כעת גולשים באתר: 273
מספר הספרים באתר: 17,743
מספר הביקורות באתר: 40,782
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
כלכלה בגרוש
  כותרת משנה
איך (לא) להסתדר באמריקה
  שם הספר בשפת המקור
Nickel and Dimed
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מתרגם אסף שור
  מספר עמודים
224
  הוצאה לאור הוצאת בבל
  שנת הוצאה לאור בארץ
2004
  תאריך הכנסה לאתר
27/07/2017
     
 
כלכלה בגרוש - ברברה ארנרייך - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1754
 

כלכלה בגרוש הוא אתנוגרפיה חברתית ריאליסטית המלמדת אותנו יותר מכל תיאוריה אקדמית על האלסטיות של חוקי הכלכלה, על כישלון השוק ועל המצב האנושי.

הספר מספק חרך הצצה אל עולמם של אנשי השירותים: החדרניות, הטבחים, שוטפי הכלים ושאר המקצועות המשלמים שכר - מינימום. ברברה ארנרייך רצתה ללמוד על בשרה את משמעות החלום האמריקאי הגורס שעבודה קשה היא המפתח לחיים טובים יותר, מנקודת מבטם של אנשים עובדים אשר משתכרים פחות משישה דולר לשעה, ללא חסכונות בבנק, ללא רכוש, ללא מערכת תמיכה מסודרת, ללא ביטוח בריאות או כנסיה.

ארנרייך מתארת כיצד משילים העובדים את זכויות האדם שלהם בכניסה למקום העבודה. כיצד בחברה המוגדרת כדמוקרטית הם מוותרים על הזכות לפרטיות, על חופש הביטוי ועל הזכות להתאגד. תעשייה שלמה מגלגלת מיליארדים ומתפרנסת מפגיעה בפרטיותם של העובדים ומחדירה לגופם ולנשמתם על מנת להבטיח יעילות, שקט וציות ללא תנאי למעסיקים. כלכלה בגרוש עוסק אמנם בארצות הברית, אבל למעשה קשה לחשוב על מדינה מערבית אחרת שבה יש פרולטריון ענק כל כך של עניים עובדים ונטולי זכויות בסיסיות, כפי שהיא קיים בישראל.

מעמד עצום של עובדים לא מאוגדים בעלי סל זכויות מצומק, עובדים "ארעיים" שמועסקים במשך שנים באותו מקום עבודה, עובדים שבחלוקה המעמדית במקום העבודה, יוצרים מה שכונה על ידי שופטת בית הדין הארצי לעבודה אלישבע ברק, מעמד של "מצורעים תעסוקתיים", פרולטריון ענק וזמין לניצול מיידי. הפילנתרופים האמיתיים בחברה, כפי שכותבת ברברה ארנרייך, הם העניים. [מתוך ההקדמה למהדורה העברית מאת יהודה שנהב ויוסי דהאן] ברברה ארנרייך, מבקרת ופעילה חברתית נודעת, פרסמה עד כה 12 ספרים. מאמריה מתפרסמים באופן קבוע ב"הארפרס", ב"ניו יורק טיימס" ב"ניו ריפבליק" ועוד. כלכלה בגרוש היה לרב - מכר ענק בארצות הברית ובאירופה ואף עובד למחזה.

 

המלץ לחבר

כלכלה בגרוש
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI