כעת גולשים באתר: 289
מספר הספרים באתר: 16,301
מספר הביקורות באתר: 34,973
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
חסידילנד
  כותרת משנה
היום בו תוקם חסידות צברית בישראל
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
296
  הוצאה לאור כתב הוצאה לאור
  שנת הוצאה לאור של המקור
2017
  תאריך הכנסה לאתר
28/04/2017
     
 
חסידילנד - משה רבפוגל - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 895
 

ספר שישי במספר למשה רבפוגל, הוגה דעות הלכתיות המתמחה במחשבת הרמב"ם והחסידות), חוזר בתשובה, מהנדס בתעשיות הביטחוניות ואיש צבא לשעבר, המנסה להציע פתרון עתידי, עבור הדורות הבאים, לפלגנות ולסכסוך הפנימי שצוברים תאוצה וזאת  על ידי הקמת חסידות צברית ששואבת את יסודותיה מן הישראליות החדשה ולא מהגולה* ספר שחציו אוטופיה פרוזאית וחציו עיון המבוסס על אסמכתאות עיוניות ומנומקות* 

בימים בהם נדמה שעומק הפלגנות במדינת ישראל בין דתיים לחילונים, ימנים ושמאלנים, יהודים וערבים חיבור חדש מנסה להציע עוד פתרון עתידי שעשוי למנוע אולי את המשך העמקת הפלגנות בחברה הישראלית. הפתרון הוא הקמת חסידות ישראלית-צברית שתשלב פתיחות, איכות ויהדות. רב, רופא, מהנדס חקלאי, ספורטאי, עובד מדינה ופילוסוף חלקם דתיים, אחד מהם חרדי וחלקם אינם שומרי מצוות, החליטו שהגיע הזמן להקים חסידות צברית בארץ ישראל. הם קראו לה אחים, "אחוות חסידים מאמינים". צעיר ישראלי דתי, חוזר בתשובה שמחפש את הדרך לשלב חומר ורוח הן על פי ערכי היהדות תוך שילוב של ראייה חיובית של הזולת באשר הוא וקבלתו. רעיונותיו של חבקוק נוגעים באושיות הקיום החברתי והיהודי בהיבטים של טיוב השיח הציבורי, החברתי, האמונה התפילה השבת אבל גם איכות סביבה, יחס לאחר, לשונה קידום שלום ועוד.

הספר משלב יחדיו פרוזה ועיון. בחלקו השני של הספר מבסס המחבר את משנתו על אסמכתאות עיוניות ומנומקות להקמת מצע ותקנון לחסידות צברית ההולמת את המקום והזמן. חסידות שמחד אינה ממוסגרת וממוסדת, אין לה כל סגנון לבוש והתנהגות ואף אינה קשורה לאדמו"ר מסוים – כפי שקיים היום בכל החסידיות – אלא מתוך שאיפה של החסידים שפעולתם תקיף את כלל תחומי החיים מתוך השקפה יהודית-ישראלית ממלכתית.

בספריו מנסה משה רבפוגל להנגיש לציבור קוראיו נושאים יהודים ולאומים מתוך ראייה ממלכתית. ספריו הקודמים עוסקים במחשבת הרמב"ם והחסידות עיקרי האמונה, שמירת בריאות הגוף והנפש עפ"י הרמב"ם (הוצאת מוסד הרב קוק) החוט המשולש (מסה תורנית) בהוצאת כתב, חסידות וקוממיות (כתב) ועוד.

כותב על הספר רבה של העיר רמת גן הרב יעקב אריאל: " ספר זה הוא חריש ראשוני, שבא לעורר את הלבבות. עוד רבה וארוכה הדרך. יש לשדר לעבד, לזרד, לנכש לזמר ולדשן עד שתצמח משנה סדורה של החסידות החדשה. בעיקר זקוקה היא למנהיגות סוחפת. מי ייתן שההתעוררות שספר זה יביא תביא בכנפי המנהיגות שכזו"

משה רב פוגל, נשוי אב לשניים מתגורר ברמת גן.   

 

המלץ לחבר

חסידילנד
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
אורות משה - משה רבפוגל - אתר נוריתה
הרמב"ם וליבוביץ - משה רבפוגל - אתר נוריתה
חסידות וקוממיות - משה רבפוגל - את רנוריתה
החוט המשולש - משה רבפוגל - האתר של נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI