כעת גולשים באתר: 328
מספר הספרים באתר: 16,290
מספר הביקורות באתר: 34,938
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
הכיתה המקפצת
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מאייר הילה דאבי
  הוצאה לאור אוריון הוצאת ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
11/03/2018
     
 
הכיתה המקפצת - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 986
 

"הכיתה המקפצת" מאת ד"ר עיינה פרידמן בהוצאת הספרים "אוריון" הוא סיפור המתרחש בחדר הטבע בבית ספר. הסיפור כתוב בשפה מחורזת ומנוקדת, המתאימה לגיל בית ספר יסודי, ובו נפרש בפני הילדים אורח חייהם של בעלי חיים שונים. אנו למדים כיצד הן מסוות עצמן, כיצד הן משתלבות בסביבה, מהם דו-חיים ועוד. חדר הטבע מהווה רקע לסיפור ואפשרות להעמקת הידע על בעלי חיים בטבע, (ביניהם החרקים- בסיפור מופיע גמל שלמה) ואף להבהיר נושאים שונים השייכים לתחום ההישרדות - כגון חוק ההכבדה הקיים בעולם החי, בו דווקא הזכרים בולטים בצבעוניותם  ובמאפיינים נוספים, במטרה לשאת חן בעיני הנקבות, שיבחרו בהם ויעמידו איתם צאצאים.

 

גיבור סיפורנו הוא צפרדע עליז, שחומק בניתור אל מחוץ למיכל הזכוכית שבכיתה, לתדהמת המורה לטבע ותלמידיה. התלמידים מקפצים בעקבותיו, שמחים ועליזים על התפנית יוצאת הדופן המתרחשת בשיעור. בעקבות קולות הצהלה, נכנסת המנהלת והמורה מסבירה לה מדוע הפך שיעור הטבע, לפעילות אירובית קלילה, בה כל הילדים מקפצים ומחקים את דילוגי הצפרדע הסורר.

 

בשפה קולחת ובהומור, מצטייר לעיני הקוראים שיעור יוצא דופן המתרחש בחדר הטבע והמורה השומרת על קור רוח, עד להשבתו של הצפרדע אל מיכל הזכוכית. כמה שימחה יכול להכניס בעל-חיים לתוך תהליך לימוד שיגרתי. כמה עליצות ומצב-רוח טוב מביא עימו יצור קטן שכזה.

 

הטכסט שבספר מתכתב עם האיורים המקוריים והססגוניים של הילה דאבי שמאירה את הסביפור בשלל צבעים ומוסיפה לייחודיותו. האיורים בספר מעבירים גם הם את התוהו ובוהו שנוצר בצד העליצות ומוסיפים היבט משעשע לסיפור, כאשר הצפרדע המצוייר הוא מסוג אילנית אדומת העין.

 

ד"ר עיינה פרידמן, הינה אמנית רב-תחומית ואוצרת תערוכות אמנות. מרבית התערוכות שאצרה היו בעלות מסרים חברתיים. במקביל לעבודתה כאמנית וכאוצרת תערוכות אמנות, כותבת עיינה ספרי ילדים העוסקים במצבים מורכבים בחייהם של ילדים בארץ ובפרקים מתולדות העם היהודי. "הכיתה המקפצת" הוא ספר הילדים האחד עשרה שכתבה.

 

ספריה הקודמים: "יושקו הליצן רוצה לצחוק", הוצאת אופיר ביכורים, 2016; "כואב לנמלה", הוצאת אוריון, 2015; "משפחה מאוד מיוחדת", הוצאת אופיר ביכורים, 2015; "תבשיל של אחוה", הוצאת אופיר ביכורים, 2015; "שלי מהבית", הוצאת אופיר ביכורים, 2015; "היה היה איש", הוצאת אופיר ביכורים, 2015; "החלמה מהירה", הוצאת אופיר ביכורים, 2015. "הסודות של סבתא", הוצאת גוונים 2016, "בנק הזמן של אילת", הוצאת אוריון 2017, "סבתא באה לגן, איזה בלגן", הוצאת אוריון 2017.

 

ד"ר עיינה פרידמן מספרת, כי ההשראה לכתיבת ספרה החדש נבעה "מרצוני להמחיש לנכדתי וחבריה העולים מהגן לכיתה אלף, אתגרי לימוד חווייתיים אותם הם עשויים לפגוש בבית הספר. מעטות ההזדמנויות של ילדים הגדלים בסביבה עירונית למפגש עם דו-חיים או חרקים. ההצצה אל התנהלותם של אלו, החיים בשלום עם שותפים מהווה שיעור חשוב בהכרתנו פן זה של הטבע. בילדותי גרנו בבית שגבל בשמורת טבע, וזכיתי לראות ולהכיר בעלי חיים שונים, כקיפודים, חזירי בר, נמיות, צבים, נחשים וצפרדעים שבחרו להתגורר בברכת דגי הזהב שבגינת הבית. ניסיתי להעביר משהו מתחושת הקרבה לטבע דרך סיפור הצפרדע שוחר החופש".

 
תמונות:
הכיתה המקפצת - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
הכיתה המקפצת - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
הכיתה המקפצת - עיינה פרידמן - אתר נוריתה

המלץ לחבר

הכיתה המקפצת
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
סבתא באה לגן, איזה בלגן - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
בנק הזמן של איילת - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
הסודות של סבתא - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
שלי מהבית! - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
כואב לנמלה - עינה פרידמן - אתר נוריתה
הַחְלָמָה מְהִירָה! - עיינה פרידמן - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI