כעת גולשים באתר: 180
מספר הספרים באתר: 17,444
מספר הביקורות באתר: 39,265
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
גאולה
  שם הספר בשפת המקור
FALSKEPOST FRA P
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
Jussie Adler Olsen
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם ארז אשרוב
  מספר עמודים
511
  הוצאה לאור כנרת זמורה ביתן
  שנת הוצאה לאור של המקור
2009
  שנת הוצאה לאור בארץ
2016
  סדרה מדור Q
  תאריך הכנסה לאתר
02/11/2016
     
 
גאולה - יוּסי אדלר אולסן - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2345
 

שני אחים נחטפים ומוחזקים במחסן סירות ישן. הם לא מצליחים להשתחרר אבל מצליחים לשלוח מסר. הדם משמש כדיו, מכתב בבקבוק הוא אמצעי התקשורת.

מיה בטוחה שבעלה משקר לה. הוא נעדר תכופות אבל לא אומר לאן הוא הולך וכמה זמן ישהה שם. כשהוא חוזר היא צריכה לסבול את מצבי הרוח שלו, את האיומים שלו ואת התשוקות הכמוסות. היא חייבת לגלות את האמת והיא מוכנה לשלם את המחיר, נורא ככל שיהיה.

קארל מרק הוא בלש מבריק וטיפוס שקשה לעבוד איתו. הוא עומד בראש מדור Q ומתעסק בתיקים לא מפוענחים. כשקארל ועוזרו הנאמן אסד מקבלים לידם את המכתב בבקבוק, הם מגלים שתוכנו כמעט נמחק בשל השנים שחלפו והתנאים שבהם נשמר. כמה שאלות מטרידות אותם: האם ההודעה אמיתית? האם היא עדיין רלוונטית? האם יש סיכוי לתפוס את העבריין ולהציל את הקורבנות?

 

הבלש קארל מרק מקבל לידיו מכתב בבקבוק, המכתב ישן ובלוי והאותיות ששרדו נכתבו בדם. תוכן המכתב הוא זעקה לעזרה משני אחים שנחטפו ומוחזקים במחסן סירות ישן, הם  אינם מצליחים להשתחרר אבל אחד מהם הצליח לשלוח את הבקבוק. מי הם האחים ומדוע איש לא דיווח על היעדרותם? האם הם עדיין בחיים?

במהלך החקירה פוגש קארל את מיה שלכודה בנישואים נטולי אהבה וחום. בעלה נעדר תכופות אבל לא אומר מה יעד נסיעתו וכמה זמן תארך. היא מחכה ובודה סיפורים,  מממציאה תרחישים ומשתגעת לאט-לאט, אולי משום שהיא חוששת שהמציאות עולה על כל בדיה מזעזעת שהיא מצליחה לדמיין. האם יצליח קארל למצוא היכן כלואים האחים ומי עומד מאחורי חטיפתם?

 

על הסדרה: קארל מרק, בלש מבריק וטיפוס שקשה לעבוד אתו, לא ציפה שיבעטו אותו למעלה אבל כשהקידום הוביל אותו אל קומת המרתף, העניינים התבהרו. קארל קיבל לידיו את מדור Q, השוכן במרתף ומתעסק בתיקים לא פתורים. הוא מקבל כשוליה את אסד, מהגר סורי תאב ידע עם יכולת אלתור וכשרון מפתיע לבישול. החיבור שבין הצמד המוזר הזה מזכיר את הזוגיות ושיתוף הפעולה המקצועי שבין שרלוק הולמס ודוקטור ווטסון.

 

בסדרת מדור Q נכתבו 6 ספרים (בסיום הסדרה יהיו 10), אישה בכלוב הספר הראשון בסדרה ראה אור בדנמרק ב-2007 (ובארץ ב-2012) מאז נקנה ע"י 40 מדינות. כל אחד מספרי הסדרה מכר יותר מ-3 מיליון עותקים, היה בראש רשימות רבי המכר באירופה יותר משנה. הספרים היו רב-מכר גם בארץ.

 

המלץ לחבר

גאולה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
הציידים  - יוּסי אדלר אולסן - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI