כעת גולשים באתר: 220
מספר הספרים באתר: 17,817
מספר הביקורות באתר: 41,084
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
חדל אש , צה"ל , צה"ל
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
359
  הוצאה לאור מודן הוצאה לאור , משרד הביטחון
  שנת הוצאה לאור של המקור
2017
  תאריך הכנסה לאתר
19/11/2017
  תגיות צבא
     
 
חדל אש, צהל, צהל - בועז עמידרור - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 874
 
חמישה־עשר חיילים נהרגו תחת פיקודי כמפקד חטיבת הצנחנים במילואים  "הנשר", במלחמת לבנון השנייה (2006).  שנים־עשר מהם בפגיעת הקטיושה בכפר גלעדי ושלושה נוספים בשלושה אירועי דו"צ - ירי כוחותינו על כוחותינו. שלושה אירועים שונים. החטיבה נלחמה בתשעה כפרים. לאורך ימי הלחימה היו לחטיבה כמאה פצועים, אולם הרוגים בלחימה בתוך לבנון היו לנו רק מאירועי דו"צ.
תופעת הירי של כוחותינו על כוחותינו מלווה כקללה את הקרבות משחר ההיסטוריה, והיא תמשיך ותלווה את עשיית הלחימה כל עוד בני אנוש ייקחו בה חלק. צה"ל אינו פטור מקללה זו, ובשל היותו צבא המבוסס על שירות חובה ולא צבא מקצועי בהגדרתו, הוא חשוף אליו אף יותר.
הספר נכתב ברוח הציווי כי חובה על המפקד הקרבי להכיר בתופעה למען השגת משימתו, ולא למען צמצום התופעה. הגברת האפקטיביות הקרבית היא שתצמצם את התופעה והיא גם זו שתקרב את היחידה הלוחמת לעמידה במשימתה.
ספר זה הינו ספר חובה מקצועי למפקד הלוחם בקרב היבשה.
 
אל"ם (מיל´)בועז עמידרור סיים 27 שנות שירות קרבי סדיר בצה"ל ומשמש זה שנים מספר כראש מטה אוגדת עזה במילואים. אל"ם עמידרור גדל בחטיבת הצנחנים וביצע בה את כל קשת התפקידים מלוחם ועד מפקד חטיבת צנחנים במילואים. כיום, בנוסף להיותו חוקר בתחום הצבאי ויזם בתחום האזרחי, משמש אל"ם עמידרור כראש תחום התפיסות בזרוע היבשה של צה"ל.
האלוף אביב כוכבי, סגן הרמטכ"ל: "חרף השיפור בשליטה בנעשה במערכה ובמצב כוחותינו בכלל זה, תשרור גם בעתיד אי וודאות רבה בשדה הקרב.
כפועל יוצא מכך, עשויים להתרחש מקרים של ירי כוחותינו על כוחותינו.
ספר זה, שנכתב על ידי קצין ותיק ומנוסה שהוביל לחימה בכל הגזרות בהן פעל צה"ל בעשורים האחרונים מהווה מחקר מקיף ויסודי בנושא, וככזה, מהווה ספר חיוני לכל מי שתופעת המלחמה היא מעניינו."
רב אלוף גבי אשכנזי, הרמטכ"ל ה־ 19 של צה"ל: "מחקר צבאי חשוב וייחודי. הספר מרכז את הלימוד בתופעה ומאפשר להעמיק ולהרחיב בה.
ספר חובה למפקד הפלוגה."
 

המלץ לחבר

חדל אש , צה"ל , צה"ל
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI