כעת גולשים באתר: 200
מספר הספרים באתר: 17,438
מספר הביקורות באתר: 39,244
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
השטינקר הטוב
  שם הספר בשפת המקור
The Good Rat
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
Jimmy Breslin
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם גיא הרלינג
  מספר עמודים
215
  הוצאה לאור עם עובד הוצאת ספרים
  שנת הוצאה לאור בארץ
2014
  מעצב העטיפה דורית שרפשטיין
  פירוט נוסף
סיפור שכולו אמת
  תאריך הכנסה לאתר
15/01/2014
     
 
 השטינקר הטוב - ג'ימי ברסלין - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2997
 

"הוא מתקשה להאמין שהוא עושה את זה, שהוא יושב על דוכן עדים ועומד לספר על חיים שכולם סיאוב. ברטון קפלן נראה כמו איש עסקים בתוך נחיל הצהריים שממלא את רובע הבגדים של מנהטן: זקן בעל מצח גבוה, מרכיב משקפיים, בחליפה כהה וחולצה לבנה. פניו וקולו אינם מסגירים רגשות, למעט כמה רגעי עצבנות כשאחד מעורכי הדין שואל משהו שהוא יודע והם לא יודעים".

 

השטינקר הטוב הוא ברט קפלן, איש כספים של אחת ממשפחות המאפיה בניו יורק, משפחת לוּקֵזֶה. הוא זוכה כאן, באירוניה מובהקת, לשם התואר "טוב" משום שעדותו הפלילה שני שוטרים רבי־השפעה שעבדו בשירות המאפיה ותרמה לפירוקו של ארגון פשע שלם. לפני כן הספיק קפלן לנהל במשך שנים רבות קריירת פשע חסרת מעצורים, עד שנשלח לכלא ל-27 שנות מאסר.

אבל הרי שמענו כל כך הרבה על חוקי הכבוד (אוֹמֶרְטָה) המחייבים את אנשי המאפיה לשתיקה נצחית. אז מה קרה שאותו קפלן התהפך והיה לשטינקר מצטיין כל כך? טוב, קפלן לא רצה למות בכלא. בתמורה לעדותו קצב בית המשפט את עונשו לתשע שנים והבטיח לו את שירותי היחידה להגנת עדים. הוא מת ממחלה כעבור שלוש שנים. רק עובדה אירונית מרתקת אחת היא שבתו של השטינקר הטוב דברה קפלן היא שופטת בית המשפט העליון של מדינת ניו יורק.

ג'ימי ברסלין הוא בלי ספק הצבעוני והמרתק בכתבי הפלילים שעבדו בניו יורק בעשורים האחרונים. מנקודת המוצא של עדותו המצמררת של קפלן בבית המשפט הוא מציג לפנינו את האנשים והמקומות שהגדירו את המאפיה באותן שנים. ברסלין הכיר רבים מהם אישית, וכשהוא מגולל את סיפורו של השטינקר הטוב הוא לא בא למרוח עוד שכבה של זוהר על מעלליהם של הפושעים האלה, אלא לחשוף את אכזריותם, את יהירותם, את אנוכיותם ובסופו של דבר את האיוולת שהביאה לנפילת

 

המלץ לחבר

השטינקר הטוב
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI