כעת גולשים באתר: 322
מספר הספרים באתר: 16,301
מספר הביקורות באתר: 34,973
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מי יכול לכסף הגדול ?
  כותרת משנה
100 שנים של התמודדות נואשת מול המונופולים הגדולים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  הוצאה לאור כנרת זמורה ביתן
  שנת הוצאה לאור של המקור
2016
  תאריך הכנסה לאתר
08/09/2016
     
 
מי יכול לכסף הגדול?  - פרופ' מ"מ סילבר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 871
 

"מי יכול לכסף הגדול?" הוא מסמך מקומם שמבטא מאמץ אקדמי-ספרותי מקיף, מרתק ויוצא דופן שמגולל מאה שנים של מאבק סיזיפי - לעיתים הרואי אך תמיד חסר סיכוי - שמטרתו להגביל את גודלם ולרסן את כוחם של מונופולים, בנקאים, תאגידי ענק ומייסדיהם. מאבקו של הציבור כולו באמצעות שליחיו נגד המעטים ששולטים בנפח הון עצום.  

 

זהו ספר המגולל סיפור אמריקאי אך תקף גם במקומות אחרים בעולם. זה סיפורם של מנהיגים רבי עוצמה; של משפטנים; הוגי דעות; עיתונאים משפיעים; פעילים חברתיים; אנשי משק וכלכלה; של פוליטיקאים שנבחרו ובסופו של דבר נרכשו. 

 

כולם רצו, כולם ניסו,  כולם הובסו על ידי הכסף הגדול של תקופתם: רוקפלר, ג'יי. פי מורגן, הנרי פורד, ביל גייטס – כל תקופה והמונופוליסטים שלה.

 

אמריקה לא יכלה לוול סטריט, לבנקאים ולמנהלים שלו, "הגדולים מכדי להיכשל". אלה שב-2008 מוטטו את הכלכלה האמריקאית אך על הבונוסים לא ויתרו. הם הקפיטליסטים הגדולים שפטורים מכללי הקפיטליזם. הם נכשלו, אתם תשלמו. מי יכול לכסף הגדול? 

 

 פרופ' מ"מ סילבר מרצה בחוג ללימודים רב-תחומיים במכללת עמק יזרעאל, ובתכנית רודרמן לתואר שני בלימודי יהודי ארה"ב באוניברסיטת חיפה. הוא מתמחה בהיסטוריה יהודית מודרנית ובהיסטוריה כללית; ספריו באנגלית ובעברית עוסקים בציונות, בחיי יהודי ארה"ב, בספרות היהודית המודרנית, בהיסטוריה האמריקנית ועוד, וכמה מהם זכו בפרסים בינלאומיים. סילבר הוא אב לארבעה ילדים, תושב כרמיאל, ופעיל בפיתוח למודי מדעי הרוח בגליל.

 

המלץ לחבר

מי יכול לכסף הגדול ?
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI