כעת גולשים באתר: 213
מספר הספרים באתר: 17,822
מספר הביקורות באתר: 41,098
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
המעז מנצח
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  הוצאה לאור מודן הוצאה לאור , משרד הביטחון
  שנת הוצאה לאור של המקור
2015
  תאריך הכנסה לאתר
30/12/2015
     
 
המעז מנצח - חיים הנדל - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1564
 

לאחר מלחמת ששת הימים נכזבה תוחלתה של מדינת ישראל לזכות בשלום, ולאורך כל גבולותיה החדשים נמשכה הלחימה נגדה בדרכים שונות. קברניטי המדינה ביקשו לכפות על מדינות ערב להפסיק את האש, והטילו משימה זו על צה״ל. למטרה זו יזמו מפקדים בצה״ל פעולות מיוחדות, משולבות ונועזות בעומק שטח האויב (אזורי הנילוס במצרים ודמשק בסוריה), שהתבססו בחלקן הגדול על היכולות החדשות לאיגוף אווירי וימי שהקנתה ההצטיידות של כוחות צה״ל באוויר ובים – במסוקי תובלת סער, במטוסים, בסירות ובספינות טילים.
מקצת הפעולות הללו, כגון לקיחת המכ״ם המצרי, פיצוץ מטוסי חברות התעופה הערביות בשדה התעופה בביירות וכיבוש האי שדואן, זכו להד נרחב בעולם ותרמו באופן משמעותי להאדרת תדמיתו של צה״ל. לפעולות האלה היתה השפעה חשובה על מידת הביטחון שחשו אזרחי ישראל בכוחו של צה״ל.
אלוף (במיל׳) ד״ר חיים נדל, שהיה שותף לחלק הארי של המבצעים המיוחדים והמשולבים של כוחות צה״ל בתפקידיו כראש ענף מבצעים במטכ״ל וכמפקד חטיבת הצנחנים הסדירה, מתאר ומנתח את התפתחותם ואת השפעותיהם של המבצעים הללו. הספר מציג לראשונה תמונה מקיפה ומקצועית של התקופה שבה פרץ צה״ל גיאוגרפית ותודעתית את המסגרת של קווי הגבול הקרקעיים. בשל כל אלה, המעז מנצח הוא ספר חובה להבנת התפתחות המבצעים המיוחדים והמשולבים בצה״ל.
* * *
אלוף (במיל׳) ד״ר חיים נדל הנו איש סיפא וספרא, חוקר ומרצה בהיסטוריה צבאית. ספרו זה משלב את ניסיונו הרב כמפקד קרבי עם תובנות המחקר הארכיוני המדוקדק שערך לצורך הכתיבה. ספרו הקודם בין שתי המלחמות (1967 – 1973) ראה אור בשנת 2006.

 

המלץ לחבר

המעז מנצח
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI