כעת גולשים באתר: 68
מספר הספרים באתר: 17,432
מספר הביקורות באתר: 39,219
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  חגית ורדי  

חגית ורדי גדלה בקיבוץ אלונים שבעמק יזרעאל ומזה 24 שנים חיה בארצות הברית, במדיסון, וויסקונסין.  היא החלה לכתוב לפני כשלש שנים כאשר התבקשה, במסגרת סדנת תנועה, לכתוב "אסוציאציות חופשיות שאיש לא יקרא", ומאז הכתיבה היא חלק חשוב בחייה.

 

ספרה השני "במקום לבלוע מים" וספרה השלישי "ולא היה בה מום", היוצאים במקביל, נוגעים בצדדים שונים של חייה בהווה ובעבר.  "ולא היה בה מום", הפואמה לקריינית ולמקהלה מדברת, נכתבה כיומן בתקופה בה עברה טיפול בשיטת  Internal Family System . בשיטה טיפולית זאת נפגש המטופל עם חלקים מתוכו אשר עוצבו בתקופות שונות בחייו ומשפיעים על אישיותו והתנהגותו בהווה. הפואמה פותחת צוהר לתהליך שעברה המחברת לאחר פגישתה עם חלקים שלא הייתה מודעת להם קודם, ואשר הכריחו אותה לעסוק בצדדים אפלים של עברה. בכתיבה כנה ואותנטית חושפת חגית את הרגשות המציפים אותה במהלך עיבוד חוויות העבר.

 

קדם לשני ספרים אלה ספרה הראשון: "ילדת הזכוכית" אשר יצא לאור בהוצאת פרדס בדצמבר 2013.

 

עבור חגית שיתוף הקוראים בשיריה אינו דבר המובן מאליו. הבחירה לשתף נעשתה בתחילה ממקום המבקש לשחרר מכבליה את ילדת הזכוכית, ובהמשך, מהרצון לגעת ולהדהד ברגש הקוראים. תקוותה היא שספרה "ולא היה בה מום", העוסק בגילוי עריות, יתן קול למי שחוו תחושות דומות לאלו המתוארות בו. 

 

בעבר נתנה ביטוי לרגשותיה דרך הנגינה בחליל כסולנית, חברה בהרכבים קאמריים ובתזמורת הקאמרית הקיבוצית.  כיום חגית היא מורה בשיטת פלדנקרייז במסגרת התכנית לרפואה אינטגרטיבית באוניברסיטת וויסקונסין במדיסון. החיבור לגוף, שהחל עם לימודי שיטת פלדנקרייז הוביל את חגית להשתתף בסדנת התנועה, אשר בעקבותיה החלה לבטא במילים דברים שעד אז נגעה בהם באמצעות הנגינה בחליל.

 

חגית נשואה לאורי ורדי, פרופסור לצ'לו באוניברסיטת וויסקונסין - מדיסון, ולהם שתי בנות ובן.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI