כעת גולשים באתר: 274
מספר הספרים באתר: 16,292
מספר הביקורות באתר: 34,946
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
לחשב מסלול מחדש
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
392
  הוצאה לאור דני ספרים הוצאה לאור
  שנת הוצאה לאור של המקור
2019
  תאריך הכנסה לאתר
17/02/2019
  חדש על המדף כן
     
 
לחשב מסלול מחדש - פרופ' דב גולדברגר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 459
 

אנו זוכים בעזרת ה' לחיות במדינה יהודית, עצמאית, חזקה, מצליחה ומתפתחת כפי שלא הייתה מעולם בהיסטוריה היהודית. מיליוני יהודים שבו לארצם; בנינו מדינת ישראל לתפארת, עם הישגים עצומים במדע, בחקלאות, בטכנולוגיה, ברפואה ואף במספר לומדי התורה; ועברית שבה להיות השפה המדוברת. זו התקופה המפוארת ביותר של העם היהודי.

האם השתנה דבר בתפילתנו המשקף את הנס הזה? לא! אנו ממשיכים לומר דברים שהיו נכונים בתקופת החורבן והגלות - "ואל תעשה כלה עימנו בגלותנו", "ושבור עולנו מעל צווארנו", "שתעלנו בשמחה לארצנו" ועוד רבים כאלה. אנו ממשיכים לדחות את בקשת הגשמים בשבועיים, עד שאחרון העולים מבבל ישוב לנהר פרת. אנו חוגגים יומיים ראש השנה ללא הצדקה, חוזרים על תפילת שמונה-עשרה ללא צורך ומתפללים קטעים בארמית. אנו אבלים למעלה מ-70 ימים וחוזרים על אמירות כגון "העיר האבלה והחרבה והבזויה והשוממה מאין יושב". אנו אומרים פיוטים, סליחות וקינות שאיננו מבינים. מי שנקראת "תפילת יום העצמאות" אינה כזאת, כיוון שאף משפט, מילה או אות בה לא נתחברו לצורך יום העצמאות. המילים "עצמאות" ו"מדינת ישראל" אינן מופיעות בה, וכן אין "על הניסים" ואין קידוש.

שלוש תקלות יש בדבר: אנו אומרים דברי שקר לפני הקב"ה; אנחנו כפויי טובה כלפי הקב"ה על כל אשר גמלנו; ואנו מקשים על המתפללים להזדהות עם מה שהם אומרים מדי יום, שבת וחג.

אפשר לתקן! תיקונים ושינויים רבים מאוד נעשו ועודם נעשים בתחומים שונים בחיים היהודיים. התיקונים המוצעים בספר זה הם הקלים שבהם. על כך ועוד הרבה יותר מזה תמצאו בספר זה.

פרופ' דב גולדברגר הינו פרופסור לחינוך, בעבר משנה למנכ"ל משרד החינוך, מנכ"ל החברה למתנ"סים, מנכ"ל משרד הרווחה, נשיא מכללה אקדמית ויועץ לפרסי ישראל. פרופ' גולדברגר פרסם 26 ספרים, בהם "הפעלופדיה", "הפעלוטף", "בית הספר הקהילתי", "המערה המודרנית", הגדה של פסח מוערת, ספר הומור תורני לפורים ועוד.

 

המלץ לחבר

לחשב מסלול מחדש
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI