כעת גולשים באתר: 148
מספר הספרים באתר: 16,277
מספר הביקורות באתר: 34,912
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
אח ואחות או אחות ואח
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מאייר דני קרמן
  מספר עמודים
111
  הוצאה לאור מסדה
  שנת הוצאה לאור של המקור
2016
  תאריך הכנסה לאתר
07/03/2016
     
 
אח ואחות או אחות ואח - אלי שרייבר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2020
 

דניאל, לוחשת מרגלית לאחיה, כן, אחותי, גם הוא לוחש. איך נקלענו לסיפור הזה? אני לא יודע. גם אני מתבייש. יצאנו שני בכיינים עלובים, תאומי טמטום במעשייה מופרכת מעכשיו נהיה לשנינה וללעג ביחד עם המורה איזדרכת. ובסך הכול מה רצינו לומר? שאת מתגעגעת ואני מתגעגע לאמא, לסבא, לסבתא קוקושקה ולאבא, אפילו שהוא השתגע. אז אלוהים, אם אתה באמת קיים ואם אתה רחום וחנון תעשה שאף אחד, אף אחד אף פעם, אף פעם לא יקרא את הספר הזה. תודה.

 

הספר "אח ואחות אחות ואח" מאת הסופר והמחזאי אלי שרייבר (חתולי), בהוצאת הספרים "מסדה", כולל שתי פואמות פדגוגיות.

 

אלי שרייבר (חתולי) הוא קול ייחודי בספרות של היום בארץ. לאחר שכתב מעל 20 ספרים, רובם רומנים וחלקם ספרי ילדים, הוא זוכה להערכה בקרב כותבים ועורכים ובקרב מועדון קטן אבל נבחר של קוראים שגאים לחשוב שהם "מועדון סודי". אם יש סופר שנרתע מכל זיוף בכתיבה, שמו "חתולי".

 

האם "אח ואחות" הוא ספר ילדים? בהחלט כן. האם הוא ספר לילדים? את זה יחליטו ההורים לאחר שיקראו את הספר. גיבורי הספר הם ילדים וההורים שלהם. וכמו בחיים, המשפחות בשני הסיפורים האלה מורכבות גם מדמויות משנה.

 

גם אם חלק מאנשי החינוך לא יאמצו את הספר הזה, לקוראיו הנאמנים של חתולי צפויה חוויה. אם תקראו לזה "ספר ילדים" זה יהיה ספר הילדים הכי מופרע שתקראו.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של דני קרמן, אשר הפיח חיים בסיפור והוסיף לייחודיות שלו.

 

אלי שרייבר (חתולי), 74, תושב תל אביב, למד תיאטרון ופילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב וסיים תואר שני ב City College  בניו-יורק. " אח ואחות אחות ואח – שתי פואמות פדגוגיות " הוא ספרו ה- 22, כתב לרדיו, לטלוויזיה ("ניקוי ראש"), לטלוויזיה הלימודית ולתיאטרון. כתב את המחזות "הקורבן" (1972), "חיים חיים" (1974), "בלוף" (1976, ו"מעשה בטייס" (1987).

 

שרייבר מרבה להשתמש בכתיבתו בציניות ובהומור שחור. בספרו "הס פן תעיר" מתוארת הקמה של מחנה השמדה משוחזר בישראל בתור אטרקציה תיירותית וב"אשר סיפרתי לנכדותיי" מופיעים פיגועים ברקע. בתור שגרה לעתים הוא כותב על תקופת התנ"ך: ב"השדה והמערה אשר בו" וכן ב"שיעור בתנ"ך" מתוארים האירועים שמאחורי סיפור רכישת מערת המכפלה וב"מטיאס" חלק מהעלילה הוא על שלמה המלך. לעתים קרובות, ישנה עלילה מקבילה לסיפור המרכזי (כמו ב"יאוש מדעת" ו"השדה והמערה אשר בו". בכמה מספריו הוא מתאר תוך כדי הסיפור את תהליך כתיבתו  כביכול (כמו ב"שווייצריה", "מטיאס" ו"עורצח"). לעתים מופיע אצלו ויכוח עצמי על צורת הכתיבה הנכונה תוך כדי מבט אירוני מאוד על הכתיבה ועל עצמו. עוד מאפיין בכתיבתו היא שלעתים המספר אינו יצור אנושי; ב"הס פן תעיר" חלק מהרומן מסופר על ידי ציפור וב"השדה והמערה אשר בו" חלק מסופר על ידי תאי סרטן שמתפשטים בגוף הגיבור. בספריו יש מבט בקורתי מאוד על החברה הישראלית ובעיותיה, תוך שימוש בדמויות אנטי הרואיות ודיאלוגים עוקצניים. מלבד ספרי הפרוזה שלו הוא כתב כמה ספרים הומוריסטים: "תוגת אמך" (שירים לא חינוכיים לילדים), "אבא אמא מותו כבר" (שירים וסיפורים עם אופי מקברי על יחסי הורים זקנים עם ילדיהם המבוגרים) ו"כל ילדי הגן" (מעין ספר ילדים). 

 
תמונות:
אח ואחות או אחות ואח - אלי שרייבר - אתר נוריתה - דני קרמן
אח ואחות או אחות ואח - אלי שרייבר - אתר נוריתה - דני קרמן
אח ואחות או אחות ואח - אלי שרייבר - אתר נוריתה - דני קרמן
אח ואחות או אחות ואח - אלי שרייבר - אתר נוריתה - דני קרמן

המלץ לחבר

אח ואחות או אחות ואח
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
שלוש נובלות - אלי שרייבר - אתר נוריתה
הס פן תעיר - אלי שרייבר - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI