כעת גולשים באתר: 283
מספר הספרים באתר: 16,292
מספר הביקורות באתר: 34,943
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מילים בונות תמונה
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
143
  הוצאה לאור אסיה הוצאה לאור
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
10/04/2019
     
 
מילים בונות תמונה - "ד""ר אסיה שרון - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 123
 

הפסיכולוג של הכתיבה רונלד קלוג (Kellogg) מציין כי כתיבה היא אחת המיומנויות הקוגניטיביות המורכבות ביותר. נדרשות כ-30 שנה של אימון והשקעה על מנת לרכוש בה מומחיות. על צורך זה מבקש הספר "מילים בונות תמונה" של ד"ר אסיה שרון לענות, והוא עושה זאת בהצלחה מרובה.
בניגוד לספרים קודמים על כתיבה בישראל, שנכתבו בשנות השמונים והתשעים של המאה ה-20, הספר הנוכחי מופנה לקוראים במאה ה-21 ומשקף את החיים בעולם הדיגיטלי. הספר מציג דוגמאות חיות, עכשוויות ואותנטיות של כותבים, עורכים ומורים ודוגמאות של מבנים שונים של ספרים, ומתייחס להיבטים הקוגניטיביים וההתנהגותיים ואף הרגשיים של הכתיבה. 
המחברת, העומדת בראש המרכז לאוריינות אקדמית דיגיטלית במכללת לוינסקי לחינוך, כותבת לאלה המתלבטים כיצד לקדם את כתיבתם שלהם וכן את זו של תלמידיהם, וגם לעורכים המשמשים לפעמים בעל-כורחם כמנחים לכותבי הטקסטים. למעשה נכתב הספר לבקשתם של האחרונים, משתתפים בקורסים משולבים לכתיבה עיונית ולעריכה לשונית בהנחייתה של שרון. 
פרופסור מיכל צלרמאיר, בעבר ראש תחום האוריינות במכללת לוינסקי, ראש התכנית לתואר שני בהוראה ולמידה וראש בית הספר לתארים מתקדמים. בהווה מרכזת את הלימודים לתואר שני עם תזה. יש לה פרסומים רבים בתחומים שונים ועניין מיוחד בהוראת כתיבה.

הספר "מילים בונות תמונה" מאת ד"ר אסיה שרון עוסק במבנה הטקסט העיוני, מרכיב שהשפעתו רבה על הבנת התכנים המוגשים. הרעיון המוביל הוא שכאשר הטקסט נכתב במבנה הגיוני וכשהמבנה גם מודגש בדרכים שונות, נוצרת בראש הקוראים תמונה שלמה של התוכן, לפעמים עוד בראשית הקריאה. ככל שהתמונה שלמה וברורה יותר, כך יקל להבין במהלך הקריאה לא רק את הרעיונות המרכזיים אלא אף את הפרטים, ולזהות בנקל לאיזה נושא או רעיון משתייך כל פרט, ומה משמעותו בטקסט. 
ספר זה נועד לקשת רחבה של קוראים: כותבי ספרים ומאמרים, עורכים, מורים וכל מי שמתעניין בסוגי טקסטים ובתהליכי כתיבה וקריאה. הכותבים ימצאו בו אסטרטגיות לעיצוב מבנה הטקסט באופן שיאפשר לזהותו בקלות, ואף רעיונות ליצירת טקסט מעניין יותר; העורכים ימצאו בו רעיונות לאיתור מבנה לקוי ולשיפורו ודרכי עבודה יעילות עם הכותבים; המורים ימצאו בו פרק נוסף שנכתב במיוחד עבורם, המציע עקרונות מנחים ודרכים להוראת כתיבה עיונית בכלל ולהוראת המבנה בפרט, דרכים שכבר נוסו בהצלחה עם תלמידים וסטודנטים. כל אלה ימצאו בספר מובאות מן המחקר ודוגמאות מעניינות מספרים, ממאמרים, מפורומים ומהתנסויות עם כותבים ועם עורכים. 
נהניתי מהקריאה ולמדתי מהדרך.
פרופסור מאיה פרוכטמן, אוניברסיטת בר אילן ומכללת לוינסקי לחינוך, חוקרת, כותבת ומרצה בנושאי הלשון העברית ובסגנון הספרות.

 

המלץ לחבר

מילים בונות תמונה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI