כעת גולשים באתר: 306
מספר הספרים באתר: 16,286
מספר הביקורות באתר: 34,937
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
המל"ל
  כותרת משנה
המאבק להקמתה של "המועצה לביטחון לאומי" וביסוסה בצמרת
  שם הסופר
,
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
398
  הוצאה לאור הוצאת דביר
  שנת הוצאה לאור של המקור
2016
  תאריך הכנסה לאתר
10/11/2016
     
 
המל"ל - עוזי ארד ולימור בן-הר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1093
 

 

הספר המל"ל – המאבק להקמתה של ה"מועצה לביטחון לאומי" ולביסוסה בצמרת מתמודד עם שאלה היסטורית נוקבת: כיצד זה שבישראל, עמוסת האתגרים הביטחוניים, חסר במשרד ראש הממשלה עד 1999 מטה או מנגנון מקצועי לתחומי שלום ומלחמה ומה שביניהם, כפי שיש במתקדמות שבמדינות? מדוע, גם לאחר שבעקבות מחדלים כאובים  והמלצותיהם של מומחים, בכירים וועדות חקירה על הקמת מנגנון כזה נותרו אלה בבחינת אות מתה?

ארד ובן הר עומדים על הגורמים שדחפו להקמת מל"ל ואלה שחסמו הקמתו, על התגבשות הפעולה שאפשרה, בשעת רצון ראשונה, למין 1999, את כינונו ובנייתו של המל"ל, ובשעת רצון שנייה – למין 2009, את חיזוקו של המל"ל ושדרוגו של היועץ לביטחון לאומי העומד בראשו. הספר פורש כרוניקה רחבת יריעה של סיפור שטרם סופר – של תהליך שינוי אירגוני רב חשיבות בצמתי ההכרעה העליונים.

הספר מתאר את פועלם של ראשי המל"ל לדורותיהם והדרך בה קדמו את הארגון תוך התגברות על מכשולים והתנגדויות. זהו סיפור הצלחה, שהרי זה כמה שנים שהמל"ל תפס את מקומו בירושלים וראשו נטוע היטב בצמרת. הספר נכנס לעובי הקורה של הפרקטיקה של עבודת המטה, הייעוץ והתכנון הנדרשים עבור ראש הממשלה ומועצות שריו ובמרכזן - הקבינט. בן הר וארד כותבים במבט בוחן ועל סמך ניסיון שרותם הם בתוככי ה"אקווריום" שבלשכת ראש הממשלה. הם חותמים הספר בהמליצם על כיווני פעולה להשבחת המל"ל, ולטיוב סדרי ותהליכי קבלת ההחלטות בצמרת.

 

 

המלץ לחבר

המל"ל
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI