כעת גולשים באתר: 309
מספר הספרים באתר: 16,301
מספר הביקורות באתר: 34,973
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
שמים אדומים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
398
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
25/02/2018
     
 
שמים אדומים - דניאל שנער - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3361
 

סער ועלי נולדו ביום שבו השמים היו אדומים. האחד בישראל והשני בשכם. שני עשורים מאוחר יותר, בבית קפה בעיר אפריקאית מאובקת, הם נפגשים בפעם האחרונה בידיעה שרק אחד מהם יֵצא משם חי.

 

בין שני האירועים חלקו השניים רגעים של תקווה, חלומות משותפים והתפכחות כואבת. דרכיהם מצטלבות שוב ושוב בסמטאות הקסבה של שכם, ברחובות תל אביב, בשדות תעופה באירופה ובפינות הנידחות ביותר של אפגניסטן ואפריקה – עד לסוף הבלתי־נמנע.

שמים אדומים הוא מותחן ריגול עוצר נשימה, הסוחף את הקורא בקצב מסחרר אל תוך עולם סתרים של האקרים ומרגלים, לוחמים וטרוריסטים, נאמנויות כפולות ואהבה חסרת סיכוי לאותה נערה. זהו גם סיפור טרגי על שני גברים צעירים שנאלצים להתבגר במהירות ולבחור בין מחויבותם  זה לזה וחברותם האמיצה לבין נאמנותם לעמם ולארצם.

 

דניאל שנער גדל בירושלים, שירת בקבע כקצין בתפקידים מסווגים באמ"ן וכיום מנהל חברת השקעות. שמים אדומים הוא ספרו הראשון. 

הספר יוצא לאור לאחר דיונים ממושכים שבסופם קיבל את אישור הצנזורה וּועדת שרים מיוחדת.

 

בתוך כך ובתזמון יוצא דופן, בשבוע הבא יגיע לחנויות הספרים רומן הריגול עוצר הנשימה של דניאל שנער -"שמים אדומים" 

 

עוד טרם צאתו עורר הספר סערה גדולה במערכת הביטחון, שביקשה למנוע את פרסומו ופסלה חלקים נרחבים ממנו. לאחר עיכוב של שנה שלמה, ויכוחים נוקבים ודיונים ממושכים, התקבל אישור הצנזורה וּועדת שרים מיוחדת למתן היתר לפרסום (ועדה שחברים בה, בין היתר, שר החוץ ושר הביטחון ובראשה עומדת שרת המשפטים). קצינים ואנשי מקצוע ממגוון אירגוני ביטחון ומודיעין שונים השתתפו בבדיקת הספר והמחבר נדרש לשכתב עשרות עמודים טרם אושר לפרסום.

 

אמנם מדובר בספר פרוזה, אבל הוא עוסק בעולם איסוף המודיעין וסיכול הטרור, עולם סתרים של האקרים, האזנות ומרגלים, לוחמים וטרוריסטים ומספר בצורה משכנעת וסוחפת את הוויית המודיעין והריגול הישראלי כפי שמעולם לא תוארה. מי שכבר קרא את הספר נדהם מהדמיון בין חלק מהאירועים המפורטים בו לבין הפרשיה שנחשפה אתמול.

מפקד 8200 לשעבר, תא"ל יאיר כהן, מצוטט על כריכת הספר: "מעולה. הספר מישיר מבט אל נבכי אומנות הסיכול ומגלה הבנה עמוקה ביותר של נפש האויב".

זהו ספר הביכורים של דניאל שנער, ששירת כקצין בתפקידים מסווגים באמ"ן וביום יום שלו אינו עוסק בכתיבה או בריגול, אלא בטכנולוגיה והשקעות הון סיכון. שנער הוא מנכ"ל כללטק, אחת מחברות ההשקעות הפעילות בישראל, אשר משקיעה בחברות הייטק בשלבים שונים. הוא משקיע וחבר בדירקטוריונים של חברות בארץ ובעולם, בין היתר בתחום הסייבר.

 

מדובר ברומן ריגול נדיר אשר כולל לצד מרדפים מסמרי שיער, העמקה - ייחודית ויוצאת דופן בנוף המקומי - לא רק בעולם המבצעים אלא בעולם המודיעין, איסוף המידע, ההאזנות והסייבר.

 

הספר כבר מעורר באזז עוד טרם צאתו, וגורמים מעולם הטלוויזיה והקולנוע כבר פנו למחבר לבחון אפשרויות להפוך אותו לסרט או סדרה.

 

 

המלץ לחבר

שמים אדומים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI