כעת גולשים באתר: 303
מספר הספרים באתר: 16,759
מספר הביקורות באתר: 36,521
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
יזמות וחדשנות בחינוך
  כותרת משנה
האומץ לשנות
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
310
  הוצאה לאור רסלינג
  שנת הוצאה לאור של המקור
2019
  פירוט נוסף
עורכת - ד"ר בת חן וינהבר עריכה אקדמית: פרופ' ישראל כץ
  תאריך הכנסה לאתר
31/03/2019
     
 
יזמות וחדשנות בחינוך - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 394
 

מי שחושב שמערכת החינוך הציבורית חייבת להשתנות, מי שחולם שאפשר ליזום ולחדש שיטות מיושנות, מי שמאמין ביכולתם של אנשי חינוך לשנות את הקיים – ספר זה נכתב עבורו. במדינת הסטארט-אפ-ישראל הולכת ומתהווה בעשור האחרון מהפכה יזמית חברתית המשנה את פני החינוך הציבורי בישראל, מהפכה המצמיחה את החדשנות מתוך בתי הספר ומובילה מאות רבות של מנהלים ומורים לחלום ואף לבצע שינויים קטנים וגדולים, לקחת אחריות ולהתמודד עם האתגרים והביקורת.

בספר זה מוצגים לראשונה 13 מאמרים המספרים על מהפכה יזמית חינוכית שמוביל ארגון "מפרש". מאז שהוקם בשנת 2012, הצליח הארגון לגרום לאלפי תלמידים ומורים לחוות חינוך אחר. בצורה חדה ואותנטית שזורים בספר זה חלומות ותסכולים, דוגמאות חיות ושאלות קשות, תשוקות ומדדים, ערב-רב של כוחות ואתגרים המלווים את תהליכי פיתוח היזמות בתוך מערכת ציבורית גדולה ומורכבת. את כולם מחברת האמונה בכוחה של התפיסה היזמית להוות מנוע צמיחה והתפתחות של החינוך בישראל.

המאמרים נכתבו מתוך מגוון נקודות מבט: נקודת מבטם של מי שעוסקים בליווי מנהלי בתי הספר בתהליך היזמי; נקודת מבטם של השותפים והתורמים, בעלי העניין לקדם יזמות בחינוך; נקודת מבטו של משרד החינוך ונקודת מבט מחקרית של הערכה חיצונית. נקודות המבט השונות יכולות לצייר, עבור כל מי שמעוניין לאמץ תפיסות יזמיות, את התמונה המורכבת והשלמה של קידום עולם מלמטה למעלה.

 

יזמות וחדשנות בחינוך נכתב על ידי ד"ר בת חן וינהבר, ד"ר טלי יריב משעל, יעל נאמן ברק, מיכל עוז ארי, נתן רייכמן, עינת ארוך, רני בר און, לילך וסרמן, יפעת הלל, חדיג'ה טאה, מאיה בנישו, ד"ר יעל שטימברג. המאמרים נאספו ונערכו על ידי ד"ר בת חן וינהבר, ממקימות "מפרש", מנהלת הארגון מאז הקמתו, יזמת חברתית-חינוכית ומובילת תהליכי שיח מורכבים.

 

המלץ לחבר

יזמות וחדשנות בחינוך
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI