כעת גולשים באתר: 254
מספר הספרים באתר: 17,610
מספר הביקורות באתר: 39,943
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
כל סיפורי רבי נחמן מברסלב
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
472
  הוצאה לאור ידיעות ספרים , הוצאת מוסד ביאליק
  שנת הוצאה לאור של המקור
2014
  עורך דב אלבוים
  תאריך הכנסה לאתר
01/09/2014
     
 
כל סיפורי רבי נחמן מברסלב - פרופ' צבי מרק - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 4771
 

כל סיפורי רבי נחמן מברסלב הנו האוסף המקיף והמבורר ביותר של יצירתו הסיפורית של רבי נחמן מברסלב. יצירה זו כוללת לא רק את "סיפורי מעשיות" הנפוצים והידועים, שנדפסו על ידי תלמידו הגדול רבי נתן מנמירוב, אלא גם סיפורים רבים שהיו מפוזרים באוספים שונים ובכתבי יד רבים, חלקם סודיים ביותר. במהדורה זו נכללים לראשונה כל הנוסחים העיקריים וכל ההשמטות שהשמיטה הצנזורה הפנימית של חסידי ברסלב מטעמי סודיות. בנוסף מוגש כאן מקבץ גדול ושלם של חזיונות, חלומות ואף רמזים נסתרים לסיפורים שנעלמו ואינם. מהדורה שלמה זו מאפשרת  לקוראי ספרותו של רבי נחמן להיפגש לראשונה עם המכלול העשיר ורב-הפנים של יצירתו ולחוש את עומקיו החזוניים והסיפוריים כמכלול אחד, כיצירת חיים שלמה. מתוך רצף הסיפורים, המסודר לפי סדר תולדות חייו, עולה ומבצבצת דמותו של הצדיק הייחודי הזה, אשר בין סיפור לחיזיון, בין חלום למעשייה, מתגלה שיעור קומתו כאחד מגדולי הספרות העברית מאז ומעולם, צדיק שגם מאתיים שנה לאחר פטירתו עדיין ניכר בדבריו הטעם הייחודי של "היין ההונגרי", שעל פי הבטחתו של רבי נחמן לחסידיו – טעמו לא יפוג מהם עד ביאת הגואל.

 

 

פרופ' צבי מרק, יוצר המהדורה, עומד בראש הקתדרה לחקר החסידות ע"ש ר' לוי יצחק מברדיטשוב, בחסות לוי יצחק ויהודית רחמני, באוניברסיטת בר-אילן. פרופ' מרק הוא המומחה המובהק ביותר היום לחסידות ברסלב לדורותיה. הוא החוקר הראשון, ולעת עתה היחיד, שהגיע לעולם כתבי היד הסודיים של חסידות ברסלב ופענח ופרסם חומרים אזוטריים שבמשך מאתיים שנה הוקפו בחומות של סודיות. מרק הוא שחשף את "מגילת סתרים" – חזונו המשיחי הסודי של ר' נחמן מברסלב, ואת הסיפורים הסודיים "מעשה מהלחם" ו"מעשה מהשריון", העוסקים בהתגלויות רבות-עוצמה שר' נחמן זכה להן ובתיקונים שתיקן לחסידיו, בהם התיקון הכללי והעלייה על קברו של ר' נחמן באומן. כמו כן כתב מרק על הפלגים השונים של חסידות ברסלב בעבר ובהווה ועל הפריחה הגדולה של חסידות ברסלב ושל ה"ניאו ברסלבים" בתרבות הישראלית העכשווית.

פרופ' מרק זוכה לשיתוף פעולה עם חסידי ברסלב, שמאפשר לו גישה לאוספי כתבי יד פרטיים ולמסורות שעברו בעל-פה במשך דורות. ספריו ומאמריו על חסידות ברסלב עוררו הדים רבים בארץ ובעולם. להכנת מהדורה זו חבר הרב אליעזר חשין כיועץ מיוחד לכתבי היד הברסלביים.

 
תמונות:
פרופ' צבי מרק חותם על הספר. צולם על ידי יוסי ריבלין

המלץ לחבר

כל סיפורי רבי נחמן מברסלב
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI