כעת גולשים באתר: 280
מספר הספרים באתר: 16,290
מספר הביקורות באתר: 34,938
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
בשיטת החתול
  כותרת משנה
סיפור עם סוף טוב - איך התגברתי על הסרטן
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
326
  הוצאה לאור הוצאת פוקוס
  שנת הוצאה לאור של המקור
2010
  תאריך הכנסה לאתר
08/09/2016
     
 
בשיטת החתול - יצחק (איצי) באר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 924
 
בשלהי אוקטובר שנת 2001, סמוך ליום הולדתו החמישים, המחבר אושפז בבית-חולים בנהרייה כשהוא מאובחן כחולה בסרטן הערמונית במצב מתקדם. מערכת הרפואה הגדירה את מחלתו חשוכת מרפא וסופנית וקצבה את ימיו לתקופה שבין תשעה חודשים לשנתיים. מסך שחור ירד מול פניו והסתיר את אופק שארית חייו.

"בשיטת החתול" מביא את סיפורו של המחבר, יצחק (איצי) באר, סיפור של מאבק הרואי במחלת הסרטן. כנגד כל הסיכויים ובניגוד לדעת מומחי הרפואה הממסדית הוא נחלץ באופן מופלא מהצרה הנוראה שאליה נקלע.

הספר מציג את האסטרטגיה שהמחבר נקט במהלך מאבקו המוצלח במחלה וכן הסברים ותובנות רפואיות יוצאות דופן שרכש בשנות מחלתו.

המחבר מאיר נקודות תורפה של מערכת הבריאות, אשר לעיתים אינה מסוגלת להעמיד את הטיפולים המתאימים לחולה, לעיתים אלה אינם נעשים בזמן ולעיתים השיקולים הכספיים הם שמכריעים.

 

הכותב אינו רופא והספר אינו ספר הדרכה ואין בו תפריטים המלמדים איך להתגבר בהצלחה על מחלות כאלו או אחרות, אך בו בזמן הוא מציג גישות מעניינות הקשורות לניהול המאבק במחלת הסרטן בכלל ולסרטן הערמונית בפרט ומשלבן עם סיפורים אישיים מחיי המשפחה ומהווי בתי-החולים.

על אף הנושא "הרציני" משולבים בספר קטעים שיש בהם משום דוק של הומור. הוא נקרא בנשימה עצורה ומומלץ הן כספר קריאה מרתק לקהל הרחב והן כמסמך שיש לו השלכות מעניינות הנוגעות לחולים, לרופאים ולאחרים שעיסוקם קשור במערכת הבריאות.

 

המחבר אימץ את "שיטת החתול" כאסטרטגיה במלחמה הפרטית שלו בסרטן, לאמור להכות אותו במכות רבות ומהירות, כשם שהחתול מכה עם כפו על ראשו של נחש מאיים עד להכנעתו. מכאן נגזר שמו של הספר "בשיטת החתול".

 

על מחבר הספר

זהו ספרו הראשון של יצחק (איצי) באר. המחבר, יליד 1951, נשוי עם שלושה ילדים, הוא מהנדס בהשכלתו ויצרן של גבינות עיזים, המתגורר עם משפחתו במצפה הילה, בגליל המערבי.

 

המלץ לחבר

בשיטת החתול
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI