כעת גולשים באתר: 174
מספר הספרים באתר: 16,277
מספר הביקורות באתר: 34,892
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
דרכי האחרונה
  כותרת משנה
יחידת הפרטיזנים היוהדיים של מונדק לוקביצקי בצבא המולדת הפולני
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
367
  הוצאה לאור אפי מלצר בע"מ מחקר והוצאה לאור
  תאריך הכנסה לאתר
28/11/2018
     
 
דרכי האחרונה - שמעון לביא (לוקביצקי)  - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 188
 

"אנא סלֹח לֹנו. אנחנו לֹא נאצים אמיתיים. אנחנו רקֱ גרמנים פשוטים שהסתבכנו במלֹחמה הזאת. אנחנו לֹא בעדִ הנאצים– אנחנו נגדִם! לֹא פגענו לֹרעה באף אחדִ. כל מה שאנחנו רוצים זה לֹחזור הביתה בשלֹום. אימהותינו ואבותינו מחכים לֹנו, כפי שהוריכם מחכים לֹכם שתחזרו". "אף אחד לֹא מחכה לֹנו! אין לֹנו עכשיו אימהות ואבות. אין לנו אחים ואחיות. אין לנו דִודִים ודִודִות. אין לֹנו לֹאן לֹלֹכת. אתם הרגתם אותם. אתם רצחתם אותם. אתם הרסתם את בתינו והרסתם את חיינו. אתם מצפים לֹרחמים מאיתנו. אתם לא ריחמתם עלֹינו, לֹא גילֹיתם חמלֹה. הרגתם אותנו כמו חיות!"

הספר דִרכי האחרונה מתאר את סיפורה האמיתי שלֹ קֱבוצת לֹוחמים יהודִים קֱטנה, אשר לֹא נלֹחמה רק לֹשרודִ מאימת ההשמדִה שלֹ הנאצים במלֹחמת העולֹם השנייה, אלֹא אף לֹחמה צבאית בלֹוחמת גרילֹה נגדִם. אביו שלֹ המחבר ,מונדִקֱ לֹוקֱביצקֱי, היה מפקֱדִה של חולֹיית פרטיזנים ביערות בדִרום גלֹיציה. קֱבוצת הפרטיזנים פעלֹה במסגרת מחתרת פולֹנית– ArmiaKrajowa(AK) אשר בשלֹ שלֹיטת אנשיה בפולֹנית, גרמנית, אוקֱראינית ורוסית יכלֹה לֹפעולֹ בלֹבוש צבאי גרמני וכוחות העזר האוקֱראיניים והפולֹניים. כך הפכה לֹחולֹיית חיסול שלֹ נאצים ומשתפי פעולֹה אוקֱראינים ופולֹנים וכן תקֱפה מטרות צבאיות כגון רכבות דִלֹקֱ ומתקֱני צבא גרמניים.
לֹאחר המלֹחמה, התגייס מונדִקֱל וקֱביצקֱי לֹמשטרה החשאית הקֱומוניסטית הפולֹנית (UB), בה המשיך בחשאי במבצע הנקֱם שלֹו כנגדִ הנאצים ועוזריהם. ב-1946 לאחר שה- UB חשף כי מונדִקֱ בו בזמן מסייע לאצ"לֹ עלֹ ידִי שילֹוח יהודִים להילֹחם בארץ ישראלֹ וגם מחסלֹ את משתפי הפעולֹה הנאצים, הוא נאלֹץ לֹברוח . ועלֹה לֹישראלֹ ב-1948. 
זהו ספר היסטורי ראשון המפרט את תולֹדִות משפחת לוקֱביצקֱי, שהיו ברוני מזקֱקֱות וודִקֱה בגלֹיציה, אשר עברו מיהדִות חרדִית לֹחילֹוניות.
הספר המקֱורי נכתב באנגלֹית ונושא את השם JewishHitSquad. הוא תורגם לֹפולֹנית ונושא את השם OddzialNiezwyciezonych שתרגומו "מעשה בלֹתי מושלֹם". השם בעברית נבחר עלֹ ידִי המתרגם מתוך שיר הפרטיזנים שלֹ הירש גליק "אל נא תאמר: "הנה דרכי האחרונה".

שמעון לֹביא (לֹוקֱביצקֱי), ילֹידִ גרמניה, סב לשבעה נכדִים, תושב רמת גן, בעל ֹמשרדִ לֹעריכת דִין מאז 1994. הוא שירת 28 שנים בצה"לֹ במערך הלֹוחם ובחילֹ המודִיעין בישראלֹ ובחו"לֹ. היה בעבר מזכיר עיריית רמת גן ושירת בשגרירות ישראלֹ בדִרום אפריקֱה. יו"ר פורום אופציות לֹבכירים ועובדִים, מרצה, יועץ ומחברם שלֹ שלֹושה ספרים משפטיים בנושא.

 

המלץ לחבר

דרכי האחרונה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI