כעת גולשים באתר: 146
מספר הספרים באתר: 16,277
מספר הביקורות באתר: 34,912
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
אתמול היום וגם מחר
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
202
  הוצאה לאור עצמית
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
18/06/2018
     
 
אתמול היום וגם מחר - בנימין גילאור - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 392
 

אתמול היום וגם מחר - שירים מכל הזמנים, הוא מבחר שירים רחב יריעה, אקלקטי וחובק, פרוש על פני מגוון  נושאים, רעיונות, חוויות, הוויות,  נופים וטיפוסים, ובעיקר אנשים אהובים. הספר המאגד שלושה עשורי יצירה ברוכה  של בנימין גילאור, דרכם הוא משוטט ורועה בשדות רבים ועיניו רואות כל  והוא מחולל בין המראות והדרכים,  ומהם שואב את השראתו: "...מְכֻרְבֶּלֶת וְגוּפָהּ  בּוֹעֵר כַּאֲבוּקָה / וְגוּפִי נוֹגֵעַ בַּחֲמוּקָהּ."
שירתו של גילאור רכה, על פניה היא פלומה מלטפת, ובעיקר כשהוא כותב על מושא אהבתו, בתו הוריו וחבריו, עד למחוזות ילדות: ".. פֶּתַח תִּקְוָה נִשְׁאֶרֶת תָּמִיד בְּלִבִּי כָּאן. / בַּפַּרְדֵּסִים, בֵּינוֹת לְרֵיחוֹת הַהֲדָרִים.." אך כשמעיינים היטב בשירתו מגלים גם את כוחה להצליף, והוא מוקיע ואינו חוסך שבטו: "...אַבָּא,/ אַךְ עָלַי לְהִּשָמֵר / מִּיָּדֶיךָ  הַמַכּוֹת."
זהו מבחר רחב שיש לקרא בו לאט ולגלות בגווניה הרבים גם שירה חברתית,  כואבת ומצרה לנוכח עוולות חברתיות: "אֻמָה בְּלִּי מַנְהִּיג,/ בּוֹדְדָה/ בְּסְעוֹר הַסְעָרָה,/ בִּקְצוֹף קצְפֵי הַגּוֹיִּים,/ מֻקֶפֶת עוֹיְנוּת,/ בְּאֵין אוֹנוּת."
גילאור מרבה בשירה ארספואטית,  כמתבונן בעבודת המשורר והיווצרות היצירה: "הַשִּיר שֶבִּי הוּא,/ מִּזְמוֹר אָהֲבָה לָךְ,  רָעָיָתִּי./ הַשִּיר שֶבִּי,/ הוּא סְוִּויטָה בְּ 3 בָּתִּים.."
המבחר הקסום הזה אכן מאגד את הזמנים הגלויים בתוך מעגל העבר ההווה והעתיד,  שישוב להיות עבר, ונדמה  שבמעגל האנרגיה הקוסמית שבכוח המילים, גילאור מצליח לברוא מימד זמן חדש, שהוא מהלך בתוכו בכוח שירתו ואהבתו: " וַאֲסַיֵים בַּשוּרָה הַתַּחְתּוֹנָה,/ שֶל כָּל שִּיר -/ עָבָר נִּכְתַב בְּדַפֵּי הַהֹוֶוה וְעָתִּיד בְּדַפֵּי הָמָחָר."

                                                              ציפי שחרור,  משוררת וסופרת

 

ספר זה הוא השלישי בספרי השירה של המשורר יליד פתח תקוה, אחרי "יוצא מהמגירה" (2006), ו-"לכל מחר יש יום אתמול" (2007). שיריו פורסמו במגזין "מאזניים" וראו אור גם  באנתולוגיות לשירה וסיפורת ישראלית, "הוליווד כבר גרה כאן" (קונטנטו, 2015)

ו-"שירים וסיפורים לאור ירח" (קונטנטו, 2016)

 

המלץ לחבר

אתמול היום וגם מחר
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI