כעת גולשים באתר: 273
מספר הספרים באתר: 17,757
מספר הביקורות באתר: 40,812
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
הרקמה שבינינו
  כותרת משנה
תובנות שהגוף גילה לי על מערכות יחסים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
196
  הוצאה לאור מטר הוצאה לאור , הוצאת שולחן כתיבה
  שנת הוצאה לאור של המקור
2017
  פירוט נוסף
בשנת 2018 יצאה מהדורה המחודשת בהוצאת בלפר בע"מ . במהדורה זו נוספו הקדמה, אפילוג והנחיות לתרגול עצמי
  תאריך הכנסה לאתר
21/06/2017
     
 
הרקמה שבינינו - גילה בלפר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1574
 

 

מי מאתנו אינו עובר משבר בחיי הנישואים שלו? ספרה של גילה בלפר "הרקמה שבינינו", נושא בשורה על האפשרי בבניית קשרים משמעותיים בחיים בשניים, והוא נע בין פרוזה - סיפורה האישי והמרגש של המחברת, לבין ספר עיון המלמד את המודל הטיפולי שיצרה ומשמש אותה בהצלחה כמטפלת בזוגות. הספר הוא בסיס חיוני לאלו מאתנו המעוניינים לבנות ולקיים מערכת יחסים משמעותית.

 

לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים להתגבר על משברים בחיי הנישואים שלה, גילה בלפר, עובדת סוציאלית ומטפלת זוגית עתירת ניסיון, ניצבה מול בעלה בתחושת כישלון וכאב גדול – מכך שכנראה אין מנוס ויהיה עליהם להיפרד.

בעודה מתבוננת בבעלה, ניגלה לה חיזיון - חיבור תחושתי ועוצמתי המתקיים בינה ובינו, שערער באחת את הרצון שלה להיפרד ממנו. חיזיון זה היה הבסיס למודל טיפולי שבנתה והוא אשר סייע לשיקום ובנייה מחודשת של מערכת היחסים ביניהם, השתתתה על יסודות איתנים, ולמעשה, הציל את חיי הנישואים שלהם.

 

ב"רקמה שבינינו", לצד סיפורי המקרה, חושפת בלפר בגילוי לב את האופן בו חוותה ותפסה מערכות יחסים לאורך השנים, כמו גם את המשבר שעבר עליה עם בעלה, ובכך מאתגרת את מהות הקשר המתקיים בדרך כלל, בין מטפל ומטופל.

 

הקוראים יוצאים נשכרים פעמיים: הם עדים לתהליך ההתפתחות שכל אחד מאתנו עובר בתוך מערכות יחסים, ובנוסף לכך, לחוויה הרגשית והסיפורית. הם מקבלים גם כלים ראשוניים ותובנות שיסייעו להם בשיפור מערכות היחסים הקיימות בחייהם בכלל, ועם בני הזוג בפרט.

 

"שילוב מרתק בין האישי למקצועי המדעי והסיפורי". (פרופסור ורד נבו סלונים, אוניברסיטת בן גוריון).

"ספרה של גילה בלפר מרשים, אמין. הרגישות והכנות מאפשרים להציג בחדות סיטואציות, מצבים משפחתיים ואנושיים. המטפורה - רקמת החיבור מתאימה מאוד למודל כפי שהוא מוצג בספר". (פרופסור יצחק בן מרדכי, אוניברסיטת בן גוריון).

 

 

המודל הטיפולי של גילה בלפר:

המודל מבוסס על רקמת החיבור שבגוף האדם – רקמה התומכת באיברי הגוף, מחברת בין האיברים ומפרידה ביניהם, והוא מדמֶה אותה למרחב המתקיים בין אנשים במערכות יחסים; כפי שלכל איבר יש אפיון משלו, העומד בפני עצמו, ובזכות רקמת החיבור הוא מקיים תקשורת עם איברים אחרים ושיתופי פעולה בתוך גוף אחד שלם, כך גם אצל בני האדם - אם נשכיל לראות את עצמנו כחלק הפועל עבור משהו שלם וגדול יותר מכל אחד מאתנו בנפרד, תוך קבלה עצמית ושמירה על עצמיותנו, אזי הזוגיות שלנו תהפוך למצע פורה המאפשר צמיחה אישית.

 

 

 

במהלך בניית המודל היא בחנה מחדש מושגים שעד כה היה עליהם טאבו ומצאה כי:

 

תלות היא לא מילה גסה - תלות מסייעת, היא אחד המפתחות למערכת יחסים יציבה, מכילה וכזו המאפשרת חופש ועצמאות לכל אחד מבני הזוג; כפי שאין איבר היכול לחיות בכוחות עצמו, כך גם האינדיבידואל. ככול שהפרט מחזק את ההערכה העצמית שלו, כך יוכל לבנות מערכת יחסים שהתלות בה תהיה חיובית ומיטיבה. מערכת יחסים זוגית טובה  מגבירה את האיכות האישית והאישיותית שלך.

 

קידוש האינדבדואל מוביל לבדידות והבדידות הורגת – בהתבסס על מחקרים בנושאים של בריאות ואושר, אין ספק שבמציאות ישנם זוגות החווים בדידות בתוך המסגרת הזוגית שבנו, אך אנשים שמוותרים על קשרים קרובים ואינטימיים מוותרים על חיים מלאים מוכלים המאפשרים התפתחות והגשמה אישית ממקום אותנטי ועוצמתי. הפרט  מתפתח בתוך מערכות יחסים.

 

מערכת היחסים מטפל-מטופל הגיעה לשלב של התבוננות מחודשת - היא מאתגרת את מהות הקשר המרוחק המתקיים בדרך כלל, ממטפל שאינו חושף ולו פרט על חייו, למטפל הבוחר לשתף את המטופל בחלקים מחייו לטובת טיפול המאפשר דיאלוג פתוח וקרוב.

 

הספר מהווה בסיס ראשוני לעבודה אישית לאלו שרוצים להצליח בזוגיות!

 

גילה בלפר, ילידת רמלה, עובדת סוציאלית בהכשרתה, שמאחוריה למעלה מ-30 שנות ניסיון בהתערבויות טיפוליות, מנחה ומטפלת ביחידים ובזוגות, למדה טיפול זוגי, אימאגו, את תרפיית הגשטאלט, למדה ולימדה NLP ודמיון מודרך. בעבודתה היא משלבת את השיטות הטיפוליות ומתאימה אותן למטופליה, ומעבירה סדנאות והרצאות בנושא מערכות יחסים. ביחד עם בעלה רופא העיניים, ד"ר נדב בלפר היא מעבירה הרצאות מבוא בנושא המודל הטיפולי. בלפר היא תושבת הנגב, נשואה ואם לשתי בנות. "הרקמה שבינינו" הוא ספרה הראשון.

 
תמונות:
הרקמה שבינינו - גילה בלפר - אתר נוריתה

המלץ לחבר

הרקמה שבינינו
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI