כעת גולשים באתר: 311
מספר הספרים באתר: 16,301
מספר הביקורות באתר: 34,973
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
השמיעיני את קולך ונסו הצללים
  כותרת משנה
מבחר מקורות מאת נשים בתקופת השואה
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
378
  הוצאה לאור הוצאת יד ושם
  שנת הוצאה לאור של המקור
2019
  פירוט נוסף
עורכת: בתיה דביר. בשיתוף עם מורשת
  תאריך הכנסה לאתר
17/04/2019
     
 
השמיעיני את קולך ונסו הצללים - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 378
 

האסופה השמיעני את קולך ונסו הצללים מוקדשת לסיפורה של האישה היהודייה בתקופת השואה ולנקודת המבט הייחודית שלה. האסופה מחולקת לשערים העוסקים בהיבטים שונים של סיפור השואה: ברייך השלישי, בגטאות, בגיאיות המוות, במחנות הריכוז ובמסגרות המאבק האנטי נאצי.  הקוראים נחשפים לחייהן של מגוון נשים יהודיות, עירוניות וכפריות, אימהות מסורות ונשות מקצוע פורצות דרך, אורתודוקסיות ופעילות פוליטיות, נשים שנטלו חלק בעולם היצירה והתרבות לפני המלחמה וילדות שרק החלו את חייהן. בקולן שלהן, על פי כתביהן וזיכרונותיהן או על פי עדויות הקרובים להן, מבקשת אסופה זו להציג מנעד רחב של נקודות מבט, דרכי התמודדות ואופן פעולה של נשים במציאות שנכפתה עליהן באזורי השליטה השונים של הנאצים ובעלי בריתם, ממערב אירופה ומזרחה ועד צפון אפריקה. השער שחותם את האסופה, מתאר חרף איימי המלחמה את "חזרתן לחיים" של כמה מן הנשים ששרדו את השואה ואת תרומתן של רבות מהן לחברה ולתרבות בעולם בתר מלחמתי. מיליוני נשים יהודיות נרצחו בתקופת השואה. הסיפורים מעוררי ההשראה המובאים באסופה זו הם מצבת זיכרון לכולן.

אסופה זו מתמקדת אמנם בקול האישה היהודייה בשואה. עם זאת, כמה נשים לא יהודיות שקיבלו את אות חסידות אומות העולם ממדינת ישראל, שובצו גם הן.

הספר מעוצב כיומן אישי וקולקטיבי. לכל אישה סימניה המייצגת בצורה ויזואלית רגע, רושם, אסוציאציה. הרגעים מתחברים לציר ומאפשרים לקורא מפגש אינטימי עם כל אחת מהנשים לצד התגבשותה של תמונה רחבה וסיפור משותף (הסטודיו של יפעת שחר).

האסופה מלווה במאמר "הנשמע קולן? נשים בתקופת השואה" מאת פרופ' דליה עופר ולינור ג. וייצמן. ובסופה מצורף מפתח שמות כל הנשים המשתתפות בה.

על פרופ' דליה עופר (בדימוס)
עמדה בראש הקתדרה לחקר השואה ויהדות מזרח אירופה ע"ש מקס וריטה הייבר, במכון ליהדות זמננו ובמרכז מלטון לחינוך יהודי בבית הספר לחינוך. כיהנה כראש המכון ליהדות זמננו ע"ש אברהם הרמן, באוניברסיטה העברית בירושלים, וכן עמדה בראש המרכז הבינלאומי לחקר האנטישמיות ע"ש וידאל ששון באוניברסיטה העברית. פרופ' עופר היתה נציגת האוניברסיטה העברית בוועדה האקדמית של יד ושם וחברת הנהלת המרכז לחקר השואה ביד ושם. כנציגת באוניברסיטה העברית עמדה בראש חבר הנאמנים של בית הספר התיכון ליד האוניברסיטה ושמשה כיו"ר הוועדה המקצועית להיסטוריה במשרד החינוך, ובמספר ועדות מטעם המועצה להשכלה גבוהה.
פרופ' עופר הרבתה לפרסם בעברית ובאנגלית בנושאים שונים בחקר השואה, העלייה לארץ ישראל, וזכרון השואה בישראל.
לאחרונה זכתה בפרס: 
Distinguished Achievement Award in Holocaust Studies, from the Holocaust Educational Foundation of  Northwestern University (2018) 

 

המלץ לחבר

השמיעיני את קולך ונסו הצללים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI