כעת גולשים באתר: 173
מספר הספרים באתר: 16,277
מספר הביקורות באתר: 34,901
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מוות 24 פעמים בשנייה
  כותרת משנה
להקפיא את התמונה הנעה
  שם הספר בשפת המקור
Death 24x a Second
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
Laura Mulvey
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם אילת אטינגר, אוהד זהבי
  מספר עמודים
202
  הוצאה לאור עם עובד הוצאת ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2005
  שנת הוצאה לאור בארץ
2018
  תאריך הכנסה לאתר
25/05/2018
  תגיות קולנוע
     
 
מוות 24 פעמים בשנייה - לורה מאלווי - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 362
 

בספר מוות 24 פעמים בשנייה מציגה לורה מאלווי - בברק אינטלקטואלי ומתוך אהבת קולנוע ניכרת - תאוריה מרשימה על הזמן הקולנועי. מאלווי טוענת שטכנולוגיות חדשות, כגון הווידאו, הדי־וי־די והמדיה הדיגיטלית, מאיצות את גוויעתו של הקולנוע המסורתי,  שדימוייו נצרבו בסרט הצלולואיד, ובד בבד מפיחות חיים חדשים בסרטים של פעם.

 

עוד ב־1975 טלטלה מאלווי את המחקר הקולנועי כשפרסמה את מאמרה "עונג חזותי וקולנוע נרטיבי". מתוך הכרה ביסודותיו הפטריארכליים של המדיום הקולנועי ובעזרת התאוריה הפסיכואנליטית ערכה מאלווי במאמר ההוא דיון נוקב בקולנוע המיינסטרים ההוליוודי וחשפה את המבט הגברי המונח בבסיסו ואת השלכותיו על הופעתה הקולנועית של השישה. למעשה הציעה מאלווי לראות בדימויים המרצדים על נמסך הגדול משום הקרנה של הלא־מודע הגברי, על הפנטזיות והחרדות שלו - כאילו זימן אולם הקולנוע ביקור בתוך נפשו של הגבר.  המאמר היה למופת של כתיבה פמיניסטית ביקורתית ולאבן דרך בתולדות התאוריה הקולנועית כולה.

 

במוות 24 פעמים בשנייה שבה מאלווי לחקור את המדיוםאת סוגי המבט השונים ואת העונג שאפשר להפיק מהקולנוע, אך הפעם בעידן הדיכיטלי. האפשרות הגוברת והולכת של שוחרח הקולנוע לצפות בשנית בקטעים נבחרים מתוך סרטים ישנחם, להאט את מהירות הסרט ואף להקפיא את התמונה החולפת סוללת בעיניה דרכי התענגות חדשות וגם מזמינה התבוננות מחודשת, חדה ועשיר, במבע הקולנועי של במאי העבר. מטלווי עצמה מנצלת את ההזדמנות הטכנולוגית הזאת כדי לעיין שוב, בדקדקנות מהורהרת, בכמה סרטים מן הקלסיקה הקולנועית, ובהם "פסיכו" של אלפרד היצ'קוק, "מסע לאיטליה" של רוברטו רוסליני, "חיקוי לחיים" של דגלאס סירק ושורה של שרטים של עבאס קיארוסטמי. אגב כך היא מנסחת, תוך כדי דיאלוג מרתק עם הוגים כגון זיגמונד פרויד, רולאן בארת, אנדרה באזאן ורמון בלור, תאוריה על המוות ששורה בתמונה הנעה ועל החיים שאצורים בדימוי הקפוא.

 

לורה מאלווי היא פרופסור ללימודי קולנוע וחדיה בבירקבק, אוניברסיטת לונדון. היא חיברה את הספרים Visual and Other Pleasures (Palgrave Macmillam, 1989) אדיפוס באמריקה: עיון בסרטו של אורסון וולס "האזרח קיין" (1992; ראה אור בעברית בהוצאת רסלינג) ו־Fetishism and Curiosity (Indiana University Press' 1996)

 

המלץ לחבר

מוות 24 פעמים בשנייה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI