כעת גולשים באתר: 289
מספר הספרים באתר: 16,292
מספר הביקורות באתר: 34,943
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
עקבות בים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
245
  הוצאה לאור אפיק - ספרות ישראלית
  שנת הוצאה לאור של המקור
2017
  סדרה נוודים
  תאריך הכנסה לאתר
22/12/2017
     
 
עקבות בים - יורם מלצר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1351
 

עקבות בים מכיל תרגומים משירתו של אחד מגדולי ההמשוררים של המאה ה-20, הארגנטינאי חורחה לואיס בורחס – שמהווה בסיס, ומראה לכתיבתו של הסופר יורם מלצר, על חייו הוא. זהו ספר של קריאה ועל קריאה העוקב אחר מהלכיו של קורא ספציפי; מהלכים אינטלקטואליים, אוטוביוגרפיים ונפשיים. הקורא האחד הזה מייצב סוג של קריאה: קריאה לשם כתיבה. ודווקא קריאה אישית זו מייצרת תחושת שיתוף. ההידברות של הקורא-כותב עם היצירות היא שהופכת את חווית הקריאה שלנו לאינטימית.  הנימה האישית, האינדיבידואלית, מרחיבה את אופקי המבט על מעשה הכתיבה ועל העולמות הרבים המקופלים בין דפי הספר. בדרך זו, הקוראים הופכים לעדים-שותפים למהלכים של קריאה וכתיבה החוצים זמנים, פרקי חיים ויבשות.

 

מלצר קורא ביצירה של הסופר והמשורר הארגנטיני הדגול חורחה לואיס בורחס מאז נערותו, בשפת המקור. קריאה היא מפגש קרוב עם טקסט ועם מחברו, ותרגום מהווה מפגש אינטימי מאין כמוהו. וכך, בעשרות שנים של קריאה ביצירה של בורחס, נוצרו מפגשים בין העולמות, והתוצאה היא ספר בן 36 פרקים, שבו בכל פרק הקוראים עדים למפגש.

 

כל פרק מתחיל בשיר של בורחס שתורגם על ידי הכותב, ממשיך בהסבר והרהורים על התרגום ועל תהליך התִרגום ומתפתח לטקסט אישי של מלצר, טקסט אינטימי, סיפורי, הגותי, המחייה את המפגש המשולש בין בורחס, מלצר והקוראים ב"עקבות בים". כי בכך מדובר: בעקבותיהם של קריאה ותרגום כפי שהם מתבטאים בים הנושאים, הדמיון והנפש של הסופר, פרקים מרגשים של מלים וסיפורים, של רגשות המועברים דרך מלים וביניהן, תוך שיקוף של אהבה, געגועים, מחשבות על החיים והמוות והזמן ומה שביניהם, על הים שבו נעלמות עקבות, נעלמות ונותרות, עקבות המתחדשות עם כל קריאה.

 

יורם מלצר יליד 1963 הוא סופר ומתרגם וכיום העורך הראשי של כתב העת "אלכסון". תרגם כ-100 ספרים מספרדית, פורטוגזית, צרפתית, איטלקית, קטלאנית ואנגלית. ספריו שיצאו לאור: "שלג באלבניה", "האם ליסבון קיימת?", "חיבת ציון", "פלה: אל בשר ודם" ו"האיש שנקבר פעמיים". הוא חתן פרס ראש הממשלה לסופרים, פרס ברנשטיין ופרס בני ברית, בוגר הטכניון במדעי המחשב, בוגר האוניברסיטה העברית בבלשנות, היסטוריה ופילוסופיה, בעל תואר שני בבלשנות באוניברסיטה העברית ועובד בה כעת על דוקטורט בבלשנות העוסק בפורטוגזית של ברזיל. "עקבות בים" הוא ספרו השישי. 

 

המלץ לחבר

עקבות בים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI