כעת גולשים באתר: 143
מספר הספרים באתר: 16,277
מספר הביקורות באתר: 34,892
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
רועה עדרו
  כותרת משנה
מנהיגות וניהול בתקופת המשנה ובראשית ימי התלמוד
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
456
  הוצאה לאור ראובן מס הוצאת ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
18/06/2018
     
 
רועה עדרו - יהושע וייסטוך - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 685
 

כיצד הצליחו חכמי המשנה והתלמוד להנהיג את עמם ביד רמה, ועם זאת בגובה העיניים? האם עשו הם שימוש ברשתות חברתיות תקפות לזמנם? באיזה אופן התמודדו עם התנגדויות? ואילו מודלים ניהוליים עכשוויים מאירים את הנהגת החכמים דאז?
 

הספר רועה עדרו בוחן את נושא המנהיגות והניהול של חכמי המשנה והנשיאים, תוך שהוא עוסק בחקר תולדות החברה היהודית בארץ ישראל בימי המשנה ובראשית ימי התלמוד. הספר, המבוסס על מחקר מעמיק, משלב היבטים היסטוריים, ארכיאולוגיים וסוציולוגיים עם כלי מחקר חדשניים מתחומי מדעי הניהול.

עיקר המקורות ששימשו למחקר הנם פרקים מספרות חז"ל, שאינם היסטוריים ואינם מספקים תשובות הולמות לשאלות על המנהיגות ועל הניהול שאפיינו את פעילותם של הנשיאים ושל החכמים. על כן נבחנו המקורות באמצעות כלים מדעיים שאפשרו זיהוי האישים אשר שימשו כמנהיגים וכמנהלים, כמו גם את התפקידים הציבוריים שסייעו בידיהם לממש את חזונם ואת פועלם בחברה ובקשריה החיצוניים.

לראשונה נפרסת לעיני הקורא תמונה רחבה של היבטי המנהיגות, הניהול והמנהל בעידן הנחקר, המבוססת על תובנות היסטוריות חדשות. תובנות אלה מאפשרות להסביר מרכיבים במאורעות התקופה, שעד כה קשה היה לפרש אותם, את מניעיהם ואת התוצאות שאליהן הובילו, ולהבינם. כן ניתן להשיג באופן מעמיק יותר את הפעילויות האנושיות, בעיקר את אלה של מנהיגות החברה היהודית בארץ ישראל. בכך מועשר המחקר ההיסטורי בכיוונים חדשים שטרם נדונו כראוי. דומה כי הספר עשוי לתרום להבנת אותם היבטים בקרב חברות נוספותבאגן הים התיכון.

חוקרים וסטודנטים במדעי היהדות ובמדעי הכלכלה והניהול, מנהלים בחברות מסחריות וציבוריות, מנהיגים חברתיים ופוליטיים, וכל אדם המעוניין בהרחבת השכלתו ואופקיו, ימצאו בספר עניין רב.

***

המחבר, ד"ר יהושע וייסטוך, הנו בעל תואר דוקטור לפילוסופיה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, המחלקה לתולדות ישראל ויהדות זמננו, ועוסק בחקר מנהיגות וניהול בעת העתיקה. בחייו המקצועיים משמש המחבר כסמנכ"ל כספים בקבוצת חברות במשק הישראלי.

 

המלץ לחבר

רועה עדרו
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI