כעת גולשים באתר: 203
מספר הספרים באתר: 17,444
מספר הביקורות באתר: 39,265
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
כל יום בשעה 11:15
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
309
  הוצאה לאור הוצאת הדים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2016
  תאריך הכנסה לאתר
16/09/2016
     
 
כל יום בשעה 11:15- רבקה נרדי - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1526
 
כבר יותר מחמש שנים שאלינור מחכה מדי יום לשעה אחת עשרה ורבע. זו שעת האהבה שלה,השעה שמעלה בה את תחיית המתים שלה. שעה של התעוררות רוחנית, פיזית, תשוקתית - שעת ההיזכרות שלה בחיים שכמעט איבדה."
 
לקראת יום הולדתה השישים חשה אלינור, אשת עסקים מבריקה ובעלת מעמד, שהיא על סף תהום. פגיעות גופה, התמוטטות מפעל חייה ותחושת הפאניקה האוחזות בה עקב כך, מניעות אותה להבין איך קרה, שמהלך החיים השתבש לה באורח כה קיצוני. נדמה לה שהעלאת קורותיה על הכתב עשויה להיות המפתח לגאולתה. היא פונה אל תמרה, מטפלת ותיקה עמה יש לה היכרות מהעבר, שתכתוב את סיפורה. השתיים נפגשות לשיחות טיפוליות שבועיות, המוקדשות לתחנות העיקריות של אלינור, כבסיס וכמסגרת לכתיבת הספר. המפגש בין גיבורת הסיפור ה"ייקית" לבין המטפלת, תמרה, בת למשפחה ממזרח אירופה, מתברר עד מהרה, כיותר ממפגש טיפולי-ספרותי, התחום בשעה ובמקום - מתחת לפני השטח, סוערים הרבה רגשות חבויים, שמקורם בפערים תרבותיים, מעמדיים וחברתיים בין השתיים, אלה מחוללים דינמיקה, המחלחלת לחייהן ונגלית לקורא במקביל לתולדותיה של גיבור הספר.
תשתית קיומה של אלינור היא האהבה, הכמיהה לה והיעדרותה ההרסנית. כבת למשפחה "ייקית" מסובכת, שסבלה מפוליו, מוות מחלות ובגידות וצמחה לנערה מבריקה ויפה, היו לה הרגשות האינטימיים וזהותה הנשית כחידה שצריך לפענחה, עד שמצאה את אהבתה הגדולה. סיפור הקשר בין אלינור לאבנר, שזור בעלילה כחוט השני ומאיר אותה בזוהר של ניצחון.
ימיה האינטנסיביים של אלינור, נעים בין ירושלים, פריז,בוסטון ותל אביב. יציאתה עם תמרה מחדר הטיפול לחופשה משותפת, שוברת את כללי המשחק וחושפת את שתיהן, למפגש רגשי-תרבותי מבלבל, המאיים על גורל הסיפור הנכתב. הסיום המפתיע, הופך את מסעה האישי של אלינור לסיפור אוניברסלי מעורר השראה.
 

המלץ לחבר

כל יום בשעה 11:15
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
שיחה זוגית -
את לא נראית בכלל - רבקה נרדי - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI