשה בטבעת" ו"כשהמתים חזרו." ועוד שורה ארוכה של ספרי שירה וסיפורת, ספרי הדרכה וספרי ילדים, מחזות ותסריטים.

 

המלץ לחבר

אוצר שירים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
אשת הפיראט היהודי - אילן שיינפלד - אתר נוריתה
מעשה בטבעת - אילן שיינפלד - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI